اخبار روز سلامت و پزشکی ؛ اگر این نشانه ها را دارید، مشکوک به بیماری MS هستید!

نگام ، سلامت و پزشکی _ اگر این نشانه ها را دارید، مشکوک به بیماری MS هستید! ، درمان یک روزه گلودرد  و چند خبر دیگر ، از مهم ترین اخبار روز سلامت و پزشکی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

نشانه های حسی (احساس سوزن سوزن شدن در دست یا پاها، گزگز یا خواب رفتگی اندام ها) از شایع ترین و نخستین علامت هایی است که در مبتلایان به ام اس بروز پیدا می کند.هنگامی که فرد در معرض گرمای شدید مانند سونا یا حمام بخار قرار می گیرد، این نشانه ها شدت پیدا می کند. به طور معمول ۵۰ درصد از افراد در شروع بیماری ام اس دچار نشانه های حسی هستند و طی پیشرفت بیماری تقریبا تمام مبتلایان به ام اس این نشانه ها را تجربه می کنند. خواب رفتگی دست و پا در تمامی موارد به منزله ابتلا به بیماری MSنیست، عوامل دیگری مانند سندرم کارپال تونل، کمبود آهن، چربی‌خون بالا و کمبود ویتامین نیز سبب خواب رفتن دست و پا می شوند.

سکته قلبی در کمین مصرف کنندگان این دارو

این آنالیز نشان داد بیشترین خطر حمله قلبی در همان هفته اول مصرف این دسته از داروها دیده می‌شود و هر چه دوز دارو بیشتر، سطح خطر هم بالاتر. این نتایج، بار دیگر تاکید می‌کنند که داروهای NSAID برای بیماران با کمترین دوز ممکن و در کوتاه‌ترین زمان ممکن تجویز شوند. اگرچه نتایج پژوهش پیشنهاد می‌کند افزایش خطر حمله قلبی در طول زمان کاهش می‌یابد، یافته‌ها در مورد مدت زمان به اندازه کافی قطعی نیستند. البته باید اذعان داشت که این میزان خطر برای بسیاری از بیماران اندک است.

 

از نشانه‌های کبد ملتهب

کبد ملتهب یا التهاب کبد (Hepatomegaly) زمانی رخ می دهد که اندازه کبد بزرگ شده است. این شرایط با طیف گسترده ای از علائم همراه است. امروزه، التهاب کبد به یک بیماری شایع تبدیل شده است.

 

۷ ماده انرژی‌زا طبیعی را بشناسید

مصرف یک لیوان آب همراه با آبلیمو می تواند به اندازه یک فنجان قهوه در صبح انرژی بخش باشد. مصرف آب یک لیموترش می تواند ۴۰ درصد نیاز روزانه ویتامین C بدن را تامین کند. افزودن لیموترش به رژیم غذایی موجب تقویت متابولیسم بدن شده، از افزایش انسولین پیشگیری می کند، و پتاسیم موردنیاز برای کمک به بهبود عملکرد مغز و اعصاب را تامین می کند.

 

درمان یک روزه گلودرد

گلودرد در نتیجه سرماخوردگی، حساسیت و وجود التهابات در بدن به وجود می‌آید. هر علتی که باعث گلودرد، خارش و گرفتگی صدا شود با چند چای پرخاصیت به راحتی قابل درمان است.اما توصیه های خانگی به این معنی نیست که از رفتن به پزشک صرف نظر نمایید.

 

با خستگی‌های دوران سالمندی چه کنیم

یکی از دلایل مهم و وابسته به شرایط فیزیولوژیک سنین سالمندی، کندی فیزیولوژیک در همه جوانب حسی، حرکتی و عاطفی در این گروه است. به این معنی که همان‌طور که یک فرد سالمند در پاسخ به بسیاری از محرک‌های محیطی نسبت به سایرین دیرتر پاسخ می‌دهد، این کندی در همه جنبه‌های رفتاری و عاطفی وی وجود داشته و یک احساس خستگی توام با کندی ملاحظه می‌شود.