با این نوع عملکردها چگونه در انتخابات های آینده یا در صورت تهدید دشمن از مردم می توان انتظار همراهی و وحدت داشت ؟!

سید نادر آموزگار

 

داستان شهروند درجه یک، شهروند درجه دو که نظام در دوران ریاست جمهوری جناب خاتمی باب کرد را یادتان هست؟

آن حرکت شروع حرکت علیه یکی از کلیدی ترین راهکار های استراتژیک بنیانگذار جمهوری اسلامی، یعنی همان اصل بسیار مورد تاکید وحدت کلمه ی ایشان بود.

از آن زمان تا کنون رهبری صد در صد جناحی آقای خامنه ای دائما بر محور همان اصل زیر پا گذاردن وحدت ملی همواره پیگیری و اجرا شده است، به نحوی که مثلا یکی از فرماندهان سپاه ایشان زمانی که نسبت به هتک حرمت هرساله ی علیه سید حسن خمینی که اصلاح طلب ها اعتراض کرده و آن را اهانت به بیت امام دانسته بودند گفته بود فرزند خمینی سید حسن نصر الله است!

پیگیری مجدانه ی این گونه سیاست ها که یکی از نقاط اوجش کودتای انتخاباتی ۸۸ و یکی اعتراضات سراسری دی ماه ۹۶ بود امروز شکاف بین ملت و نظام، شامل گروهی جیره خوار بسیجی و برخی فرناندهان ارتش و سپاه هم می شود، را امروز به یک درهء عمیق بی اعتمادی کرده که عمق آن از اختلافات ۴۰ ساله ی ایران و آمریکا بیشتر نباشد قطعا کمتر هم نیست.

یک نمودار این بی اعتمادی در قضیه ی فیلترینگ اخیر پیام رسان تلگرام و میزان استقبال ملت از پیام رسان سروش و دو سه پیام رسان داخلی دیگر با وجود تخفیف های فوق العاده و تبلیغات کر کننده نظام بود.

دیروز حتی از دوستی شنیدم که رهبر استفاده از تلگرام را حرام هم اعلام کرده است.

با این اوصاف، این نظام باز شب انتخابات انتظار همراهی و همدلی از این ملت را دارد و در صورت وقوع یک حمله نظامی خارجی ناشی از ماجراجویی های نابخردانه رهبر انتظار انسجام و آشتی ملی در برابر دولت مهاجم خارجی.

البته عرق ملی و حب وطن در چنان شرایطی، که امیدواریم هرگز پیش نیاید، موجب سطحی از انسجام ملی خواهد شد، اما آیا برای نظام بر آمده از یک انقلاب مردمی چنین سطحی شرم آور نیست؟

 

نگام ، ناگفته های ایران ما