حمله تند ابراهیم رئیسی به حسن روحانی : خدا نگذرد از آن کسی که ‌شبهه مالیات آستان قدس ‌را در ذهن‌ها ایجاد کرد ، فردی که ادعای حقوقدان بودن دارد فرق بین رئیس دادگاه و دادستان را نمی‌دانست

نگام ، سیاسی _ تولیت آستان قدس رضوی در پاسخ به سوالی درباره مالیات ‌های آستان قدس، گفت: خدا نگذرد از آن کسی که این شبهه را در ذهن‌ها ایجاد کرده است. مالیات آستان قدس تا ۳۵ سال به امر امام (ره) بود که آستان قدس رضوی و شرکت‌های تابعه از مالیات معاف خواهند بود.

به گزارش دیده بان ایران  سید ابراهیم رئیسی شامگاه دوشنبه در نشستی که در دانشکده علوم دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد، در پاسخ به سوالی درباره مالیات ‌های آستان قدس، گفت: خدا نگذرد از آن کسی که این شبهه را در ذهن‌ها ایجاد کرده است. مالیات آستان قدس تا ۳۵ سال به امر امام (ره) بود که آستان قدس رضوی و شرکت‌های تابعه از مالیات معاف خواهند بود؛ روزی که بنده وارد آستان شدم به رهبری در این باره نامه نوشتم و براساس فرموده ایشان مالیات تکلیفی، ارزش افزوده و جمعی خرجی را پرداخت می‌کنیم و حتی چندروز پیش رئیس سازمان مالیاتی و همراهانشان برای تقدیر از آستان قدس به عنوان سازمانی که در پرداخت مالیات خوش‌حساب است، آمدند.

تولیت آستان قدس رضوی خاطرنشان کرد: چرا یقه سفیدانی که مالیات پرداخت نمی‌کنند را نمی‌گویید؟ چرا از افرادی که “فرار مالیاتی” دارند چیزی نمی‌گویند؟ کارمند دانشگاه فردوسی و فلان دستگاه اول مالیات می‌دهد اما فلان فرد که درآمد نجومی دارد فرار مالیاتی می‌کند.

رئیسی خاطرنشان کرد: بازنشسته‌ها باید به عنوان چراغ راه و مشاور مورد توجه قرار گیرند اما در حوزه عمل خیر؛  بنده ۲۰ ساله بودم دادستان کرج شدم امام زمینه توجه به جوانان را فراهم کردند و معتقدیم کشور از میدان دادن به جوانان هیچ وقت ضرر نکرده و نخواهد کرد لذا باید در عمل به جوانان توجه کرد.

 

وی در پاسخ به سوالی با بیان اینکه جریان منافقان سال ۶۰ داعشی‌های آن سال بود، گفت: منافقین در آن سال  ۱۷ هزار نفر را به شهادت رساندند و جریان نفاق جریان خطرناکی در این کشور بود. در آن زمان، برخی افراد به لحاظ حکمی مشمول قانون بودند و حکم آنان روشن بود ضمن اینکه من آن زمان دادستان بودم؛ رئیس دادگاه حکم صادر می‌کند و دادستان مدعی‌العموم است اما فردی که ادعای حقوقدان بودن دارد فرق بین رئیس دادگاه و دادستان را نمی‌دانست.

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه قهرمان ملی برخورد با نفاق امام خمینی است، گفت: جریان نفاق از آن برخوردهایی است که افتخارش مال امام است و ایشان پیشتاز این قضیه بود. از افتخارات نظام برخورد با جریان نفاق است؛ از افتخارات بنده این است که با فساد، نفاق، دزدی و شرارت مبارزه کردم و مبارزه خواهم کرد.

رئیسی خاطرنشان کرد: شناخت وظیفه و ایستادگی در راه هدف وظیفه ما است و در این راه حاضرم در جلسات دیگری برای روشن شدن موضوعات شرکت کنم اما در این جلسات اگر ابهام زدایی شد و افراد حاضر مبلغ آن قضیه باشند.

وی با بیان اینکه مشهد باید دارای مرجعیت علمی شود، ادامه داد: دانشگاه‌های مشهد و خراسان حوزه علمیه کهن خراسان در کنار آستان قدس ظرفیت بالقوه‌ای دارند؛ دستیابی به مرجعیت علمی امری دست نیافتنی نیست این ظرفیت وجود دارد و از شما اساتید و دانشگاهیان می‌خواهم کمک کنید این امر تحقق یابد که  به نفع کشور و نظام است.