اخبار روز فرهنگ و هنر ؛ علت بازداشت محسن افشانی و همسرش در ورزشگاه آزادی چه بود

نگام ، فرهنگ و هنر _ تداوم استقبال فرانسوی‌ها از فیلم فرهادی/ «همه می‌دانند» پرمخاطب‌ترین فیلم فرانسه ، «مارگوت کیدر» بازیگر نقش مقابل «سوپرمن» از دنیا رفت و چند خبر دیگر ، از مهم ترین اخبار روز فرهنگ و هنر بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

علت بازداشت محسن افشانی و همسرش در ورزشگاه آزادی چه بود ؟+عکس

محسن افشانی و همسرش این روزها در فضای مجازی هر روز با یک حاشیه جدید سر زبان ها می افتند و روز به روز با این حواشی جنجالی شهرت محسن افشانی افزایش پیدا می کند ؛ امروز هم ماجرای عجیبی برای این بازیگر جنجالی رخ داده است ؛ محسن افشانی و همسرش که برای تماشای بازی فوتبال به استودیو آزادی رفته بودند .

 

تداوم استقبال فرانسوی‌ها از فیلم فرهادی/ «همه می‌دانند» پرمخاطب‌ترین فیلم فرانسه

تازه ترین اثر اصغر فرهادی با عنوان «همه می دانند» که اکران عمومی خود را از روز چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت در سینماهای فرانسه آغاز کرده است با استقبال سینمادوستان این کشور همراه شده است.بنابر اعلام کانال تلگرامی سینه ایران، «همه می دانند» با ۶۱ هزار و ۵۳۰ تماشاگر در چهار روز اول نمایش خود در پاریس، در جایگاه اول پرمخاطب‌ترین فیلم‌های جدید اکران شده در پایتخت فرانسه قرار گرفته است. همچنین مخاطبان این فیلم در کل فرانسه به ۳۳۰ هزار تماشاگر رسیده است.

 

آثاری از ژان میشل باسکیت، پولاک، هاکنی، ریشتر و… در ساتبیز نیویورک / عکس

ساتبیز هفت اثر مطرح این حراج را چنین عنوان کرده است: ثری از ژان میشل باسکیت بدون قیمت‌گذاری ساتبیز و بنا به پیشنهادهای مجموعه داران، کاری از جکسون پولاک با قیمت پیشنهادی ۳۰ تا ۴۰ میلیون دلار، اثری از دیوید هاکنی با قیمت پیشنهادی ۲۰ تا ۳۰ میلیون دلار، اثری از گرهارد ریشتر با قیمت پیشنهادی ۱۵ تا ۲۰ میلیون دلار، کاری از کِری جیمز مارشال با قیمت پیشنهادی ۸ تا ۱۲ میلیون دلار، کاری از مارک بردفورد با قیمت پیشنهادی ۴ تا ۶ میلیون دلار و اثری از یایویی کوزاما با قیمت پیشنهادی و تخمینی ۷ تا ۱۰ میلیون دلار.

«مارگوت کیدر» بازیگر نقش مقابل «سوپرمن» از دنیا رفت

«مارگوت کیدر» بازیگر کانادایی که برای بازی در نقش «لوئیس لین» در فیلم «سوپرمن» محصول سال ۱۹۷۸ به شهرت رسید در ۶۹ سالگی از دنیا رفت.او در خانه اش در ایالت مونتانا درگذشت و علت مرگش هنوز اعلام نشده است.خانم «کیدر» سه بار ازدواج کرد و یک دختر به نام «مگی من گوئن» دارد.«مارگوت کیدر» در سال ۱۹۴۸ در کانادا متولد شد و حرفه بازیگری را رسما در سال ۱۹۶۸ آغاز کرد. او بیشتر در عرصه تلویزیون فعال بود تا سال ۱۹۷۵ که در فیلمی به کارگردانی «جورج روی هیل» با «رابرت ردفورد» همبازی شد.

‘سه رخ’؛ جعفر پناهی و شیشه شکسته

شرایط جعفر پناهی در ایران، ممنوعیت فیلمسازی و ممنوع الخروجی، او را در یک موقعیت استثنایی قرار داده که می تواند توجه جشنواره‌ها و رسانه‌ها را به خود جلب کند؛ موقعیتی که افسوس هر سینمادوستی را در هر کجای جهان- به حق- برمی‌انگیزد و در کنار آن البته پناهی هم خودآگاه از آن سود می‌جوید.’سه رخ’ آخرین این تجربه‌هاست که پای پناهی را به بخش مسابقه کن، بزرگ ترین جشنواره سینمایی جهان باز کرده، در حالی که صندلی خالی‌ای برای او در نظر گرفته بودند و تنها بازیگران اصلی، فیلمبردار و تدوینگر فیلم امکان حضور در این جشنواره را یافتند.

 

ستاره‌های دو گروه از منتقدان مطرح سینمای جهان به فیلم‌های جشنواره کن / فیلم جعفر پناهی بالاتر از اصغر فرهادی

ده منتقد نشریه اسکرین اینترنشنال تا روز دوشنبه به نه فیلم بخش مسابقه رای داده اند که فیلم “کتاب مصور” ساخته ژان لوک گدار با امتیاز ٣ محبوب ترین فیلم این جمع بوده است. پس از آن دو فیلم “جنگ سرد” ساخته پاول پاولیکوفسکی از لهستان و “خاکستر خالص ترین سفید است” ساخته جیا ژانکه از چین با امتیاز ٢/٩ و فیلم “٣ رخ” ساخته جعفر پناهی با امتیاز ٢/۶ قرار دارند. فیلم روسی “لتو” با امتیاز ٢/۴، فیلم فرانسوی “فرشته متاسف” با ٢/٣ و فیلم های “همه می دانند” ساخته اصغر فرهادی و فیلم مصری “یوم الدین” با امتیاز ١/٨ .در جایگاه بعدی بوده و فیلم فرانسوی “دختران خورشید” با بازی گلشیفته فراهانی با امتیاز ١، ضعیف ترین فیلم این منتقدان است که نام های آشنایی مانند میشل سیمان از پوزیتیف، نیک جیمز از سایت اند ساند و جاستین چانگ از لس آنجلس تایمز در میان آنها دیده می شوند.