یک منبع آگاه امنیتی به نگام: علت حادثه قائم شهر انفجار مواد منفجره می باشد

مهرداد شاکری

 

یک منبع آگاه امنیتی به نگام در مورد حادثه دو شب قبل درقائم شهر و انفجار بسیار شدید حاصله از آن می گوید که با بررسی های انجام گرفته و نمونه برداری های دستگاه های امنیتی و نظامی از محل انفجار ، عمدی بودن این انفجار تائید گریده است.

این منبع آگاه می افزاید احتمالا از ماده منفجره نیترو گلیسیرین خالص که ماده منفجره ثانویه بسیار قوی با اثرات تخریبی بالاست و یکی از برترین و پراستفاده‌ترین اجزای ترکیبی برای مواد منفجره تجاری ژلاتینی است در این انفجار استفاده گردیده است .

این منبع آگاه اما اذعان می دارد که هدف از این انفجار بیشتر جنبه شخصی دارد و یک انفجار تروریستی و خرابکارنه نمی باشد.

شناسایی افراد مرتبط با این انفجار در حال پیگیری می باشد.

 

لازم به یاد آوری است که انفجار مهیب شب گذشته در قائمشهر یک مصدوم بر جا گذاشت.

 

شب گذشته صدای انفجار مهیبی به همراه لرزش ساختمان‌ها، قائمشهر را فرا گرفت؛ در پی این حادثه نیروهای امدادی و آتش نشانی و اورژانس به محل حادثه اعزام شدند. طی این حادثه که در زمینی خالی و متروکه رخ داد چاله‌ای نسبتا بزرگ در اثر این انفجار ایجاد شد.

 

مردم ساکن حوالی آن منطقه از ۱۵ دقیقه قبل از انفجار می‌گویند، شی ء نورانی در آسمان آن منطقه مشاهده کردند که به یکباره ناپدید شد و پس از آن صدای انفجار مهیبی شنید شد که منجر به شکستن شیشه‌های برخی منازل و پرت و جابجا شدن چند نفر در داخل ساختمان های خود شد.

 

ذکریا اشک پور، سخنگوی اورژانس مازندران در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: حادثه انفجاری که شب گذشته در شهرستان قائمشهر اتفاق افتاد مصدوم جدی نداشت.

 

وی گفت: تنها مردی حدودا ۶۰ ساله در اثر خرد شدن شیشه به دلیل جراحت سطحی توسط اورژانس به بیمارستان ولیعصر منتقل شد. انفجار در فضای آزاد اتفاق افتاده و علت حادثه در دست بررسی است.

 

نگام ، ناگفته های ایران ما