علیخانی : اگر نظر مردم برای اعضای شورای شهر مهم بود، محسن هاشمی شهردار می‌شد / تصمیم پشت پرده ای که بعضی از اعضا شورا ادعایش را دارند وجود ندارد

نگام ، سیاسی _ عضو شورای شهر تهران گفت: «شهروندان تهرانی قبل از انتخاب ۷ کاندیدا نظرشان را صریح گفته بودند. مردم محسن هاشمی را برای شهرداری تهران در نظر داشتند.»

 

به گزارش انتخاب ، برخی از اعضای شورای شهر تهران قبل از نهایی شدن و انتخاب ۷ کاندید فعلی شهرداری تهران اظهار می‌کردند که اگر نظرسنجی عمومی شکل گیرد، مردم نمی‌خواهند که هاشمی از شورا خارج و شهردار شود.

اما حال بعد از انتخاب ۷ کاندید شهرداری، عضوی از شورای شهر تهران هشتگ #شهردار_من را راه انداخته است. بسیاری از شهروندان تهرانی به این اقدام اعتراض دارند و سخنشان این است که چرا قبل از انتخاب ۷ کاندید شهرداری نظرسنجی نکردند ؟

محمد علیخانی عضو شورای شهر تهران در خصوص توییت اخیر حجت نظری که نوشته بود “اقدامات خطرناکی خارج از شورا برای زدن به زیر میز انتخاب شهردار تهران از میان ۷ گزینه موجود در حال انجام است. باید بدانیم که خودخواهی و در نظر نداشتن منافع عموم مردم، در نهایت دامن همه را خواهد گرفت. اگر شهردار از میان ۷ گزینه نهایی انتخاب نشود، پشت پرده را بی پرده خواهم گفت” بیان کرد: «از پشت پرده‌ای که ایشان صحبت کرده، هیچ خبری ندارم.»

وی در پاسخ به این سوال که چرا بعد از انتخاب ۷ گزینه کاندید شهرداری هشتگ #شهردار_من راه انداخته شد نه قبل از آن، گفت: «شهروندان تهرانی قبل از انتخاب ۷ کاندیدا نظرشان را صریح گفته بودند. مردم آقای هاشمی را برای شهرداری تهران در نظر داشتند. اگر نظر مردم برای کسی مهم و قابل احترام بود و همچنین می خواست بنابر نظر مردم عمل کنند، باید هاشمی شهردار می‌شد.»

این عضو شورای شهر تهران در پاسخ به این سوال که آیا این ۷ نفر انتخاب شده در قبای شهردار تهران هستند یا خیر، تصریح کرد: «بی‌شک نمی‌توان گفت که این ۷ نفر در قواره شهرداری تهران نیستند بلکه ابتدا باید برنامه‌های خود را ارائه دهند. در یک روند دموکراتیک ۷ نفر انتخاب شده‌اند که اعضای شورا مسوول انتخاب‌شان بوده‌اند. ما چه خوشمان بیاید چه خوشمان نیاید این ۷ نفر بالا آمده‌اند. حال باید از این افراد برنامه‌هایشان را گرفت و بر اساس ارائه برنامه‌هایشان به ۲ نفر رأی داد. اما اینکه آقای هاشمی از همه قوی‌تر بوده شکی نیست و نظر بنده بوده و همان هم هست.»