محمدرضا بادامچی: شهردار تهران از هفت کاندیدای معرفی‌شده نخواهد بود ، افرادی که بالای لیست کاندیداها هستند دید مدیریت شهری ندارند

نگام ، سیاسی _ عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی گفت: من معتقدم که شهردار تهران غیر از ۷ کاندیدای معرفی‌شده از سوی شورای شهر است. افرادی که در بالای لیست کاندیداهای شهرداری تهران قرار دارند و نمرات بالاتری از سوی شورا دریافت کرده‌اند جامعیت و دید مدیریتی شهری لازم برای شهرداری تهران را ندارند.

 محمدرضا بادامچی نماینده تهران و هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی در گفت‌وگو با «اعتمادآنلاین» به روند انتخاب شهردار تهران اشاره کرد و گفت: انتخاب شهردار تهران طولانی نشده است زمانی که استعفای آقای نجفی را قبول کردند اعلام شد که شهردار جدید را تا ۲۲ یا ۲۳ اردیبهشت‌ماه اعلام می‌کنند.

 

او گفت: شورای شهر تهران، شاخص‌هایی را تعیین کردند و از اعضای شورا خواستند با توجه به این شاخصه‌ها، کاندیداها را معرفی کنند. ۲۷ کاندیدا معرفی شدند که با توجه به رزومه‌ها این افراد به ۷ نفر رسیدند.

 

این نماینده مجلس تاکید کرد: من معتقدم که شهردار تهران فردی به غیر از ۷ کاندیدای معرفی‌شده از سوی شورای شهر است.

 

بادامچی یادآور شد: به نظر می‌رسد افرادی که در بالای لیست کاندیداهای شهرداری تهران قرار دارند و نمرات بالاتری از سوی شورا دریافت کرده‌اند جامعیت و دید مدیریتی شهری لازم برای شهرداری تهران را ندارند.

 

او در ادامه گفت: البته انتخاب شهردار تهران با شورا است و به ما ارتباطی ندارد اما استنباطی که من از نگرش شورا و بعضی از دوستانی که در آنجا هستند دارم، فکر نمی‌کنم که اعضای شورا یک‌بعدی فردی را به‌عنوان شهردار معرفی کنند و حتماً به فردی خواهند رسید که جامعیت دیدگاهی ازنظر توسعه شهری پایدار داشته باشد.  بسیار مهم است که در شهر، ترافیک پایدار، منظم و روان داشته باشیم.

 

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: شهر باید بدون اینکه شهروندان مورد اذیت قرار بگیرند دارای درآمد پایدار باشد. شهرداری که انتخاب می‌شود باید بر روی شهرهای دنیا از نظر فنی و علمی شناخت داشته باشد که به نظر می‌رسد این دیدگاه‌ها مورد توجه اعضای شورای شهر است.

 

بادامچی در پایان تاکید کرد: احتمال دارد که شهردار از میان لیست ۷ نفره اعضای شورای شهر هم باشد اما فردی شهردار خواهد شد که شهر تهران را با شهرهای هم‌تراز خودش مقایسه کند. تهران در شرایط معمولی ۸/۵ میلیون نفر و در شرایط مهمان‌پذیر ۱۵- ۱۶ میلیون جمعیت دارد. بنابراین شهردار تهران باید توانمند باشد و دیدگاه استراتژیک و جامع‌نگری علمی را مدنظر داشته باشد.