ناآرامی‌های کازرون روال طبیعی ندارد

نگام ، اجتماعی _ طی روز و شب گذشته، تجمع‌هایی در شهر کازرون و تحت عنوان اعتراض به نماینده‌ی این شهرستان در مجلس و اجرای طرح تقسیمات کشوری، به وقوع پیوست.

 

واکنش عضو مجمع نمایندگان فارس به حوادث کازرون

مسعود رضایی، عضو مجمع نمایندگان استان فارس و عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی می‌گوید از اتفاق‌های کازرون خبری ندارد و اگر هم خبر داشت آن را پیگیری نمی‌کرد. او می‌گوید کازرون خودش نماینده دارد و پیگیری این مساله به نماینده‌های دیگر مربوط نیست.

پیگیری حوادث کازرون به من ارتباط ندارد/ کازرون خودش نماینده دارد، من صحبت کنم بدش می‌آید

مسعود رضایی، عضو مجمع نمایندگان استان فارس و عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت : نماینده مجلس در مجلس صحبت می‌کند. کازرون خودش نماینده دارد، من صحبت کنم بدش می‌آید. من حرف هم بزنم نماینده حوزه بدش می‌آید و می‌گوید به شما ربطی ندارد، من چه بگویم!

ناآرامی‌های کازرون روال طبیعی ندارد

اصغر مسعودی نماینده مردم نی ریز و استهبان درباره ناآرامی های شب گذشته در شهرستان کازرون با بیان اینکه از این موضوع اطلاع دقیقی ندارم، تاکید کرد: به نظر می‌رسد روال طبیعی در پی این موضوع نباشد، چرا که پیرو اعتراضاتی که مردم کازرون داشتند مسئولان قول داده بودند که مشکل را حل کنند تا مشکلات بعدی بروز نکند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در این رابطه استاندار و امام جمعه کازرون هم در گذشته به تهران آمده بودند تا مشکلات را پیگیری کنند.

کشته شدن یک نفر در تجمعات کازرون/اوضاع تحت کنترل است

اسماعیل تبادار رییس شورای تامین استان فارس خاطرنشان کرد: قطعا کسانی که در تجمعات شرکت کرده‌ یا افراد را برای شرکت در چنین تجمع‌هایی تحریک کرده‌اند هواخواه مردم این شهرستان نیستند .

تبادار با تصریح این‌که تجمع اخیر برخی افراد در کازرون غیرقانونی بوده است، تعداد یک کشته ناشی از این تجمع‌ها را تایید و عنوان کرد: درگیری‌های پراکنده‌ای همچنان وجود دارد اما شرایط تحت کنترل است.

مردم کازرون خویشتن‌داری کنند/ مسئولان تدبیر بهتری بیندیشند

محمدمهدی برومندی نماینده مرودشت و نایب‌رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با اشاره به ناآرامی‌های کازرون، گفت: مشکل مردم کازرون، مشکلی است که در درون وزارت کشور در حال پیگیری است. ظاهراً یک مشکل، تقسیمات کشوری مطرح‌شده اما چون حوزه انتخابیه‌ام نیست اطلاعات دقیقی ندارم که در چه مرحله‌ای است و یا چه تصمیماتی اتخاذ شده است.

وی ادامه داد: این مشکل بیشتر در حوزه وزارت کشور بوده بنابراین به همین دلیل ما نمایندگان ورودی به این مسائل نداشته و نداریم.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با اشاره به خبرهایی مبنی بر کشته شدن فرد یا افرادی در ناآرامی‌های کازرون، گفت: باید هم مردم شریف ما خویشتن‌داری کنند و هم مسئولین تدبیر بهتری بیندیشند و مسائل را حل‌وفصل کنند.

برومندی تاکید کرد: هم دولت برای این مردم است و هم مردم برای این کشور هستند و باید درخواست‌ها و اقدامات در یک چارچوب و مسیر قانونی قرار بگیرد. امیدوارم شورای تأمین استان فارس و وزیر کشور شرایطی را فراهم کنند که هر چه سریع‌تر آرامش در شهرستان کازرون برقرار شود.

وی ادامه داد: مردم شریف کازرون از بهترین مردم استان فارس هستند و در تمامی صحنه‌های انقلاب اسلامی حضور موثری داشتند و در تمامی مراحل در خدمت نظام و مردم بودند و انشالله این مسئله حل‌وفصل شود.

این نماینده مجلس در خصوص اینکه آیا اعتراضات مردم کازرون در مجمع نمایندگان استان فارس بررسی می‌شود، گفت: یکشنبه هفته آینده این موضوع را بررسی می‌کنیم. نمایندگان استان فارس نسبت به‌تمامی مسائلی که در استان اتفاق می‌افتد، حساسیت دارند. ما نمایندگان مردم فارس هستیم و حتماً باید تدابیر خوبی را برای حفظ آرامش و مسائل استان داشته باشیم و حتماً پیگیری خواهیم کرد.

برومندی در خصوص آمار بازداشتی‌ها، زخمی‌ها و کشته‌شدگان احتمالی نیز اظهار بی‌اطلاعی کرد.

مسئولان باید زودتر اطلاع‌رسانی می‌کردند تا کار به اینجا نکشد

محمد خرسند، امام جمعه کازرون که از مخالفان تقسیمات استانی در این شهرستان است تاکید دارد که جدایی بخش‌هایی از کازرون تنها در حد یک طرح است و هنوز هیچ تصمیمی برای آن گرفته نشده است اما در همین حال می‌گوید مسئولان وزارت کشور باید همین خبر را اطلاع‌رسانی می‌کردند تا کار به اینجا نکشد.

امام جمعه کازرون گفت: به جای تفکیک شهرستان، مناطق را آباد و بیمارستان قائمیه را تکمیل و ورزشگاه بسازید و به داد کمبودها در بخش خشت و بالاده برسید، ما بیشترین تلفات جاده‌ای را در استان و کشور داریم، بیایید جان مردم را نجات بدهید و اشتغال مردم را حل کنید.

وی خواستار تجدید نظر مسوولان به ویژه استانداری و وزارت کشور شد و اظهار داشت: امروز به هیچ شکلی این تصمیم قابل قبول نیست.

استوار میمندی سرپرست فرمانداری کازرون نیز در جمع تجمع‌کنندگان مردم کازرون که در مخالفت با طرح تفکیک این شهرستان در میدان اصلی شهر حضور یافته بود با یادآوری اینکه پیرو قولی که دادیم مسوولان تقسیمات کشوری را دعوت کردم تا دیدگاه‌‌های همه را بشنوند، افزود: خودم از روز اول به تهران رفتم و پیگیر شدم و برخی روستاها نقد داشتند که صدای ما شنیده نشده و کارشناسی گزینشی شده است، اما کارشناسان آمدند و تک‌تک روستاهای دشت برم و قائمیه و نودان را رفتند.

نمایندگان مورد نظر در دسترس نمی باشند؛ لطفا تماس نگیرید!!

مصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران در مجلس و یکی دیگر از اعضای کمیسیون امنیت ملی در پاسخ به این سوال ضمن اظهار بی اطلاعی نسبت به این موضوع اظهار داشت: بنده اطلاعی از این حادثه ندارم!!

حال با توجه به اهمیت این موضوع و اخبار ضد و نقیض در برخی شبکه های مجازی منتشر شده است انتظار می رود که نمایندگان مجلس نسبت به این قبیل حوادث حساسیت بیشتری را به خرج بدهند.