چگونگی تاسیس قرارگاه سایبری عمار ؛ چرا هدف اصلی این مرکز هم اکنون ناکامی دولت است ؟ جریان سازی مشکوک رسانه ای مرکزی که خود را متصدی جنگ نرم و کار فرهنگی می داند

نگام ، سیاسی _ «اینک، نوبت طرح عدم کفایت روحانی» پیشنهاد قرارگاه سایبری عمار است که درست ساعتی بعد از خروج امریکا از برجام مطرح شد. ادامه توافق ایران با ۵ قدرت جهانی منتقدان رییس‌جمهوری را به این نتیجه رسانده که باید باز هم بحث بی‌کفایتی رییس‌جمهوررا پیش بکشند.

امروز با کشف بصیرت میر حسین موسوی و مهدی کروبی و هاشمی و خاتمی و تحقق پیش بینی های آنان در سال ۸۸ در مورد احمدی نژاد و بالعکس بی بصیرتی رهبری و گروهی که خود را به ناحق عماریون نامیده اند ، باید به این حقیقت پی ببرند که عمار واقعی انقلاب میرحسین موسوی و کروبی هستند که به عنوان یاران واقعی بنیانگذار جمهوری اسلامی و افراد با بصیرت می توان مسیر درست انقلاب را طبق نگاه و مسیر آنان تشخیص داد و بی شک رهبری و همراهان او که مدعیان دورغین پیروی از عمار  هستند در حقیقت در مسیر باطل بوده و همان ناهلان و نامحرمانی هستند که بنیانگذار جمهوری اسلامی بیم آن را داشت که انقلاب به دست آنان بیفتد.

کانال تلگرامی قرارگاه سایبری عمار در یادداشتی کوتاه نوشت که حسن روحانی در پاسخ به خروج امریکا از برجام با سخنانی ناامیدکننده «از ادامه برجام با اروپا خبر داد». در این یادداشت تفکیک میان اروپا و امریکا در جریان توافق برجام «ساده‌لوحانه» توصیف شد. در راستای همین اقدام و رویکرد دولت نسبت به خروج امریکا از برجام این کانال تلگرامی پیشنهاد داد که به دلیل «۵ سال معطل نگه داشتن کشور بر سر موضوع خسارت‌باری همچون برجام و از دست دادن توانایی علمی و صنعتی در انرژی هسته‌ای و حالا عدم کسب تجربه از اعتماد به دشمنان نوبت به طرح عدم کفایت روحانی رسیده است تا مردم از این نگاه ناامید‌کننده نجات یابند». اما پیشروهای این پیشنهاد چه کسانی هستند؟

قرارگاه سایبری فرهنگی یا سیاسی؟

قرارگاه سایبری عمار سال ١٣٨٩ اعلام موجودیت کرد. علیرضا پناهیان در آستانه ورود به سی وسومین سالگرد انقلاب اسلامی به فارس گفت که «ضرورت همفکری و همکاری نیروهای فرهنگی فعال در انقلاب و در مقابله با دشمن و استکبار جهانی» و آنچه پناهیان فتنه ٨٨ خواند باعث شکل‌گیری جمعی خود‌جوش شده است که ٧٠ نفر از چهره‌های شاخص و فعال فرهنگی و مسوولان موسسات فرهنگی در تهران و سراسر کشور پایه‌گذاران آن هستند.

نگاهی به اظهارات پناهیان در همان سال نشان می‌دهد چهره‌هایی چون مهدی طائب، علیرضا پناهیان، سعید قاسمی، حمید رسایی، مهدی کوچک‌زاده، سعید حدادیان، قاسم روانبخش، نادر طالب‌زاده، ‌حسین یکتا، وحید جلیلی و… از اعضای هیات موسس و شورای مرکزی این قرارگاه به حساب می‌آیند.

سال بعد این قرارگاه سایبری دومین مجمع عمومی خود را در موسسه امام خمینی تحت امر آیت‌الله محمدتقی مصباح‌یزدی برگزار کرد و پدر معنوی پایداری‌ها سخنران این مجمع بود. پس از برگزاری دومین مجمع البته حاشیه‌هایی در مورد چرایی برگزاری جلسه در موسسه منتسب به مصباح‌یزدی منتشر شد که قاسم روانبخش هر‌گونه وابستگی به این روحانی قم‌نشین را تکذیب کرد.

روانبخش البته در گفت‌وگو با خبرآنلاین در مورد لفظ «قرارگاه» که مورد استفاده این گروه قرار گرفته نیز توضیح داد: «به این خاطر از لفظ قرارگاه استفاده شده که باور کنیم در جنگ قرار داریم، نه جنگ نظامی، بلکه جنگ نرم و فرهنگی» او هم البته همچون پناهیان هرگونه حرکت حزبی و سیاسی را تکذیب کرد.

بعد از بیشتر شناخته شدن قرارگاه سایبری عمار شایبه وابستگی این گروه به سپاه پاسداران نیز به وجود آمد که سال ٩٢ سردار رمضان‌ شریف تاکید کرد که «در مجموعه سپاه قرارگاهی به نام قرارگاه عمار نداریم.»

بنی‌صدر‌سازی

بنی‌صدر‌سازی از روحانی درست از راهپیمایی روز قدس آغاز شد. همان زمان که عده‌ای به صورت سازمان‌یافته گرد روحانی جمع شدند و در سرتاسر راهپیمایی شعار «روحانی، بنی‌صدر پیوندتان مبارک» سر دادند. اما گویی این مشابهت‌سازی برای تندروها و مخالفان دولت مستقر کفایت نمی‌کند که به دنبال طرح عدم کفایت رییس‌جمهوری و تکرار تجربه بنی‌صدر در تاریخ ریاست‌جمهوری روحانی نیز هستند.

همان‌زمان که طرح دو‌فوریت ارزیابی کفایت سیاسی بنی‌صدر در ٢۶ خرداد ۶٠ در مجلس تصویب و حدود ۵ روز بعد با رای اکثریت نمایندگان به تصویب رسید.

این موضوع البته یک بار هم در دوران ریاست‌جمهوری محمود احمدی‌نژاد مطرح شد. بهمن سال ٩٠ زمانی که انتقادات اقتصادی به دولت دهم بالا گرفته بود برخی حامیان سابق دولت که در دوره دوم از منتقدان به حساب می‌آمدند، بحث عدم کفایت رییس‌جمهوری را پیش کشیدند که البته به جایی نرسید.

در مورد روحانی هم گرچه هر بار زمزمه‌هایی از به راه افتادن طرح عدم کفایت رییس‌جمهوری پس از اتفاقات حوزه دیپلماسی یا اقتصاد دولت شنیده می‌شد اما یکی از نزدیک‌ترین اظهارنظرها در مورد این موضوع از سوی احمد سالک، نماینده اصولگرای اصفهان اسفند سال ٩۶ مطرح شد.

سالک با تذکری در صحن علنی مجلس «در طول دو دولت‌تان بالغ بر ۵٠ مورد به مردم توهین کرده و در روز ٢٢ بهمن موضوع رفراندوم را مطرح کرده‎اید. شما در مقاطع مختلف، مخالفین خود را بی‌عقل، بی‌سواد و ترسو و بزدل و جاهل به دین معرفی می‌کنید. این روند مناسبی در شان ریاست‌جمهوری نیست. اگر این روند را دنبال کنید یا پای استیضاح شما یا اجرای عدم کفایت سیاسی شما را وسط می‎کشیم.»


پیشنهاد قرارگاه سایبری عمار

۵ سال معطل نگه داشتن کشور بر سر موضوع خسارت‌باری همچون برجام و از دست دادن توانایی علمی و صنعتی در انرژی هسته‌ای و حالا عدم کسب تجربه از اعتماد به دشمنان نوبت به طرح عدم کفایت روحانی رسیده است تا مردم از این نگاه ناامید‌کننده نجات یابند.


فصل پنجم قانون اساسی، اصل ٨٩:

در صورتی که حداقل یک‌سوم نمایندگان مجلس شورای اسلامی رییس‌جمهور را در مقام اجرای وظایف مدیریت قوه مجریه و اداره امور اجرایی کشور مورد استیضاح قرار دهند، رییس‌جمهور باید ظرف مدت یک ماه پس از طرح آن در مجلس حاضر شود و در خصوص مسائل مطرح شده توضیحات کافی بدهد. در صورتی که پس از بیانات نمایندگان مخالف و موافق و پاسخ رییس‌جمهور، اکثریت دو‌سوم کل نمایندگان، به عدم کفایت رییس‌جمهور رأی دادند مراتب جهت اجرای بند ١٠ اصل یکصد و دهم به اطلاع مقام رهبری می‌رسد.

عماریون کیستند ؟ و قرارگاه عمار چه در سر دارد و چه « قراری در این قرارگاه » قرار است گذاشته شود ؟

تولد

« قرارگاه عمار » در نگاه اول همان «انصار حزب الله» و یا گروههای شبه نظامی حزب الله است چرا که بسیاری از گردانندگان و اعضای آن همانهایی هستند که در طی قریب سه دهه اخیر ، گروهها و سازمانهای با پسوند و پیشوند حزب الله داشته اند ، ابتدا با نام «حزب الله تهران» آغاز کردند و بعدترنام «انصار حزب الله» برخود گذاردند و چندی بعد اختلافات واداراشان کرد به چند گروه دیگر تقسیم شوند و یکی شد «اتحادیه دانشجویان و دانش آموختگان حزب الله» و دیگری شد «حزب الله نمازجمعه» و چندی بعد شدند «جبهه فرهنگی موعود» و بعد تر «جبهه مقاومت انقلاب اسلامی» و… همینجور ادامه پیدا کرد تا اینکه رسیدند به این حقیقت که اگرچه کار سلبی و ضرب و شتم مسکن موفقی است برای درد بحران هویت و اعتبار جمهوری اسلامی اما کار ایجابی و فکر و اندیشه نیز بد نیست !
این شد که دور هم جمع گردیدند تا برای “تعمیق بصیرت جامعه و تحقق منویات مقام ولایت” فعالیت خود را آغاز کنند .
اولین بار علیرضا پناهیان از جمله روحانیون نزدیک به رهبری و سپاه پاسداران که بعدها مشخص شد وی نیز از جمله سران آن تشکل است خبر از برپایی این گروه را داد و اعلام کرد که : «قرارگاه عمار کانون فکر و اندیشه برای سازماندهی عناصر فعال فرهنگی و سیاسی و به دنبال تبیین و پیگیری دیدگاههای مقام معظم رهبری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای و ساماندهی جبهه اهل ولاء و اندیشه می‌باشد.»
اگر چه به غیر از سخنان جسته و گریخته تعدادی از افراد که یکی پس از دیگری مشخص می شد در این گروه عضویت دارند هیچگونه اطلاعات رسمی‌ای مبنی بر خواستگاه اولیه این جمع منتشر نمی شد اما رفته رفته رسانه‌ها و افکار عمومی با توجه به عضویت افرادی شناخته شده متقاعد شدند که این قرارگاه با هدف برخورد با کسانی که سران فتنه نام گرفته‌اند و حامیان آنها، تشکیل شده است.
این شد که درکشا کش سرکوبهای خونین حوادث بعد از انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ درست همان لحظات که سطوح میانی و پائینی هوادارانشان در خیابانها به روی ملت اسلحه و آتش می گشودند یقه سفیدهایشان دور هم جمع گردیدند و به فکر ایجاد اتاق فکر بین فعالان فرهنگی و سیاسی طرفداران سرسخت ولایت فقیه و قشر رادیکال محافظه کاران افتادند و این چنین بود که درحاکمیت اقتدارگرایان را که‌ام القرای جهان اسلام می خوانند و بی‌شک همه چیزش در ید و اختیار ولی فقیه است ، رسالت « عمار » گونه برای خود قائل شدند و قرارگاه عمار تشکیل دادند . این چنین است که از اساس اینبار نیز راه را به اشتباه آغاز کردند و خانه از پای بست ویران است !

هویت ؛ اصلا عمار که بود ؟

عمار از اولین مسلمانان بود، قریش وقتی که از ایمان او به اسلام مطلع شد در آزار و شکنجه او کم نگذاشتند ، به حدی که مادرش سمیه را زیر ضربات تازیانه کشتند و خود او نیز در زیر ضربات تازیانه مجبور شد تا ایمانش را کتمان کند و سلام و درود بر بتهای کعبه بفرستد تا زنده بماند !
با کتمان مسلمانی عمار بود که آیه ۱۰۶ سوره نحل به گفته رسول خدا درباره او نازل شد ، با شروع لشگر کشی و جنگهای صدر اسلام بود که همواره عمار از فرماندهان و جنگویان اصلی در کنار رسول اکرم بود .
پیامبر اسلام بارها پیش گویی نموده بود که عمار را گروهی ستمکار می کشند. بعد از رحلت پیغمبر اسلام عمار از وفاداران به حضرت علی و از مخالفان سرسخت عثمان بود،بعد از کودتای سقیفه ، عمار از متخلفان بیعت با ابو بکر و جزء کسانی بود که می خواست دوباره در بین مهاجران شورا تشکیل دهد تا خلافت را به علی برگرداند.
چنان که به هنگام مشاوره شورای شش نفره خلیفه دوم، از پشت درهای بسته فریاد مــی زد:« برای یکپارچگی مسلمانان به علی رای دهید و امر حکومت را از خاندان پیامبرتان بیرون نرانید».
او با خلیفه سوم نیز سر ناسازگاری داشت که اینبار عثمان به سختی او را مورد عتاب و ضرب و شتم قرار داد قرار داد اما او دست برنداشت و همواره خلفای راشدین را دشنام می داد و سر ناسازگاری با حکومت مرکزی اسلام داشت ، پر بیراه نیست اگر بگوئیم که بیشترعمر عمار به پرخاشگری و ناسازگاری و شعار دادن گذشته تا که آخر الامر او در ۹۱ سالگی در جنگ صفین به دست لشگر معاویه به شهادت رسید .
پس آن چه که از نام این گروه برمی آید بیشتر از آنکه قرار باشد « عماریون » به فکر و تولید اندیشه و مشغول باشند به جهاد و جنگ و ناسازگاری برسر حاکمان مشغول خواهند بود ، حال آنکه عمار در دوران صدر اسلام و جنگ و جهاد و پس از آن حکومت خلفای راشدین عمار شد ، آنچه که عمار را نامور کرد آن دوران بود نه دوران فرمانروایی پیامبر اسلام در مدینه و یا زمامداری علی ابن ابیطالب ! ،مگر آنکه «عماریون» امروزی بنا بر طغیان برعلیه خلیفه امروزی داشته باشند که امری است علی حده .

ضمن آن که امروز با کشف بصیرت میر حسین موسوی و مهدی کروبی و هاشمی و خاتمی و تحقق پیش بینی های آنان در سال ۸۸ در مورد احمدی نژاد و بالعکس بی بصیرتی رهبری و گروهی که خود را به ناحق عماریون نامیده اند ، باید به این حقیقت پی ببرند که عمار واقعی انقلاب میرحسین موسوی و کروبی هستند که به عنوان یاران واقعی بنیانگذار جمهوری اسلامی و افراد با بصیرت می توان مسیر درست انقلاب را طبق نگاه و مسیر آنان تشخیص داد و بی شک رهبری و همراهان او که مدعیان دورغین پیروی از عمار  هستند در حقیقت در مسیر باطل بوده و همان ناهلان و نامحرمانی هستند که بنیانگذار جمهوری اسلامی بیم آن را داشت که انقلاب به دست آنان بیفتد.

به هر روی این گروه یک روز مانده به سالگرد ۲۲ بهمن ماه سال ۱۳۸۹ اعلام موجودیت کرده و اعلام کردند که تحت لوای حزب یا نهادی فارغ از چارچوب‏های رایج حزبی ! فعالیت خواهند کرد.
و اولین گردهمایی رسمی خود را ۱۵ اردیبهشت سال ۱۳۹۰ با سخنان مصباح یزدی آغاز خواهند کرد ، محل برگزاری این نشست را هم شهرقم ، در موسسه علمی پژوهشی امام خمینی که متعلق است به مصباح یزدی اعلام نمودند .

عماریون کیستند ؟

در میان «عماریون» اعضایی معروف و گمنام بسیار است ، از مجموع ۱۵ عضوشورای مرکزی ، شش عضو روحانی و ۹ عضو غیر روحانی هستند. تشابه همگانی اعضاء نیز آن است که یا واعظ و اهل منبر هستند و یا فعال فرهنگی و رسانه‌ای می‌باشند، تعدادی نیز از اساتید دانشگاه می باشند اما وجه اشتراک همگی این است که همگی حول محور تفکرات مصباح یزدی گرد هم آمده‌اند و همین مسئله با توجه به اینکه از همان ابتدا مقرر شده بود تا با کلام مصباح یزدی و در محل موسسه وی این گروه شکل پذیرد برای همگان مشخص شد که « عماریون » این شاگردان و مریدان مصباح یزدی از سوی وی قرار است خط بگیرند و عمل نمایند .
بر اساس اولین جلسه شورای مرکزی « قرارگاه عمار » مهدی طائب به عنوان رئیس شورای مرکزی «قرارگاه عمار» و علیرضا پناهیان به عنوان نایب رئیس آن و همچنین مهدی ماندگاری نیز به عنوان مسئول ستاد قرارگاه انتخاب شده است . شورای مرکزی « قرارگاه عمار » نیز مرکب از پانزده نفر است که اسامی آنها به شرح ذیل است:
۱- علیرضا پناهیان، ۲- مهدی طائب، ۳- سعید قاسمی، ۴- محمدمهدی ماندگاری، ۵- مهدی کوچک‌زاده، ۶- حمید رسایی، ۷- نادر طالب‌‌زاده اردوبادی، ۸- حسین یکتا، ۹- حسن عباسی، ۱۰- علی ثمری، ۱۱- سعید حدادیان، ۱۲- حسین‌الله کرم، ۱۳- قاسم روانبخش، ۱۴- وحید جلیلی و۱۵- حسین روشن .

اما پیشینه عماریون چیست ؟

مهدی طائب که اکنون در مقام رییس «قرارگاه عمار» می باشد، تا پیش از انتخابات ریاست جمهوری دهم کمتر در مجامع عمومی و رسانه‌ها حضور می‌یافت و سخنرانی می‌کرد و تنها به عنوان استادی در حوزه یا عضو جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی شناخته شده بود اما پس از این انتخابات به چهره‌ای معروف در بین سیاسیون تبدیل شد. او پیشتر تنها مدرس حوزه علمیه بود و مقالاتی هم درباره فلسطین نگاشته بود اما در سال ۸۸ به یکباره به مسایل سیاست داخلی گرایش پیدا کرد و سخنران مراسم‌هایی شد که در حمایت ازاحمدی نژاد برگزار می شد.
علیرضا پناهیان نیز که به عنوان نایب رییس «قرارگاه عمار» معرفی شده است ، از طریق سخنرانی‌های مذهبی‌اش فردی شناخته شده است اما او را نیزکسی تا قبل از سال ۸۸ به عنوان فعال سیاسی نمی‌شناخت.
وی نیز در کارزار انتخاباتی احمدی نژاد وارد شد و در مقام حامی سخنرانی می نمود و با شروع دولت احمی نژاد حضور او در صداوسیما دیگر به عنوان استاد اخلاق نبود و در برنامه‌های سیاسی در نقش پاسخگوی منتقدان دولت حضور یافت.
او که در گذشته از اعضای هیئت امنای « هیات رزمندگان اسلام » وابسته به سپاه پاسداران و مسوول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه هنر بود، از سوی احمدی نژاد در مقام رئیس شورایعای انقلاب فرهنگی به عنوان عضو هیات امنای آن دانشگاه انتخاب شد.
اما دیگر روحانی این تشکل ، مهدی ماندگاری او همچنان و برخلاف طائب و پناهیان هنوز چهره‌ای ناشناخته دارد. گرچه او مهمان برنامه‌های ظهرگاهی سیماست، اما در واقع ریاست هیات مدیره مؤسسه فرهنگی سیره شهدا و استاد طرح ولایت (اردوی فکری موسسه مصباح یزدی برای بسیجیان) است که اکنون مسئول ستاد اردوگاه عمار شده است، ظاهرا ماندگاری از جنجال‏های سیاسی دوری می کند چرا که تاکنون تنها در چند مورد محدود به انتقاد از مخالفان دولت پرداخته است.
علی ثمری، اورا در حالی همگان به عنوان سخنران هیئت حاج منصور ارضی می شناسند که دبیر هیئت مرکزی گزینش کل کشور در دوران احمدی نژاد بود ، گفته می‌شود وی نسبت خانوادگی با یکی از نزدیکان احمدی نژاد داشت.
او پیش از این امام جماعت نهاد ریاست جمهوری در دوران احمدی نژاد هم بود اما در حالیکه اسفندیار رحیم مشایی نام او را به عنوان دبیر هسته مرکزی گزینش نهاد ریاست جمهوری قرار داده بود وی اعلام کرد که اصلا مشایی را قبول ندارد فلذا حکمش را نمی‌پذیرد و از نهاد ریاست جمهوری بیرون آمد .
حمید رسایی  نماینده سابق مجلس است و از ابتدا هم از احمدی نژاد حمایت می نمود و هم از منتقدان او بود ! وی مدیرمسئولی «هفته‌نامه ۹ دی» می باشد که احتمال آن می رود این نشریه تبدیل به ارگان قرارگاه عمار شود .
آخرین روحانی این جمع نیز  قاسم روانبخش می باشد که از معروف ترین یا به تعبیر محافظه کاران سیاسی‌ترین شاگرد مصباح یزدی است که از ابتدای دولت نهم به حمایت از رییس‌جمهور پرداخته اما وی نیز همانند دیگر محافظه کاران از همان ابتدا دارای زاویه با مشایی بوده است.
اما در میان غیر روحانیون می شود به سعید قاسمی اشاره کرد که از فرماندهان نیروی قدس و «مدیر مؤسسه فرهنگی میثاق» است ، مدتی است که او را به عنوان سردارفرهنگی می‌شناسند ، وی سالهاست که به عنوان سخنران در مجامع عمومی حزب الله حضور می یابد ، البته او تنها به دفاع از احمدی‌نژاد نمی‌پردازد و در مواقعی هم نقدهایی را بیان کرده است که نمونه آن آذرماه ۸۸ بود که دیپلماسی دولت دهم را عزت مدارانه ندانست.
وحید جلیلی هم سردبیر ماهنامه راه و عضو «جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی» است که به واسطه فعالیتهای فرهنگی و رسانه‌ای‌اش مطرح است. جلیلی با وجود حمایت از دولت منتقد جدی سیاست های فرهنگی احمدی نژاد هم هست و البته منتقد سیاست‌های رسانه ملی است و نقدهایش بعضاً به سمتی می رود که بسیاری از اصول گرایان نیز برایشان قابل هضم نیست.
مهدی کوچک‌زاده، او نیز همانند حمید رسایی نماینده سابق مجلس و استاد دانشگاه در رشته کشاورزی است که اگرچه خود را حامی احمدی نژاد می‌داند اما از برخی نزدیکان وی انتقاداتی دارد که بصورت علنی مطرح می‌کند. او در دولت نهم مواضع شدید و جنجالی علیه منتقدان دولت داشت و همچنان از حامیان جدی احمدی نژاد است.
نادر طالب‌زاده اردوبادی ، فرزند یکی از کارگزاران نظام پهلوی که سالهای کودکی و نوجوانی‌اش را در آمریکا سپری نموده است ، وی تنها عضو این قرارگاه می باشد که دارای تابعیت ایالات متحده نیز می باشد ، با شروع جنگ ایران و عراق از آمریکا به ایران بازمی گردد و تا پایان جنگ به مستند سازی مشغول می گردد ، هم اینک نیز بیشتر او را به عنوان فیلمساز می شناسند ، او نیز با احمدی نژاد سیاسی شد و در دولت دهم حمایتهایش از احمدی نژاد رنگ بیشتری گرفت و به عنوان یک یار دولت در مجامع حضور ‌یافت. او  با برنامه پرمخاطب « راز» در سیما حاضر  شد و اتفاقاً بیشترین حضور اعضاء این قرارگاه در همین برنامه تلویزیونی متمرکز شده و همین امر باعث شده، نقدهای جدی نسبت به دایره نسبتاً بسته این برنامه مطرح شد.
سعید حدادیان میانسالی از تبار رزمندگان جنگ که از سالهای نوجوانی در گردان مقداد تا به امروزمداح بوده است او این روزها به جنجالی‌ترین منتقد احمدی‌نژاد تبدیل شده است. اگرچه در دولت نهم وی از حامیان سرسخت دولت بود اما اکنون انتقاداتی رکیک را به رییس‌دفتر احمدی نژاد وارد کرد.
حسین الله‌کرم معروف ترین فرد این جمع است او بیش از دو دهه است که از رهبران حزب الله و لباس شخصی‌های پایتخت و کشور می باشد ، از فرماندهان سپاه است که مدتی در بالکان رایزن نظامی بود اکنون مجددا به ایران بازگشته است و پس از بازگشت به ترمیم نیروهای خود پرداخته و گرچه در ظاهر از اقدامات سالهای گذشته خودداری می کند و می گوید درصدد است از طریق مسایل فرهنگی به اهداف خود برسد اما کماکان نیز هدایت لباس شخصی‌ها و نیروهای حزب الله را برعهده دارد ، وی نیز از حامیان سرسخت احمدی نژاد بوده که اکنون نیز رنگ باخته و بدل به یکی از منتقدان جدی وی و تیم همراهش شده است .
حسین یکتا، وی نیز سرهنگ نیروی زمینی سپاه است که مدتی دبیر ستاد راهیان نور سپاه ( اعزام دانش آموزان و بسیجیان و دانشجویان به جهت بازدید از مناطق جنگی ) کشوربوده است ، و اکنون هادی سیاسی افسران جنگ نرم بسیجیان می باشد وی معتقد است که برای مقابله با جنگ نرم باید هر روز غسل شهادت کرد.
اما حسن عباسی وی نیز از چهره‌های جنجالی و شناخته شده این گروه است ، سرتیپ سپاه پاسداران ، عضو هیئت امنای دانشگاه امام حسین سپاه و از اساتید آن دانشگاه و رئیس مؤسسه بررسی‌های دکترینال امنیت بدون مرز است ، سخنرانی‌های پر آب و تاب او و هچنین نقدهای سینمایی او از جمله نقد سریالهای «لاست و ۲۴ و فرندز » بی‌شک مشهور و در نوع خود منحصر به فرد است.
و در آخر حسین روشن و یا آنچنان که با نام مستعارش مشهور است « محسن روشن » از اعضای وزارت اطلاعات که در زمان دولت خاتمی به اتهام دست داشتن در قتلهای زنجیره‌ای محاکمه و از وزارت اطلاعات اخراج و به بیست سال زندان محکوم شد ! نام وی به عنوان متهم ردیف هشتم در پرونده قتلهای زنجیره ای مطرح بوده است ، با آغاز دولت احمدی نژاد وی بجای زندان مجددا به محل کار سابق خویش وزارت اطلاعات بازگشت !
ساخت و چالش ها
با توجه به وجود چندین نفر از فرماندهان و اعضای سپاه و همچنین مدیران وزارت اطلاعات درشورای مرکزی «قرارگاه عمار» بی‌شک طبق قانون اساسی جمهوری اسلامی این قرارگاه مجاز به فعالیت سیاسی نیست، مگر آنکه همچون تاسیس «انصار حزب الله» که اعضای هیات موسس آن نیز همگی از اعضای سپاه پاسداران و بسیج بودند به فرمان رهبری و با حکم حکومتی صورت گرفته باشد چرا که تا کنون در لیست احزاب دارای مجوز وزارت کشور نامی از قرارگاه عمار و یا نام دیگر این گروه ،« مرکز راهبردی جبهه اهل ولاء » نیست، و طبق آخرین گفتگوی دبیر کمیسیون ماده ۱۰ احزاب هنوز تصمیمی هم در مورد مجوز آنها اتخاذ نشده است.
هرچه که باشد این گروه نمی تواند عملکرد خود را حزبی و یا سیاسی نداند چرا که تولد و بهار این مجموعه با حمایت شدید از محمود احمدی نژاد و حمله شدید به دیگر اصولگرایان از جمله علی لاریجانی، محسن رضایی ، محمدباقر قالیباف واحمدتوکلی بوده است ، پس بی‌شک فرمان و دستوری از بالا در این میان صادر شده است تا موانع قانونی موجود را مرتفع نماید !

ارگان و منابع اطلاع رسانی
ارگان اطلاع رسانی و انتشار تحلیل‌های این قرارگاه ورای « سایت اینترنتی عماریون » به نظر می‌رسد نشریه «۹ دی» نیز باشد که تعدادی از اعضای شورای مرکزی به صورت هفتگی در این نشریه به ارایه تحلیل‌هایشان می‌پردازند و هسته اصلی «۹ دی» نیز می باشند . البته با توجه به عنایت ویژه مصباح یزدی به این قرارگاه امکان دارد هفته نامه «پرتو سخن» نیز به رسانه این قرارگاه تبدیل شود.

کانال تلگرامی قرارگاه سایبری عمار نیز هم اکنون وظیفه اصلی انتقال تراوشات ذهنی افراد همسو با این مجموعه در فضای مجازی را بر عهده دارد.