اردوغان: ترکیه دچار عقبگرد نخواهد شد

نگام ، بین الملل _ رئیس جمهور ترکیه اعلام کرد وارد مرحله ای شدیم که امکان بازگرداندن سیستمی که ده‌ها سال عامل بحران بوده است وجود ندارد.

 

به گزارش آناتولی فارسی ، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه طی سخنانی در مراسم افتتاحیه «بیمارستان شهر» قیصریه اظهار داشت: ترکیه وارد مسیری شده است که دیگر بازگرداندن آن به گذشته امکان ندارد. امکان بازگرداندن سیستمی که ده‌ها سال عامل بحران بوده است وجود ندارد.

اردوغان همچنین تاکید کرد: آنهایی که برای کشور و ملت حتی یک پروژه هم محقق نساخته اند از عقبگرد به ترکیه گذشته و سیستم پیش از این دم می زنند. این افراد آینده و کرسی کنونی خود را مدیون خلاهای سیستم قدیمی هستند.

وی با اشاره به اینکه این بیمارستان هزار و ۶۰۷ تخته بوده و از فضای سرپوشیده به وسعت ۴۶۶ هزار و ۴۰۰ متر مربع و همچنین محوطه ۲۸۱ هزار و ۲۸۱ متر مربع برخوردار است، گفت:

”این بیمارستان در نوع خود بزرگترین بیمارستان به شمار می رود. همچنین ۴ بیمارستان اصلی، ۴۱۳ اتاق پلی کلینیک، ۲۵۳ اتاق مراقبت های ویژه و ۴۳ اتاق عمل از دیگر امکانات آن است.

در بیمارستان شهر قیصریه در مجموع ۱۰ مرکز پیوند مغز استخوان کودکان و ۱۰ مرکز ویژه بزرگسالان موجود است. پس از شهرهای یوزگات، ایسپارتا، مرسین و آدانا پنجمین بیمارستان شهر در قیصریه افتتاح شده و تا پایان سال نیز در آنکارا، مانیسا، اسکی شهیر و الازیغ نیز راه اندازی خواهد شد”.