اخبار روز علم و تکنولوژی ؛ ۴ شگفت‌انگیز؛ بهترین لپ تاپ‌های حال حاضر بازار / چگونه اکانت اینستاگرام خود را پاک کنیم؟

نگام ، علم و تکنولوژی _ ارتباط ساعت زیستی بدن با سرطان سینه ، کنترل کامپیوتر با ذهن ، دستگاهی که سدیم بدن را اندازه گیری می کند ،برگزاری دوره آموزشی تربیت کارشناس HSE و چند خبر دیگر ، از مهم ترین اخبار روز علم و تکنولوژی بوده اند که در ادامه می خوانید:

 

۴ شگفت‌انگیز؛ بهترین لپ تاپ‌های حال حاضر بازار

با این قیمت دلار اگر سری به بازار لوازم الکترونیکی بزنید احتمالا با دست خالی برخواهید گشت به خصوص بازار لپ تاپ ها که با شوک های مختلف ارز اکنون در وضعیت عجیبی سیر می کند، به صورتی که قبل از عید می توانستند با حدود دو میلیون تومان یک لپ تاپ مناسب برای خود تهیه کنند، ولی اکنون مثل همان لپ تاپ را با قیمتی حدود سه میلیون تومان به شما خواهند داد.

 

چگونه اکانت اینستاگرام خود را پاک کنیم؟

در گذشته کاربران اینستاگرام قادر به غیرفعال کردن موقتی حساب کاربری خود نبودند و فقط می‌توانستند اکانت خود را کامل و برای همیشه حذف کنند، اما با توجه به گله و شکایات کاربران مدتی است که پاک کردن موقت حساب کاربری در این شبکه اجتماعی همانند فیس‌بوک میسر شده. به همین دلیل در این ترفند قصد داریم آموزش حذف موقت و همچنین حذف دائمی اکانت اینستاگرام را برایتان شرح دهیم. با ما همراه باشید.

 

ارتباط ساعت زیستی بدن با سرطان سینه

سال‌های زیادی، پزشکان جهش ژن‌های “BRCA1” و “BRCA2” را با افزایش خطر ابتلا به سرطان سینه مرتبط دانسته‌اند.اکنون، پژوهشگران “دانشگاه تگزاس ای اند ام” (Texas A&M) در آمریکا، ژن موثر دیگری را در سرطان سینه شناسایی کرده‌اند که با ساعت زیستی بدن در ارتباط است.

 

ظهور موارد اسرارآمیز سرطان چشم در ۲ ایالت آلاباما و کارولینای شمالی

طبق گزارش CBS News، تا کنون، ۱۸ نفر مبتلا به این سرطان چشم، به نام ملانوم چشم، در هانتسویل، کارولینای شمالی شناسایی شده اند؛ گروه دیگری  شامل بیش از ۳۰ نفر در اوبرن، آلاباما، نیز گفته اند که با این شرایط تشخیص داده شده اند. CBS گزارش کرده است که این وضعیت معمولا تنها شش نفر از هر یک میلیون نفر در هر سال را تحت تاثیر قرار می دهد.

 

جذاب‌ترین خودرو‌های مفهومی تاریخ

سلاطین خودروسازی سالیان سال است که خودروهای مفهومی مختلفی را معرفی می‌کنند، این خودروها طراحی‌های جسورانه‌ای دارند و با نگاهی به آینده طراحی شده‌اند. هر کدام از شرکت‌های تولید کننده خودرو رویکرد متفاوتی به خودروهای مفهومی دارند، به رخ کشیدن توانمندی‌های یک شرکت در تولید خودرو، کسب اطلاعات بیشتر در خصوص سبک طراحی خودرو از علاقه‌مندان و برطرف کردن عیب‌های نسخه‌های قبلی برای رسیدن به نمونه‌‌ای کامل و بی‌عیب و نقص از خودرو را می‌توان از اصلی‌ترین دلایل تولید خودروهای مفهومی نام برد. با این حساب در ادامه قصد داریم در بین تمامی خودروهای مفهومی که تاکنون معرفی شده‌اند به جذاب‌ترین این خودروها اشاره کنیم.

 

کنترل کامپیوتر با ذهن

صرفنظر از اینکه دهان شما در حال حرکت است می توان گفت شما با خودتان در حال صحبت هستید. همانطور که شما این کلمات را می خوانید عضلات حنجره فک و صورت شما با حرکات سریع و غیرقابل تشخیصی حرکت می کنند و کلمات به تبدیل به صدایی می کنند که شما می توانید آنها را در گوش خود بشنوید .

 

رصد اولین سیاره فراخورشیدی بدون ابر

یک بخش مهم از تحقیقات سیارات فراخورشیدی شامل مطالعه جوهای آنهاست که این سیاره‌ها را احاطه کرده‌اند.مولکول‌هایی که در این سیاره‌ها موجود است، می‌توانند بینش ارزشمندی را در مورد شرایطی که درون این سیارات حاکم است به محققان بدهند.

دستگاهی که سدیم بدن را اندازه گیری می کند

تحقیقات جدید بنیاد قلب آمریکا نشان می دهد یک سوم مردم این کشور مقدار سدیم موجود در غذای روزانه خود را محاسبه نمی کنند. از سوی دیگر تخمین زده می شود ۵۴ درصد جمعیت کمتر از حد لزوم سدیم مصرف می کنند.

 

تولید انرژی با الهام از حلزون

حلزون سبز دریایی با نام علمی (Elysia chlorotica) که در سواحل شرقی کانادا و ایالات متحده آمریکا زندگی می کند، کلروپلاست های خود را از جلبک ها (عمدتاً جلبک قهوه ای غیر سمی Vaucheria litorea) تأمین کرده و آنها را در بدن خود ذخیره می کند.این حلزون از کلروپلاست های ذخیره شده برای اجرای فرآیند فتوسنتز جهت تولید انرژی بهره گرفته و با این کار می تواند بدون تغذیه بیشتر انرژی لازم را جهت انجام کارها به دست آورد.

نرخ سریع تحولات تکنولوژیک، تغییر در الگوهای مصرف ونیاز بازار و همچنین بالا رفتن انتظارات جامعه، مسئولیت‌های اجتماعی سازمان‌ها در عرصه رقابت را روز به روز بیشتر می نماید. تحقق اهداف سازمان درحوزه رقابت پذیری پرداختن به موضوعات ایمنی، بهداشت و محیط زیست را به یکی ازاولویت‌های سازمان‌ها در تجارت امروز تبدیل نموده است.