محمد باقر ذاکری : چرا ایران ، ژاپن اسلامی نشد؟ کِی و چگونه خواهد شد؟

نگام ، سیاسی _ غلامعلی حداد عادل نماینده مجلس هفتم در چهارم اسفند سال ۱۳۸۲ در گفتگو با خبرگزاری فرانسه پس از اعلام خبر پیروزی فهرست آبادگران در انتخابات شورای شهر و با امید به فتح سنگر دولت در دوسال آینده گفته بود : ایران را به یک ژاپن مسلمان تبدیل خواهیم کرد .

در یک انتخابات شکننده  در سال ۱۳۸۴ گزینه مدنظر حداد عادل و بیت رهبری و اتاق فکر اقتدارگرایان بر اریکه قدرت در قوه مجریه تکیه زد اما ایران ژاپن اسلامی که نشد هیچ ، از بسیاری شاخص های توسعه نیز که در دوران ریاست جمهوری هاشمی و خاتمی بدان ها دست یافته بود فاصله گرفت و با سیر نزولی به جای نزدیک شدن به کشورهای توسعه یافته ای چون ژاپن ، بیشتر به کشورهای توسعه نیافته شباهت پیدا کرد و اختلاس های کلان در سطح بالاترین مقام های اجرایی دستاورد ژاپن اسلامی مدنظر امثال حداد عادل بود.

محمد باقر ذاکری عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی و نماینده سابق مجلس در خصوص این موضوع که چرا ایران ، ژاپن اسلامی نشد؟ کِی و چگونه خواهد شد؟ در کانال تلگرامی خود نوشت :

در هوشمندتر بودن مردم ایران نسبت بمردم ژاپن ظاهرا تردیدی نیست، یکی از عوامل پیشرفت ژاپن داشتن برنامه های دقیق در هر مورد و زمینه کاری و دیگری فرهنگ پایبندی ژاپنی‌ها به برنامه هاست.
در ۱۸ سال قبل باتفاق جناب حداد عادل چند روزی د رژاپن مهمان سفارتخانه بودیم.یک روز از یک کارمند خدمه سفارت که ژاپنی بود در حضور معاون سفیر آب خواستم او هاج و واج به من نگاه کرد لبخندی زد و رفت و نیامد، معاون سفیر به من گفت او نفهمید که چی خواستی و اگر هم فهمیده باشد آب نخواهد آورد باین دلیل که این ها نمی فهمند و نمی خواهند خارج از برنامه ای که بآنها داده شده است کاری را انجام دهند اما دقیقا مثل کامپیوتر طبق برنامه عمل می کنند.
برخلاف ما که آتش باختیار و با اجتهاد خودمان هرچه خواستیم می گوییم و با توجیه من درآوردی هر چه خواستیم عمل می کنیم.بنابراین ما تا اینیم همینیم…