اخبار روز سلامت و پزشکی ؛ راهکار کاهش تشنگی و پیشگیری از پرخوری در ماه مبارک رمضان

نگام ، سلامت و پزشکی _ بوی بد دهان ممکن است نشانه این بیماری ها باشد ، علت رابطه جنسی دردناک بعد از ۵۰ سالگی و راه حل آن و چند خبر دیگر ، از مهم ترین اخبار روز سلامت و پزشکی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

راهکار کاهش تشنگی و پیشگیری از پرخوری در ماه مبارک رمضان

مدیر کل دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت با اشاره به تقارن ماه مبارک رمضان در سال‌های اخیر با فصول گرم و روزهای طولانی سال که بدن مدت زمان زیادی گرسنگی و تشنگی را تحمل می‌کند، تاکید کرد: یکی از توصیه‌های بسیار مهم این است که روزه‌داران تحت هیچ شرایطی، با آب یخ و نوشیدنی‌های سرد افطار نکرده و روزه خود را باز نکنند، چراکه به دلیل بالارفتن حرارت معده در اثر گرسنگی طولانی‌مدت، کارکرد معده برای هضم غذا، دچار اختلال می‌شود.

 

بوی بد دهان ممکن است نشانه این بیماری ها باشد

بوی بد دهان گاهی نشان دهنده وجود یک بیماری در بدن است که در این مطلب به مهم ترین علل احتمالی آن اشاره می کنیم. بوی بد دهان مشکل آزاردهنده ای است که گاهی رهایی از آن سخت می شود. با کشف علت بوی بد دهان و رفع علت زمینه ای می توان این مشکل را برطرف کرد.گاهی بوی بد دهان نشانه وجود بیماری و مشکل در بدن است. در ادامه به مهم ترین علت های بوی بد دهان اشاره می کنیم.

 

کنجد منبع غنی از انواع مواد معدنی از جمله منگنز، مس، آهن، فسفر، ویتامین B1، روی، ویتامین E، پروتئین سالم و فیبراست، اما در این بین کلسیم موجود در کنجد آن را بسیار ویژه و متمایز می کند. ۱ پیمانه کنجد ۳ برابر همان میزان شیر کلسیم دارد. در این مطلب شما را با خواص فوق ابعاده کنجد بیشتر آشنا می کنیم.

 

نوشیدنی که شما را به سمت سکته مغزی سوق می دهد

محققان به این نتیجه رسیده‌اند که خطر ابتلا به دیابت و سکته مغزی در افرادی که به طور روزانه از نوشابه‌های رژیمی استفاده می‌کنند در مقایسه با افرادی که به ندرت از این نوشیدنی‌های رژیمی استفاده می‌کنند سه برابر افزایش پیدا خواهد کرد.  شواهد موجود مبنی بر این است که این نوشابه‌های رژیمی جایگزین مناسبی برای نوشیدنی‌های دارای شکر نیستند و توصیه پزشکان این است که محدودیت‌هایی در مصرف هر دو نوع این نوشیدنی‌ها در نظر گرفته شود.  اگرچه نتایج تحقیقات هنوز اثبات نکرده است که نوشیدنی‌های رژیمی می‌تواند منجر به آسیب‌های مغزی شود، اما مطالعات انجام شده نشان داده است افرادی که این نوشیدنی‌ها را مصرف می‌کنند معمولاً از سطح سلامت پایین‌تری نسبت به دیگران برخوردار هستند.

 

ارتباط بین قد و هوش ناشی از اندازه مغز است

گزارشات چندین مطالعه قبلی نشان داده اند که بین قد و توانایی کلی شناخت یعنی هوش ارتباط وجود دارد، اما مکانیسم این رابطه همچنان نامشخص بوده است.محققان دانشگاه هلسینکی فنلاند همراه با پژوهشگران دانشگاه کالیفرنیا و دانشگاه بوستون در مطالعه جدید خود دریافتند که این رابطه از طریق منطقه سطحی غشایی حاصل می شود.

 

علت رابطه جنسی دردناک بعد از ۵۰ سالگی و راه حل آن

بسیاری از زنان حدود ۵۰ سالگی سطح استروژنشان کاهش پیدا کرده و واژنشان خشک می شود و انعطاف پذیری سابق برای کش آمدن را ندارد و در نتیجه هنگام رابطه جسی احساس درد دارند.دلایل زیادی برای دردناک شدن رابطه جنسی بعد از ۵۰ سالگی وجود دارد. بسیاری از زنان در این سن سطح استروژنشان کاهش پیدا کرده و واژنشان خشک می شود و انعطاف پذیری سابق برای کش آمدن را ندارد.