اخبار روز سلامت و پزشکی ؛ آیا آب کرفس واقعا لاغر می کند؟ + عوارض آب کرفس / راه های تشخیص آپاندیس

نگام ، سلامت و پزشکی _  چرا سرطان معده و سرطان مری در ایران رایج است ، صبحانه ای که باعث کالری سوزی در تمام روز می شود ، فواید خوردن موز به مدت ۴ روز چیست و چند خبر دیگر ، از مهم ترین اخبار روز سلامت و پزشکی بوده اند که در ادامه می خوانید:

 

آیا آب کرفس واقعا لاغر می کند؟ + عوارض آب کرفس

برخی افراد فکرمی‌کنند مصرف آب‌کرفس، شوید، چای سبز و …. چربی‌سوز است و باعث کاهش وزن بسیار می شود اما واقعیت این است که تا به امروز ماده‌ای که باعث لاغری شود، در دنیای پزشکی کشف نشده است .

 

راه های تشخیص آپاندیس

آپاندیس می‌تواند در هر زمانی اتفاق بیفتد، اما اغلب در بین ۱۰ تا ۳۰ سالگی رخ می‌دهد. این عارضه در مردان شایع‌تر از زنان است. اگر مشکل آپاندیس درمان نشود، ممکن است باعث عفونت شده که این موضوع می‌تواند خطری جدی و گاه مرگبار باشد.

 

چرا سرطان معده و سرطان مری در ایران رایج است؟

براساس تحقیقات انجام شده مشخص شده است که سرطان معده با رژیم غذایی در ارتباط بوده و غذاها با نگه دارنده بنیان‌های نیتریت درصورت تبدیل شدن به نیتروزامین، سرطان معده و مری را ایجاد می‌کند که نیتریت نگهدارنده مواد گوشتی همچون کالباس و سوسیس بوده و در شهرهایی با جمعیت بالا همچون تهران مصرف این غذاها و سایر فست‌فودها بسیار زیاد است، همچنین این موضوع در جوانان و اطفال نیز مصرفش بیشتر بوده است.

 

بهترین روغن برای کبد چرب چیست؟

روغن ماهی به خاطر مزایای زیادی که برای سلامتی انسان دارد مشهور و شناخته شده است اما پژوهش های جدید نشان می دهد که مصرف طولانی مدت روغن ماهی یا روغن آفتابگردان ممکن است خطر کبد چرب را بعدها در زندگی افراد افزایش دهد.

 

ژن مردانه ای که از ابتلا به سرطان خون پیشگیری می‌کند

تا امروز تصور می شد که کروموزوم Y فقط حامل اطلاعات ژنتیکی است که باعث پسر شدن جنین می شود؛ اما مطالعه محققان دانشگاه کمبریج انگلیس نشان می دهد که کروموزوم Y یک لایه اضافی محافظتی در برابر ابتلا به لوسمی حاد میلوئیدی (AML) ارائه می دهد.

درد ناگهانی کشاله ران: این درد ممکن است در اثر پیچش بیضه ایجاد شود. پیچش بیضه یا تورشن اغلب به دنبال چرخش بیضه حول محور خود روی می‌دهد. تشخیص قطعی با سونوگرافی است و به دلیل انسداد عروق بیضه و نرسیدن خون به آن درمان سریع که اغلب جراحی است ضروری است وگرنه خطر عقیمی وجود دارد. اما یک علت دیگر این درد ممکن است عفونت و التهاب اپیدیدیم باشد. اپیدیدیمیت‌ عبارت‌ است‌ از التهاب‌ و عفونت‌ اپیدیدیم‌. اپیدیدیم‌ یک‌ ساختار مستطیلی‌ شکل‌ است‌ که‌ به‌ قسمت‌ بالایی‌ هر کدام‌ از بیضه ‌ها می ‌چسبد. هدف‌ درمان‌ عبارت‌ است‌ از مبارزه‌ با عفونت‌ و کاهش‌ درد و تورم‌. درمان‌ معمولا می‌ تواند در منزل‌ انجام‌ گیرد.

 

صبحانه ای که باعث کالری سوزی در تمام روز می شود

تاکنون همه ما در مورد اهمیت صبحانه زیاد شنیده ایم و می دانیم که صبحانه مهم ترین وعده غذایی است. تحقیقات نشان داده اند که سوخت رسانی به بدن قبل از اینکه از خانه بیرون بیایید می تواند به بازدهی بهتر در طول روز کمک کند و حتی در برخی موارد به کاهش وزن هم کمک می کند.

هنگام آلودگی هوا چه بخوریم؟

می‌دانید که روغن زیتون فواید زیادی برای سلامتی دارد شامل کاهش ریسک سرطان، کاهش فشارخون، و مبارزه با چین و چروک پوست. اکنون تحقیق جدیدی که نتایج آن در Environmental Health Perspectives منتشر شده نشان می‌دهد روغن زیتون همچنین می‌تواند بدن شما را دربرابر تاثیرات آلودگی هوا محافظت نماید.

 

فواید خوردن موز به مدت ۴ روز چیست ؟

۷۴ درصد موز از آب تشکیل شده است.علاوه بر آن موز حاوی مقدار زیادی کربوهیدرات است که باعث می شود در طول روز انرژی زیادی داشته باشید.ورزشکاران اغلب قبل و بعد از ورزش موز مصرف می کنند و این امر سبب می شود تا آن ها انرژی لازم برای انجام حرکات ورزشی و ریکاوری را داشته باشند.اگر شما نیز احساس می کنید در طول روز انرژی کافی برای انجام کارهای روزمره را دریافت نمی کنید سعی کنید در طول روز حتما موز میل کنید.