مسابقات فوتبال جام جهانی روسیه در سالن‌های سینمای ایران

نگام ، فرهنگ و هنر _ نیروی انتظامی موافقت کرد که مسابقات فوتبال جام جهانی روسیه در سالن‌های سینما به نمایش دربیایند.

 

غلامرضا فرجی، سخنگوی شورای صنفی نمایش گفت : که سینماداران می‌بایست تقاضای خود را برای به نمایش درآوردن مسابقات جام جهانی روسیه ابتدا با شورای صنفی نمایش در میان بگذارند. این اقدام برای رونق سالن‌های سینما انجام می‌شود. در جلسه‌ای که هفته آینده شورای صنفی نمایش برگزار می‌کند قیمت بلیت و سالن‌هایی که اجازه نمایش مسابقات فوتبال را دارند اعلام خواهند شد.

وی ادامه داد:‌ معتقدیم نمایش فوتبال در سالن‌های سینما باعث می‌شود تا گروه جدیدی از مخاطبان وارد سالن‌ها شوند و نه تنها به رونق فیلم‌های روی پرده آسیب نمی‌زند بلکه با افزایش جذابیت حتی امکان بالا بردن تعداد مخاطبان فیلم‌ها را نیز فراهم می‌کند.

فرجی افزود: صاحبان سالن‌های سینما موظفند اگر سانس فیلمی را به نمایش فوتبال اختصاص می‌دهند حتما رضایت صاحب فیلم را جلب کنند تا حقی ضایع نشود.

اما سردار حسین رحیمی، در واکنش به انتشارخبر مبنی بر احتمال پخش مستقیم دیدارهای جام‌جهانی فوتبال در برخی از سالن‌های سینما اظهار کرد: در این خصوص تا این لحظه هنوز هیچ درخواستی به ما ارائه نشده و صحبتی نیز در این خصوص نداشته‌ایم.

رئیس پلیس تهران اضافه کرد: من هم شخصاً این موضوع را از طریق رسانه‌ها شنیده‌ام و به طور رسمی درخواستی در این خصوص نداشتیم ولی به هر حال ما منتظریم تا در صورت جدی بودن این درخواست، موضوع با ما هماهنگ شود.

گفتنی‌است؛ اخیراً در برخی از محافل سینمایی، بحث‌هایی در خصوص پخش دیدارهای جام جهانی فوتبال در برخی از سالن‌های سینما مطرح شده و علی سرتیپی؛ رییس کانون پخش کنندگان سینمای ایران در این خصوص اعلام کرده: امیدواریم برای پردیس‌های سینمایی که بیش از ۶ سالن سینما دارند، شرایطی را فراهم کنیم تا بازی های حساس فوتبال به خصوص بازی های ایران به صورت محدود نمایش داده شود. برای اجرای این طرح به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پیشنهادات لازم ارایه شده است تا ببینیم چه تصمیمی در این زمینه گرفته می‌شود.