حمله کیهان به یک فعال اصولگرا به خاطر حمایت از ظریف / ناصر ایمانی دچار تناقض هویتی است

نگام ، سیاسی _ روزنامه کیهان به بهانه یادداشت ناصر ایمانی فعال سیاسی اصولگرا و روزنامه نگار سابق روزنامه رسالت که از ظریف دفاع کرده و به کسانی که او را مورد حمله قرار می‌دهند را با عبارت «رفتارهای مشکوک»‌ نقد کرده بود به ایمانی تاخته و او را دچار تناقض هویتی دانسته می‌نویسد:

 

«فارغ از تناقض هویتی نویسنده که همواره خود را فعال سیاسی اصولگرا می‌نامد اما همیشه در محافل سیاسی اصلاح‌طلب و روزنامه‌های زنجیره‌ای این جریان اظهار‌نظر می‌کند، وی در یادداشت خود مشخص نکرده است که آیا با اظهارات نسنجیده و خلاف منافع ملی ظریف مبنی بر اینکه ما با حضور خود منطقه را نابوده کرده‌ایم‌! موافق است یا خیر‌؟ اگر با چنین اظهاراتی موافق است پس این چگونه اصولگرایی است و اگر هم مخالف است پس این آسمان ریسمان‌بافی‌ها چیست؟»

گفتنی است ناصر ایمانی در یادداشت روزنامه ایران معتقد بود که نباید رفتار حمله کنندگان به ظریف را در قالب چند فرد تندرو دسته بندی و به راحتی از آن عبور کرد: «حملاتی که علیه ظریف سازماندهی می‌شود نه مطابق واقعیت است و نه مطابق مصلحت فعلی کشور. در عین حال اینکه علیرغم نظارت و تأیید عالی‌ترین مقام کشور بر مذاکرات و سمت‌گیری دستگاه دیپلماسی عده‌ای چنین فضاسازی را رقم می‌زنند، حرکتی مشکوک است و نباید صرفاً این گونه نگاه کنیم که اینها افرادی تندرو هستند. این تحرکات از تندروی گذشته است. حمله کردن همه‌جانبه به ظریف در شرایطی که تا تصمیم‌گیری ترامپ درباره برجام تنها ۱۰ روز باقی مانده است و مقامات اسرائیل و عربستان سعودی تمام همراهی خود را در مقدمه‌چینی برای تحرکات ایذایی او به نمایش گذاشته‌اند، مسئله‌ای نیست که بتوان از کنار آن به سادگی عبور کرد.»