نماینده مجلس: معلمان و کارمندان ایرانی زیر خط فقر هستند

نگام ، اقتصادی _ امیر خجسته،نایب رئیس کمیسیون شوراها در مجلس طی اظهاراتی با ابراز تاسف از حقوق پایین بسیاری از کارمندان همچون کارمندان شرکتی، قراردادی، معلمان و… که پایین‌تر از خط فقر است، اعلام کرد: فرهنگیان اوضاع و احوال خوبی ندارند و با وجود ۳۰سال کار و رسیدن به سن بازنشستگی به شغل دوم مشغول هستند که این مسئله برای سیستم آموزش و پرورش کشور در طول سال‌های متمادی خجالت‌آور است.

سارا آکالین _ خجسته در ادامه تصریح کرد تبعیض فاحشی در میان کارکنان دولت و به ویژه آموزش و پرورش و دیگر وزارتخانه‌ها دیده می‌شود که باید مطابق قانون اصلاح و تمامی مردم از حقوق عادلانه برخوردار شوند.
او در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت با اشاره به تصویب دو فوریت طرح استفساریه افزایش حقوق کارکنان در سال ۹۷، در صحن علنی مجلس و دیگر قوانین تصویب شده در مجلس برای افزایش حقوق اقشار کم درآمد جامعه، گفت: پایین‌ترین حقوق‌ها افزایش ۲۰درصدی و بالاترین حقوق‌ها افزایش ۱درصدی را در سال ۹۷ تجربه خواهند کرد.
نایب رئیس کمیسیون شوراها در مجلس در حالی اعلام می کند که معلمان کشور زیر خط فقر هستند که اخیرا معلمان شاغل و بازنشسته در تهران و برخی شهرهای بزرگ ایران در اعتراض به کمبود بودجه‌های آموزشی و دستمزدهای پایین‌تر از خط فقر تجمع اعتراضی برگزار کردند
و خواهان رسیدگی به مطالبات خود شدند. تجمع معلمان مقابل سازمان برنامه و بودجه در تهران با برخورد شدید نیروهای امنیتی مواجه شد و معلمان به خاطر مطرح کردن مطالبات خود از نیروهای امنیتی کتک خوردند که این موضوع مورد نقد بسیاری از جمله نمایندگان مجلس قرار گرفت. در این اعتراضات افرادی از جمله محمد حبیبى، رسول بداقی، على زلفی، محمدحسن پوره و محمدتقى فلاح بازداشت شدند. ضمن برخی از معلمان معترض در مداخله پلیس زخمی شدند.