مهم ترین اخبار و موضع گیری های سیاسی؛ادعای دهباشی مبنی بر تلاش وزارت اطلاعات برای رهبری روحانی و رئیس جمهوری جهرمی،موج تخریب رسانه های دلواپس بر علیه دولت و شهردار جدید

نگام ، سیاسی _ ادعای دهباشی مبنی بر تلاش وزارت اطلاعات برای رهبری روحانی و رئیس جمهوری جهرمی ، موج تخریب رسانه های دلواپس بر علیه دولت و شهردار جدید ، اظهار نظر چند فعال سیاسی در رابطه با مقبولیت اصولگرایان و اصلاح طلبان بین مردم و نتایج انتخابات های آینده ، ادامه موضع گیری ها در خصوص آتش زدن پرچم آمریکا در مجلس و … از مهم ترین اخبار و موضع گیری های سیاسی امروز بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید .

 

روزنامه جمهوری اسلامی: جماعت گستاخ که در دولت خودسر کارنامه سیاه داشتند، طلبکار ملت شده‌اند

تلخ است ولی واقعیت دارد که عاملان و حامیان چنین اوضاع شرم آوری، اگرچه می‌بایستی جرئت نمی‌کردند سر خود را بالا بگیرند، ولی امروزه مدعی و طلبکارند و زحمات دولت‌های بعدی را نه تنها منکرند بلکه آنرا خیانت و زیان معرفی می‌کنند.

دهباشی: رویای وزارت اطلاعات برای رهبر شدن روحانی و رئیس جمهوری آذری جهرمی

ادعایی که حسین دهباشی در پست توییتری خود مطرح کرده است.

موج تخریب شهردار جدید تهران آغاز شد،حمله زودهنگام از جناح راست

خبرگزاری‌ها و سایت‌های اصولگرا و همچنان مدافع محمدباقر قالیباف، شهردار سابق تهران، مانند زمان شروع به کار محمدعلی نجفی، خیلی زود برنامه تخریب و انتقاد از شهردار جدید تهران را آغاز کردند.

 اصولگرایان به لطف رسانه‌ها و خطبای‌شان هر روز در پمپاژ ناامیدی و القای شکست مطلق دولت سنگ تمام می‌گذارند. ناامیدی‌ای که یک بار در قالب اعتراضات برنامه‌ریزی شده دی ماه در مشهد کلید خورد و یک روز در قالب برجام ظهور و بروز داد.
یک نماینده مجلس معتقد است که تبلیغات علیه روحانی موجب ایجاد موج ناامیدی در جامعه شده است. او خطاب به افرادی که به دنبال ناامیدی مردم هستند گفت: مردم از اصولگراها که گذشتند، اگر از اصلاح‌طلبان و اعتدالی‌ها هم بگذرند؛ این افراد مطمئن باشند که به آنها روی نمی‌آورند.
پس از خروج یکجانبه آمریکا از برجام، شاهد واکنش‌های زیادی در داخل و خارج از کشور بودیم.در این میان عهدشکنی آمریکا خوشحالی صهیونیست‌ها و متحدان عرب منطقه‌ای آنان را در پی داشت و در داخل نیز دلواپسان نتوانستند خوشحالی خود را از این موضوع پنهان سازند.
حضرتی گفت: متاسفانه عزم یک طیف برخوردار از قدرت و حاکمیت برای حذف رقیب سیاسی خود وضعیتی را پدید آورده است که بخش بزرگی از جامعه سیاسی ایران در حاشیه قرار گرفته است.
فروش کودکان و کرایه در شهرک ها و زاغه های اطراف تهران یکی از معضلات اجتماعی این شهر است. در این گزارش به وضعیت کودکان کرایه ای که در خیابان ها و چهار راه های تهران گدایی می کنند آمده است.
ابراهیم رزاقی کارشناس مسائل اقتصادی بر این عقیده است که دولت به دلیل سیاست‌های نامناسب ثبات را از بازار ارز گرفته است و تا زمانی که سیاست‌هایش را تغییر ندهد و دلار را از مبادلات رسمی کشور حذف نکند، این رویه و عدم ثبات کماکان ادامه خواهد داشت.
تند روها همچنان بر دولت می‌تازند و یادشان رفته در روزهای نه‌چندان دور با همین «برجام» چه کارهایی که با دولت نکردند. دورانی که شدید‌ترین حملات را علیه تیم مذاکره‌کننده انجام دادند و مدام چوب لای چرخ دولت منتخب مردم گذاشتند.

معاون اول رئیس‌جمهور:زمان یقه‌گیری‌های جناحی نیست/ مدیران بی‌انگیزه و بی‌حوصله کنار گذاشته می‌شوند

معاون اول رئیس جمهوری با بیان اینکه آمریکا از توانمندی‌ها و قدرت ملت ایران آگاهی ندارد، گفت: در این شرایط جدید زمان یقه‌گیری جناحی نیست و به طور قطع مدیران بی‌انگیزه و بی‌حوصله کنار گذاشته می‌شوند.

رئیس سازمان پزشکی قانونی مطرح کرد:درباره جسد مومیایی فقط شنیدیم/ امکان شناسایی جسد وجود دارد

رئیس سازمان پزشکی قانونی با اشاره به کشف جسد مومیایی در حوالی حرم حضرت عبدالعظیم گفت: از این جسد فقط شنیدیم ولی چیزی ندیدیم.

سردارجعفری: سپاه باید از مقوله درآمدزایی دوری کند

فرمانده کل سپاه گفت: به گفته رهبری، سپاه سازمانی فرهنگی، سیاسی، امنیتی و نظامی است؛ سپاه سازمانی انسان‌محور است.

انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها:اجماعی همه‌جانبه برای بهره‌برداری بیشتر از شرایط جدید ایجاد شود

انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها با اشاره به اینکه در برجام برای همه اثبات شد که ایران اهل گفتگو و مفاهمه است تاکید کرد که در چنین شرایطی سزاوار است که در درون کشور نیز اجماعی همه‌جانبه برای بهره‌برداری هرچه بیشتر از این شرایط و فرصت بی‌نظیر وجود داشته باشد و این دستاورد عظیم، دستاویز بهره‌برداری‌های جناحی قرار نگیرد.

فرماندار بانه خبر داد:پایان اعتصاب یک ماهه مردم بانه/ منتظر تصمیم نهایی دولت هستیم

محمد فلاحی فرماندار بانه در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین با اعلام خبر پایان اعتصاب مردم و بازاریان این شهر گفت:‌ منتظر تصمیم نهایی دولت هستیم که مصوبه مربوطه را اصلاح کند.

تهیه بیانیه فراکسیون امید درمورد آتش زدن پرچم آمریکا در صحن

سخنگوی فراکسیون امید مجلس با اشاره به برگزاری جلسه شورای مرکزی این فراکسیون با اشاره به ارائه گزارش رییس کمیته بررسی انتخابات هیات رییسه مجلس در شورای مرکزی فراکسیون امید، از تصمیم این فراکسیون درخصوص تهیه بیانیه‌‌ای درمورد آتش زدن پرچم آمریکا و همچنین تدوین بیانیه‌ای مشترک با دیگر فراکسیون‌ها درمورد فجایع اخیر نوار غزه خبر داد.

دلواپسان همچنان به دنبال مقصر پرونده خروج آمریکا از برجام /بیادی: در مشکلاتی که برای نظام پیش می آید همه مقامات مسئول هستند

بیادی گفت : این که عده ای برجام  را در مجلس به آتش کشیده و عده‌ای دیگر تصمیم به پایبندی به این قرارداد داشته باشند درست نیست زیرا در این شرایط مردم صدای واحد از مسوولان نمی شنوند و دچار تردید میگردند.
رحیمی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: بعد از نطق روز یکشنبه اینجانب آقای عارف اعلام کردند که این نطق به اندازه بیانیه فراکسیون امید اثرگذاری داشته و دیگر نیاز به صدور بیانیه و مشخص شدن پشت پرده آتش زدن برجام و پرچم آمریکا نیست.

نشست خبری مصباحی مقدم روز دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ماه برگزار می شود.

توصیه یک فعال سیاسی اصلاح طلب به دلواپسان برجام؛با ادبیاتی صحبت نکنید که اروپایی‌ها بترسند/تلاش کنیم برجام را پیش ببریم

مرتضی حاجی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب در واکنش به مخالفت‌های داخلی بعد از خروج آمریکا از برجام گفت: نباید برخی با ادبیاتی با اروپایی‌ها صحبت کنند که آنها را بترسانند و موضع آنها را به تدریج به موضعی مانند موضع ترامپ یا پیروی از او تبدیل کنند؛ این اتفاق به نفع منافع ملی نیست.

آل‌اسحاق: دیپلمات‎ها سرخود مذاکره نکردند، با نظام هماهنگ بودند/وجدان عمومی اجازه نمی‌دهد تندروها میدان‌دار شوند

عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی گفت: جامعه ما بعد از چهل سال به حدی رسیده که مصالح و مضارش را خوب تشخیص می‌دهد. وقت آن نیست که عده‌ای تندرو بخواهند به صحنه بیایند و میدان‌داری کنند.
امیر محبیان، تحلیلگر اصولگرا و استاد دانشگاه معتقد است که «دولت هم هزینه «فتح‌الفتوح» نشان دادن برجام را داد. » او همچنین بیان می‌کند که « برجام در واقع انتخاب بین بد و بدتر برای ایران بود. » این استاد دانشگاه تاکید کرد که «نباید در برجام به عنوان یک راه‌حل موقت ماند.

 عضو جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی گفت: این احتمال که در انتخابات مجلس سال ۹۸ و ریاست جمهوری ۱۴۰۰ تغییر ذائقه سیاسی در جامعه اتفاق بیفتد و اقبال به سمت اصولگراها باشد بیشتر است.

کاملا مشخص است که تلاش می‌شود از فعالیت فیلترشکن ها جلوگیری شود؛ اما اینکه از نظر فنی چنین کاری ممکن است یا نه، پاسخش این است که ممکن است، اما هزینه مادی و معنوی‌اش به اندازه‌ای بالاست که می‌توانیم آن را نشدنی حساب کنیم.