اخبار روز ورزشی ؛ آخرین تماس مرحوم افشار با همکارانش درباره فوتبال بانوان بود…

نگام ، ورزشی _ قانونی جالب برای رویارویی استقلال و پرسپولیس در لیگ قهرمانان ، تیام چند مشتری دست به نقد عربی دارد+عکس و چند خبر دیگر ، از مهم ترین اخبار روز ورزشی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

آخرین تماس مرحوم افشار با همکارانش درباره فوتبال بانوان بود…

شوک قند و ایست قلبی ، مردی را از کشورمان گرفت که بخشی از خاطرات شیرین و تلخ مردم ایران در سه دهه نخست انقلاب بوده است. استاد بهرام افشار مجری توانمند اخبار که راوی اخبار شیرین و تلخی در این سال ها برای همه ایرانیان بوده ، همین شب قبل از فوت ناگهانی اش ، با همکارانش در رژی پخش خبر تماس گرفته بود و جالب اینکه دلیل این تماس با همکارانش ، حرف زدن درباره یک سوژه ورزشی بوده است.او با سردبیران بخش خبر که شهرزاد مظفر ، سرمربی تیم ملی بانوان ایران را به استودیو آورده بودند تماس گرفته و به آنها تبریک و خسته نباشید گفته که سعی کردند راوی خبر موفقیت دختران ایران باشند.

 

قانونی جالب برای رویارویی استقلال و پرسپولیس در لیگ قهرمانان

درصورت مواجه شدن استقلال وپرسپولیس در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا به دلیل اینکه این دربی زیرنظر AFC برگزار می شود،  باید قوانین  میزبانی هم درنظر گرفته شود. طبق قانون هفت درصد ظرفیت ورزشگاه در بازی های لیگ قهرمانان آسیا باید در اختیار هواداران تیم میهمان قرار گیرد وفدراسیون فوتبال ایران موظف است این قانون را در صورت رویارویی تیم های استقلال و پرسپولیس اعمال کند. به همین دلیل امکان اینکه در زمان بازی این ۲ تیم ظرفیت ورزشگاه بین هواداران سرخابی ها به صورت ۵۰-۵۰ تقسیم شود، وجود ندارد.

 

چراغ سبز قلعه‌نویی به سپاهان و واکنش سریع ذوب‌آهن!

امیر قلعه‌نویی پس از شکست مقابل استقلال در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا و حذف از این رقابت ها با رادیو ورزش گفت‌وگو کرد و صحبت های مهمی را مطرح کرد. او در این گفت‌وگو با اشاره به پایان کارش در ذوب آهن گفت: من دیگر سرمربی ذوب آهن نیستم و کارم در این تیم تمام شده است. البته از همه اعضای هیئت مدیره این تیم تشکر می‌کنم. از تیم ذوب‌آهن درس‌های بزرگی یاد گرفتم.

 

تیام چند مشتری دست به نقد عربی دارد+عکس

پس از هت تریک مامه تیام مهاجم سنگالی تیم فوتبال استقلال در بازی شب قبل این تیم برابر ذوب آهن در رقابت های آسیایی رسانه‌های داخلی و همچنین چند رسانه خارجی از عملکرد تیام تمجید کردند.صفحه توئیتر فوتبال امارات در واکنش نسبت به درخشش تیام نوشت: تیام مهاجم ۲۵ ساله سنگالی مدتی در تمرینات یوونتوس حضور داشت، اما فرصت بازی پیدا نکرد و سپس حضور در چند تیم اروپایی را تجربه کرد.

 

هواداران قطری خواستار تمدید پورعلی‌گنجی 

یکی از مهمترین دغدغه های این روزهای هواداران تیم السد قطر تمدید قرارداد بازیکن ایرانی محبوب این تیم است. مرتضی پورعلی گنجی که دو فصل قبل به جمع یاران ژاوی اضافه شد از همان ابتدای حضور خود در این تیم توانست در دل هواداران السد جایی برای خود باز کند و با بازی های خود همیشه به عنوان یکی از بهترین ها نزد هواداران باقی ماند تا جایی که هواداران این تیم خواستار تمدید قرارداد با مدافع ایرانی خود هستند و نگرانند تا شاید مرتضی به زودی این تیم را ترک کند.

 

اختلاف سیدجلال و باشگاه پرسپولیس سر پول فیفا!

فیفا به بازیکنان حاضر در جام جهانی‌ پاداش کلانی می‌دهد. سال ۲۰۱۴ پاداش هر بازیکن روزی ۳۵۰۰ دلار بود که فدراسیون مستقیماً پاداش‌ها را از فیفا دریافت کرد و در اختیار باشگاه‌ها قرار داد. پندار توفیقی معاون ورزشی باشگاه استقلال می‌گوید: «بله، ما که در استقلال این پاداش را دریافت کردیم و قطعاً برای جام جهانی‌ روسیه هم فدراسیون این پاداش را می‌دهد.» حالا فیفا افزایش چشمگیری در پاداش‌ها داشته‌‌؛ از ۳۵۰۰ دلار به روزی ۸۵۰۰ دلار.