اخبار روز سلامت و پزشکی ؛ ۵ ماسکی که پوستتان را مثل آینه صاف میکند

نگام ، سلامت و پزشکی _  تسکین کمردرد با یک تکنیک تنفسی ، روزه داران از مصرف زولبیا و بامیه پرهیز کنند و چند خبر دیگر ، از مهم ترین اخبار روز سلامت و پزشکی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

تصورش را بکنید!پوستی مانند آینه.بدون هیچ منفذ و لکه ای.شاید چنین پوستی رویای هر خانمی باشد زیرا تاثیر زیبایی پوست بر زیبایی چهره غیر قابل انکار است.برای آنکه پوستی صاف و زیبا داشته باشید راهکارهای زیادی وجود دارد که شامل ساعت ها در کلینیک نشستن و هزینه های بسیار می شود.اما در این مطلب از الودکتر برای شما ماسک هایی را توصیه نموده ایم که با استفاده از این ماسک ها تاثیر شگفت انگیز طبیعیت بر روی پوست را خواهید دید.

 

تسکین کمردرد با یک تکنیک تنفسی

اکثر افراد برای تسکین کمردرد مسکن یا داروهای ضدالتهاب مصرف می‌کنند. ماساژهایی که توسط ماساژورهای حرفه‌ای داده می‌شود نیز در تسکین این دردها مؤثر هستند. ورزش‌هایی مانند یوگا نیز برای افرادی که از کمردرد رنج می‌برند خاصیت درمانی دارد. علاوه بر این‌ها تکنیکی وجود دارد که بدون هزینه و به سادگی توسط خود فرد انجام پذیر است. این تکنیک را Andrew Weil، رئیس دپارتمان پزشکی دانشگاه آریزونای ایالات متحده آمریکا پیشنهاد می‌دهد که در تسکین کمردرد تأثیر دارد.

 

منظور از تصفیه به طور معمول عبارت از پاک سازی خون از مواد مضر و خطرناک است. لازم به یادآوری است که در بدن انسان مواد غذایی و اکسیژن از طریق خون به تمام سلول های بدن ارائه شده و مواد زاید و گاز کربنیک دفعی سلول ها نیز توسط خون جمع آوری می شود. این مواد دفعی اگر در خون بمانند و یا در بدن تجمع یابند برای سلامتی فرد بسیار خطرناک خواهند بود. خوشبختانه در حین عبور خون از کلیه و کبد، مواد مضر آن جدا شده و توسط ادرار و مدفوع به خارج از بدن منتقل می شود.

 

سوخت و ساز بدن در روزه‌داری

رئیس گروه تغذیه معاونت بهداشتی استان قم در خصوص سوخت و ساز بدن در زمان روزه داری عنوان کرد: در پایان ماه مبارک رمضان افرادی که به نکات تغذیه‌ای توجه نمی کنند، به اضافه وزن مبتلا می‌شوند؛ این افراد ممکن است که از فواید معنوی این ماه بهره‌ی کافی برده باشند، اما خود را از بهره های جسمی این ماه محروم کرده‌اند.

 

شناسایی ارتباط سفیدشدن موها و فعالیت سیستم ایمنی بدن

مطالعه جدید محققان دانشگاه آلاباما نشان می‌دهد که چرا موی برخی افراد در واکنش به بیماری‌های حاد یا استرس مزمن خاکستری می‌شود.زمانی که بدن تحت حمله ناشی از ویروس یا باکتری قرار می‌گیرد سیستم ایمنی شروع به فعالیت می‌کند. تمامی سلول‌ها قادر به تشخیص مهاجم خارجی هستند و با تولید مولکول‌های سیگنال دهنده موسوم به اینترفرون‌ها واکنش نشان می‌دهد.

 

روزه داران از مصرف زولبیا و بامیه پرهیز کنند

بهتر است آمادگی های تغذیه ای و رفتاری لازم برای ماه مبارک رمضان از یک هفته تا چند روز قبل از ورود به ماه مبارک رمضان در افراد ایجاد شود.وی ادامه داد: در ساعات پایانی ماه شعبان و حداقل شب قبل از روزه داری، باید توجه شود که از مصرف غذاهای سنگین و چرب خوداری شود.مسئول برنامه تغذیه برزگسالان در تغذیه بالینی وزارت بهداشت، گفت: در وعده سحر سبزیجات و سالاد که در الیاف آن مایعات و فیبر لازم موجود است، استفاده شود.وی در مورد مصرف میوه در وعده سحر نیز خاطر نشان کرد: در وعده سحر میوه مصرف شود و از مصرف غذاهای چرب و سنگین و نوشیدنی های گازدار پرهیز شود.وی با تاکید بر اینکه غذای سحر باید مشابه صبحانه باشد، گفت: در وعده سحر یک لیوان شیر و یک پیاله ماست، تخم مرغ و انواع سبزیجات استفاده شود.