اخبار روز علم و تکنولوژی ؛ هشدار درباره شارژرهای غیراستاندارد

نگام ، علم و تکنولوژی _ ایجاد حافظه مصنوعی با انتقال حافظه ، Galaxy S9 در تست سرعت LTE از آیفون X پیشی گرفت و چند خبر دیگر ، از مهم ترین اخبار روز علم و تکنولوژی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

هشدار درباره شارژرهای غیراستاندارد

لوازم جانبی و ملحقات و حتی نرم‌افزارها در گوشی‌های مختلف متفاوت‌اند و برهمین اساس می‌توان گفت که شارژر یکی از اقلام مهم گوشی‌ است که اگر نسبت به آن بی‌توجهی به خرج دهیم، مانند آن است که نسبت به گوشی خود بی‌انصافی کرده باشیم چون استفاده از شارژرهای غیراستاندارد و حتی شارژرهایی که به برندهای متفاوت از برند گوشی تلفن همراه تعلق دارند، می‌تواند آسیب‌های متعددی برای گوشی به دنبال داشته باشد.

 

ایجاد حافظه مصنوعی با انتقال حافظه

زیست‌شناسان “دانشگاه کالیفرنیا، لس‌آنجلس” (UCLA) در آمریکا، موفق شده‌اند حافظه یک حلزون را به حلزون دیگر منتقل کنند و با تزریق “اسید ریبونوکلئیک” یا ” آر.ان‌.ای” (RNA) یک حلزون به دیگری، نوعی حافظه مصنوعی به وجود آورند و خاطرات از دست رفته را بازگردانند.”دیوید گلنزمن”(David Glanzman)، نویسنده ارشد این پژوهش و استاد زیست‌شناسی یکپارچه، فیزیولوژی و نوروبیولوژی این دانشگاه گفت: من فکر می‌کنم در آینده نه چندان دور بتوانیم از آر.ان‌.ای برای اصلاح اثرات بیماری آلزایمر یا ” اختلال استرسی پس از ضایعه روانی”(PTSD) استفاده کنیم.

 

دوربین سونی RX۱R II پرتوان ولی منزوی

دوربین RX1R II با نام کامل Sony Cyber-shot DSC-RX1R II در دسته بندی دوربین ها از نوع کامپت سطح پیشرفته و نوع فول فریم به حساب می آید، این دوربین با کمک سنسور فول فریم با رزولوشن ۴۲ مگاپیکسل و لنز فیکس ۳۵ میلیمتری ساخت Carl Zeiss در بین هم رده هایش یک سرو گردن بالاتر و حتی با قول هایی همچنون نیکون D810  و سونی A7R II مقایسه می شود و حتی در امتیاز دهی سایت های معتبر نقد و بررسی از جمله DxOMARK بالاتر از نیکون D800E قرار دارد.

 

افزوده شدن قابلیت ریموت صوتی به یوتیوب تی‌وی

قابلیت جدید اجازه می‌دهد تا یک سری از فرمان‌ها را به‌صورت صوتی به یوتیوب بدهید.به‌عنوان‌مثال می‌توانید از طریق صوتِ خود، کانال را عوض کنید یا فرمان جلو رفتن یا عقب رفتن ویدئو را اجرا کرده و حتی با صدای خود ولوم را کم‌وزیاد کنید.گوگل صفحه ویژه پشتیبانی را نیز تهیه‌کرده تا کاربران بتوانند از توانایی جدید به‌خوبی بهره‌مند شوند.

 

Galaxy S9 در تست سرعت LTE از آیفون X پیشی گرفت

سامسونگ معتقد است که  Galaxy S9 یکی از سریعترین گوشی های هوشمند است. اکنون برای حمایت از این ادعا، اطلاعات تست این دستگاه منتشر شده است. این تست توسط شرکت شخص ثالث Oakla ارائه شده است و نشان می دهد که جدیدترین پرچم دار سامسونگ سرعت دانلود  LTE سریعتری را نسبت به سایر گوشی ها ارائه می دهد. سرعتی حدود ۴۲ درصد سریعتر.

 

“رس‌پاشی”مسکنی برای مقابله با هیولای‌سرخ/تهدیداتی که جان مرجان‌ها را نشانه‌ گرفته است

کشند قرمز یک پدیده دریایی است که بر اثر ازدیاد جمعیتی انفجار گونه گروهی از جلبک‌ها اتفاق می‌افتد و در این شرایط مقدار معمول آن حدود ۲ هزار عدد در لیتر است و موجب تغییر رنگ آب دریا به رنگ سرخ یا مایل به سرخ می‌شود.دما و مواد مغذی بخصوص مواد حاوی فسفر و نیترات دو عامل اصلی ازدیاد این جلبک‌ها در آب دریاها است. تخلیه پساب‌های صنعتی و خانگی و کودهای شیمیایی که مملو از موادی چون نیترات‌ها و فسفات‌ها هستند در دریا موجب فراهم شدن غذای زیاد برای فیتوپلانکتون‌ها و ازدیاد آنی جمعیت آنها می‌شود.