اعتراض نویسنده روزنامه جوان به رسانه‌های اصولگرا : چرا در برابر توییت روزنامه نگار اصلاح طلب کم کاری کردید ، آن همه بودجه و اعتبار مادی و معنوی عملاً در این اتفاق به کاری نیامد

نگام ، سیاسی _ نویسنده روزنامه جوان در یادداشتی تلگرامی با اشاره به اینکه دادستان کل کشور در جریان یک سخنرانی رسمی به توئیت خبرنگار روزنامه جهان صنعت که توهین به امام رضا در آن بود، اشاره کرده و معتقد است که فعالان حزب‌اللهی در توئیتر بسیار فعال‌تر از رسانه‌های رسمی این جریان وارد شده و کارنامه قابل قبول‌تری دارند .

 

به گزارش امتداد مهمتر اینکه او در پاسخ به دادستان که گفته بود چرا رسانه‌های اصلاح‌طلب به موضوع واکنش نشان ندادند می‌نویسد: سوال این است؛ مگر رسانه‌های اصولگرا در این مورد سرمقاله نوشتند که از اصلاح‌طلبان توقع کنیم؟!

او رسما به جریان‌سازی برای برخورد با این فرد اشاره کرده و می‌نویسد: «جریان سازی برای مطالبه‌ی برخورد با این فرد در همان توییتر و بدون پشتوانه‌ی رسانه‌های رسمی انقلابی اتفاق افتاد.»

نویسنده روزنامه جوان در ادامه به رسانه‌های اصولگرا انتقاد می‌کند که برخلاف آنچه ادعا می‌کنند چرا هیچ کدام موضوع را در صفحات اول خود طرح نکردند: زمانی برای این هرزه‌نویس احضاریه از دادسرای فرهنگ و رسانه رفت که هنوز اولین شماره‌ی روزنامه‌ها بعد این توهین منتشر نشده بود و خبرگزاری‌های مطرح انقلابی هم در صفحه اول‌شان خبری از این ماجرا نبود.

 

با انتشار روزنامه‌ها هم اتفاق خاصی رخ نداد؛ چه آنکه در صفحه یک روزنامه‌هایی که باید علی القاعده موضوع توهین به مقدسات برایشان مهم می‌بود، خبری نبود و رسانه‌های اصلاح‌طلب هم که تاکنون دیده نشده حساسیتی نسبت به توهین به اعتقادات دینی مردم داشته باشند؛ تازه اگر خود توهین نکنند!

 

با این حساب، اگر یادداشت کوتاه حسین شریعتمداری در روزنامه‌ی کیهان را قلم بگیریم، باقی رسانه‌های انقلابی حتی از بُعد اعتقادی هم این توهین را جدی نگرفتند؛ عملیات روانی سیاسی که بماند و بگذریم که نه بلد هستند و نه علاقه‌ای به یادگیری‌اش احساس می‌شود.

 

نویسنده بازداشت و برخورد با روزنامه‌نگار روزنامه جهان صنعت را حاصل «غیرت دینی کاربران توئیتر» دانسته و می‌نویسد: رسانه‌های انقلابی از کاربران توییتر عقب افتادند و آن همه بودجه و اعتبار مادی و معنوی عملاً در این اتفاق به کاری نیامد. اگر کاربران ارزشی توییتر در این اتفاق ساکت می‌ماندند، یقین دارم دستگاه قضایی متوجه ماجرا هم نمی‌شد، چه رسد به رسیدگی قضایی! آنچنان که از هرزه‌نگاری‌های قبلی این فرد گذشته بودند.»

 

این روزنامه‌نگار اصولگرا معتقد است که فضای توئیتر باید باز بماند و این تجربه نشان داده که آنها می‌توانند در مقابل مخالفان جریان‌سازی کنند.