نحوه جاسوسی موساد از سایت های موشکی استان فارس از سال ۸۵ تا ۸۸

 

مهرداد شاکری

 

سرویس اطلاعات اسرائیل با استفاده از عوامل و یکی از افسران ارشد اطلاعاتی خود در استان فارس توانست ضمن شناسایی یکی از جوانان نخبه شیراز که از جایگاه خانوادگی و اجتماعی مقبولی در شیراز برخوردار بود ضمن جذب این جوان نخبه و آموزش های لازم اطلاعاتی عملیاتی در یکی از کشورهای همسایه و سپس انتقال این جوان به اسرائیل و تکمیل کلاس های آموزشی ، از او در جمع آوری مختصات سایت های موشکی شیراز و شهرهای مجاور استفاده نماید.

یکی از افسران ارشد اطلاعات اسرائیل که در شیراز سکونت داشته است با پهن کردن دام برای این جوان نخبه از مهارت زنانگی خود استفاده می کند و طوری برخورد می نماید که جوان نخبه ایرانی به سودای عشق و عاشقی اوامر این افسر ارشد اطلاعات را به خوبی اجرا می نماید.

 

این جوان نخبه با آموزش های بسیار زیادی که دیده بوده طی ۳ سال در شیراز و اطراف شیراز با لباس مبدل و به عنوان یک متکدی ضمن عکسبرداری وثبت مختصات سایتهای نظامی و موشکی و زاغه های مهمات اطراف شیراز توانسته بود اطلاعات بسیار محرمانه ای را به افسر ارشد اطلاعات اسرائیل تحویل دهد.

اما با لو رفتن آن افسر ارشد اطلاعاتی اسرائیل و شناسایی وی توسط اداره کل اطلاعات فارس ، و فرار او از ایران ، این جوان نخبه که در خیال خود می پنداشته آن زن اسرائیلی عاشق و شیفته وی می باشد، با داشتن یک کد مخصوص جهت تماس های اضطراری ، با سفارت سوئیس در تهران تماس گرفته و از آنان می خواهد که ارتباط وی را به سازمان اطلاعات اسرائیل وصل نمایند.

آقای م. و پس از وصل شدن تماس ، ضمن تهدید سازمان اطلاعات اسرائیل به اینکه در صورت عدم ازدواج این جوان خام با افسر مزبور ، وی تمام دانسته های خود را در اختیار اطلاعات ایران قرار می دهد.

 

سازمان اطلاعات اسرائیل از آقای م.و می خواهد با اولین پرواز خود را به یکی از کشورهای همسایه برساند تا آنان عملیات انتقال وی را به اسرائیل انجام دهند.

اما سازمان اطلاعات اسرائیل طی تماسی که با وزارت اطلاعات ایران برقرار می کند ضمن لو دادن م.و باعث میشود وی قبل از فرار از ایران در فرودگاه به همراه مقادیر زیادی دلار دستگیر و در نهایت با اقاریر متهم به اعدام محکوم گردد که به دلیل همکاری با سازمان های اطلاعاتی ایران در دادگاه تجدید نظر به ۱۵ سال حبس محکوم گردد.

اما به لطف جاسوسی این جوان نخبه ایرانی ، اسرائیل به اسرار فوق محرمانه نظامی فارس دسترسی پیدا نموده است.

 

نگام ، ناگفته های ایران ما

One thought on “نحوه جاسوسی موساد از سایت های موشکی استان فارس از سال ۸۵ تا ۸۸

  • ۱۳۹۷-۰۲-۱۷ at ۱:۵۳ ب٫ظ
    Permalink

    این جوان کجاش نخبه بوده اوونوقت ؟
    جوانی که نخبه بوده ۳ سال اسیر دام یه مامور زن بوده وهیچ از خودش نپرسیده اخر کارم چی میشه ؟
    گذاشتیمون سرکار ؟

Comments are closed.