اخبار روز سیاسی ؛ ادامه انتقادها از بیانیه احمد جنتی علیه روحانی و برجام

نگام ، سیاسی _ زیباکلام: نامزد اصولگرایان در انتخابات ۱۴۰۰ با ۲۰ میلیون رأی پیروز می‎شود / دولت احمدی نژاد تکرار نمی‌شود، اما کسر قابل توجهی از رای دهندگان به روحانی، در انتخابات شرکت نمی‌کنند / میزان سرخوردگی از فراکسیون امید، کمتر از روحانی نیست ، کواکبیان: به لاریجانی گفتم چرا سکوت کردی؟/ بروید بیرون آتش بزنید و چند خبر دیگر ، از مهم ترین اخبار روز سیاسی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

ادامه انتقادها از بیانیه احمد جنتی علیه روحانی و برجام

در ادامه واکنش‌ها به بیانیه احمد جنتی، رئیس مجلس خبرگان مبنی بر ضرورت عذرخواهی حسن روحانی بابت برجام، یکی از اعضای بلندپایه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم نیز از محتوای این بیانیه انتقاد کرد و مصطفی تاج‌زاده، فعال سیاسی نیز خواستار بازنشستگی آقای جنتی شد.۲۳ اردیبهشت‌ماه و پس از اعلام خروج آمریکا از توافقنامه برجام، بیانیه‌ای به نقل از مجلس خبرگان رهبری منتشر شد که در آن اعلام شده بود رهبر جمهوری اسلامی «صرفاً» به دلیل اصرار دولت، برجام را پذیرفته و حسن روحانی باید به دلیل «عدم رعایت خطوط قرمز ترسیمی» آیت‌الله خامنه‌ای عذرخواهی کند.

 

زیباکلام: نامزد اصولگرایان در انتخابات ۱۴۰۰ با ۲۰ میلیون رأی پیروز می‎شود / دولت احمدی نژاد تکرار نمی‌شود، اما کسر قابل توجهی از رای دهندگان به روحانی، در انتخابات شرکت نمی‌کنند / میزان سرخوردگی از فراکسیون امید، کمتر از روحانی نیست

دولت احمدی نژاد تکرار نمی‌شود، اما کسر قابل توجهی از ۲۴ میلیونی که به روحانی رأی دادند، در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ شرکت نخواهند کرد، در عوض آن ۱۶ میلیون نفری که به آقای رئیسی رأی دادند به حسب تکلیف شرعی همچنان در انتخابات شرکت می‌کنند و حتی ۳-۴ میلیون از آرای روحانی نیز به آن سبد اضافه می‌شود بنابراین در سال ۱۴۰۰ نامزد جریان اصولگرا با ۲۰ میلیون رأی پیروز انتخابات خواهد شد.

گرفتار بحران عقلانیت در رفتار کنش‌گران هستیم/ گشایش فضای سیاسی در شرایط کنونی کشور ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است

پروانه سلحشوری نماینده مردم تهران، در جریان صحن علنی امروز مجلس شورای اسلامی، در نطق میان دستور خود گفت: روزهای حساسی را پشت سر می‌گذاریم. توافق برجام که حاصل اهتمام کشورهای ۱+۵ در جهت صلح و نوع‌دوستی بوده است از طرف دولت آمریکا به طور یکجانبه نقض شده است. علاوه بر این ترامپ که امروز سمبل رواج خشونت و پیمان‌شکنی و عدم تعهد به توافق‌های بین‌المللی است در روز گذشته توسط رژیم صهیونیستی دست به نسل‌کشی‌ فلسطینی‌ها زده و آتش دیگری افروخته است. در روز گذشته اعمال تحریم‌ها علیه ایران جدی‌تر شد و این تحریم‌ها حکومت ایران و به ویژه مردم ایران را نشانه گرفته است. در اعمال تحریم‌ها مردم ایران بیشترین ضرر را خواهند کرد.

 

کیهان: دولت بدترین گزینه ممکن یعنی برجام بدون آمریکا را انتخاب کرده / عده‌ای از فرط عشق به برجام، با جنازه آن زندگی می‌کنند / کدام احمقی، معامله‌ای را که به ضررش بوده دائمی می‌کند؟

کیهان نوشت: پس از یکی دو روز که این جریان در شوک اولیه اقدام ترامپ مبنی بر اعلام خروج از برجام بود، به خود آمده و در نوشته‌ها و اظهارنظرهای خود چنان از برجام می‌نویسند و می‌گویند که اگر کسی نداند گمان می‌کند فتح‌الفتوح و آفتاب تابانی بوده است! سفسطه‌های مضحک و مغالطه‌های مهوعی به کار می‌بندند و خروج آمریکا از توافق را نشانه قوت آن معرفی می‌کنند و قیافه حق به جانب گرفته و می‌گویند دیدید آمریکایی‌ها متضرر شده بودند و ما منتفع و به همین علت از توافق خارج شدند!

 

کواکبیان: به لاریجانی گفتم چرا سکوت کردی؟/ بروید بیرون آتش بزنید

مصطفی کواکبیان نماینده تهران، در تذکری شفاهی در پایان جلسه امروز مجلس گفت: روزی که پرچم آمریکا را در مجلس آتش می زدند، من اعتراض کردم و با اشاره به آقای لاریجانی گفتم که چرا ساکت هستید؟ اما برادرمان آقای نادر قاضی‎پور که از مجلس هشتم به او ارادت دارم از تریبون گفت که «کواکبیان چرا میترسی؟ تو که بسیجی هستی!» از آن روز تا حالا به من فرصت داده نشد که حرفم را بگویم و به ایشان تذکر بدهم.

 

زمان یقه‌گیری‌های جناحی نیست/ مدیران بی‌انگیزه و بی‌حوصله کنار گذاشته می‌شوند

اسحاق جهانگیری در مراسم افتتاح اولین کارخانه تولید سلول انسانی در غرب آسیا با اشاره به اقدام روز گذشته رژیم صهیونیستی و آمریکا نسبت به انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس گفت: در شرایط عجیبی قرار گرفتیم و پس از ۷۰ سال اشغال فلسطین این سرزمین دچار فراز و فرودهای متعددی شده است و متاسفانه روز گذشته آمریکا با نمایشی اقدام به انتقال کنسولگری خود به بیت المقدس و برای انجام این اقدام خود خون ۶۰ انسان بی‌گناه را به زمین ریخت.