تلاش برای رهبری رئیسی از سوی کانون های نامشروع داخلی و خارجی ؛ نماز عید فطر بستری برای تحقق این اتفاق

راه سبز امید

به نظر می رسد در سپهر سیاسی ایران هوا به شدت پس است و خبرهای مهمی در راه است و ممکن است متعاقب آن اوضاع کشور به هم بریزد.
فکر می کنم خوب و بد و خیر و شرش کاملا به تشخیص و انتخاب و سطح فهم و شعور و نوع واکنش خودمان بستگی داشته باشد. بسته به نوع واکنش مان این خبر می تواند خوب باشد یا بد ‌‌، خیر باشد یا شر. فرصت باشد یا تهدید.
اگر مثل سال ۵۷ آرمانی و انقلابی و شعاری و احساسی و بدون فکر و مطالعه برخورد و عمل کنیم باز هم بازیچه دست خارجی ها و ترامپ و نتانیاهو و بن سلمان و رجوی خواهیم شد و بلایی بدتر از مردم سوریه و یمن و افغانستان به سرمان خواهد آمد که مرغان هوا به حالمان زار زار بگریند. یا اگر مثل زمان درگذشت بنیتنگذار جمهوری اسلامی و انتخاب رهبری کنونی در خواب و غفلت و جهالت باشیم عده ای خاص و گوش به فرمان مسکو برایمان می بُرند و می دوزند و بر تنمان می پوشانند آن چه را که خود می پسندند و فرصت انتخاب و اعمال نظر را از ملت سلب خواهند کرد.
در انتخابی دیگر می توانیم با تکیه به سابقه تمدنی ۲۵۰۰ ساله و نهضت مشروطه خواهی یکصد ساله و تجربه سیاسی ۴۰ ساله مان پس از انقلاب سرنوشتی دیگر و متفاوت را برای خودمان رقم بزنیم‌ آنچنان که خود می پسندیم.
گویا بحث انتخاب رهبری بصورت جدی در پیش است. می خواهند در این قضیه ملت و دولت را دور بزنند و در یک محفل بسته و خودمانی ابراهیم رئیسی را کشف و انتخاب و به نام مجلس خبرگان بیانیه بدهند و به ملت اعلام کنند. مثل همین بیانیه اخیر خبرگان در مورد برجام .
بستن تلگرام و اعمال فیلترینگ هم به همین خاطر است می خواهند مردم را در بی خبری نگاه دارند و امکان واکنش انها در برابر این مسئله را حتی الامکان به صفر برسانند و آنها را در برابر یک عمل انجام شده و واقعیت غیر قابل تغییر قرار دهند. ولی بطور قطع این مسئله مثل انتخابات ۸۸ پر حاشیه و بحران ساز خواهد شد.

احتمالا روسها به آقا گفته اند جام زهر پذیرش الحاقیه برجام (برجام۲) را یا خودت سر بکش و یا رئیسی را بعنوان جانشین خودت انتخاب کن و بده او سر بکشد. ولی روحانی نمی خواهد زیر بار این مسئله برود و می خواهد خودش رهبر شود و افتخار پذیرش برجام۲ را نصیب خود کند و علت اصلی مخالفت های منصوبان رهبری با وی همین است و برجام بهانه است. و این بزرگترین اشتباه روحانی است او نباید برای رهبری خودش اقدام کند چون در این کار موفق نخواهد شد بلکه باید برای فرد دیگری مثل خاتمی یا سید حسن خمینی اقدام کند که اولی سید محبوب قلبها و بهترین گزینه برای رهبری است و دومی نواده امام است و شرط اجتهاد و سیادت دارد و هم دامنش از هر پیرایه ای پاک و مبراست.
برای موفقیت در این کار او باید قاعده بازی موجود را به هم بریزد و نباید در جارچوب قاعده غیر قانونی انها بازی کند. به جای مذاکرات پشت پرده و پنهان از مردم او باید روی نیروی مردم حساب باز کند و آن ها را برای تعیین رهبری آینده به کمک بطلبد و به میدان آورد واگرنه مثل هاشمی این قمار را به زیان مردم خواهد باخت.

روحانی در مسئله تعیین رهبری آینده باید از تجربه هاشمی درس عبرت بگیرد. باید کار درست او در گرفتن بیعت برای دیگری به جز خودش را تکرار کند ولی کار نادرستش در لابی گری و پنهان کاری و بی خبر نگه داشتن ملت و ترجیح مصلحت بر حقیقت را تکرار نکند.
به نظرم نماز عید فطر آینده خبر ساز و سرنوشت ساز خواهد بود. اگر رهبری در پشت رییسی به نماز بایستد این به معنی آن است که می خواهد از مقامش استعفا داده و رئیسی را بعنوان جانشین خود از طرف خبرگان اعلام نماید.
در این صورت برخورد و واکنش دولت و ملت با این قضیه چه خواهد بود؟ نوع این واکنش است که سرنوشت آینده ایران را تعیین خواهد کرد. هر کسی که امامت نماز عید فطر را به عهده گیرد همو رهبر آینده نظام است و به احتمال زیاد نظام همه نیروهایش را از سراسر کشور برای اقامه این نماز تاریخی در تهران برای اعلام بیعت با رهبر جدید گرد خواهد آورد.
تهران دو مکان نماز جمعه دارد . آیا در کنار نماز رسمی امکان برگزاری نماز دیگری برای اعلام خواست مردم هم هست؟ اگر باشد این مدنی ترین و مسالمت امیز ترین و کم هزینه ترین روش اعمال نظر ملت برای تعیین رهبری آینده خواهد بود. برای تاثیر گذاری بر روند انتخاب رهبری آینده روحانی و مردم باید به این گزینه فکر کنند.

 

نگام ، ناگفته های ایران ما

2 thoughts on “تلاش برای رهبری رئیسی از سوی کانون های نامشروع داخلی و خارجی ؛ نماز عید فطر بستری برای تحقق این اتفاق

  • ۱۳۹۷-۰۲-۳۰ at ۳:۰۰ ق٫ظ
    Permalink

    زر اضافی میزنی.

  • ۱۳۹۷-۰۲-۳۰ at ۱۱:۰۱ ب٫ظ
    Permalink

    کاش نظرها به سمت رضا پهلوی برگردد.

Comments are closed.