مهم ترین اخبار و موضع گیری های سیاسی؛ اظهارات علم الهدی و صدیقی بر علیه برجام در نماز جمعه ، از سر گیری فعالیت های اتاق فکر جمنا

نگام ، سیاسی _ اظهارات علم الهدی و صدیقی بر علیه برجام در نماز جمعه ،  از سر گیری فعالیت های اتاق فکر جمنا ، برخی اظهار نظرها در خصوص برجام  از مهم ترین اخبار سیاسی روز بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

پیشنهادهای سعید جلیلی به ظریف درباره مدل و چگونگی مذاکره با اروپا!

صفحه اینستاگرام سعید جلیلی با ذکر خاطره ای از او نوشت: ﺳﺎﻟﻬﺎ ﻗﺒﻞ ﻭﻗﺘﯽ ﮐﻪ ﻣﻌﺎﻭﻥ ﺍﺭﻭﭘﺎ ﻭ ﺁﻣﺮﯾﮑﺎﯼ ﻭﺯﺍﺭﺕ ﺧﺎﺭﺟﻪ ﺑﻮﺩﻡ ﺑﺎ ﻫﻤﺘﺎﯼ ﻓﺮﺍﻧﺴﻮﯼ ﺍﻡ ﺩﯾﺪﺍﺭﯼ ﺩﺍﺷﺘﻢ. ﺩﺭ ﺁﻥ ﺯﻣﺎﻥ ﺑﺮﺍﯼ ﺳﺎﺧﺘﻤﺎﻥ ﺳﻔﺎﺭﺕ ﻓﺮﺍﻧﺴﻪ ﺩﺭ ﺗﻬﺮﺍﻥ ﻣﺸﮑﻠﯽ ﭘﯿﺶ ﺁﻣﺪﻩ ﺑﻮﺩ ﻭ ﻣﻦ ﮔﻔﺘﻢ ﮐﻤﯿﺘﻪ ﺍﯼ ﺗﺸﮑﯿﻞ ﺷﻮﺩ ﺗﺎ ﻣﺸﮑﻞ ﺭﺍ ﺑﺮﺭﺳﯽ ﮐﻨﯿﻢ.

مبلغ : مهمترین عامل فساد درایران سیاسی است

معاون سیاسی وزرات کشور در دولت اصلاحات گفت: دستگاه قضایی اگر واقعا در جایگاه خود به طور دقیق، بی‌طرفانه و منصفانه وارد شود و بدون توجه به هیچ گونه نسبتی به تخلفات رسیدگی کند، می‌تواند یکی از عواملی باشد که فاسد را مهار می‌کند.

ناصر ایمانی تحلیلگر سیاسی اصولگرا معتقد است راه‌حل کاهش اعتراضات مردمی شیوع تجمعات قانونی و حضور فعال‌تر احزاب است. او به مسئولان توصیه می‌‌کند به‌گونه‌ای عمل کنند که مردم تصور نکنند برای رساندن صدای خود به آنان باید به اعتراض متوسل شوند.

یک وکیل دادگستری درباره فیلترینگ تلگرام و محدود کردن فضای مجازی گفت: فیلترکردن تلگرام عملا به ترویج قانون‌شکنی و استفاده از روش‌ها و ابزارهایی برای خنثی کردن ممنوعیت منجر خواهد شد.

رحیمی : بعضی افراد از حضور در هیئت رئیسه مجلس رضایت ندارند/تعامل فراکسیون‌ها در دوره‌های قبل نتیجه رضایت‌مندی نداشت

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: در چند دوره فراکسیون امید با فراکسیون‌های دیگر در مسائلی مثل هیئت رئیسه تعامل داشته که از نتیجه آن راضی نبوده است. ضمن اینکه بعضی از اعضای هیئت رئیسه مجلس از حضورشان در این جایگاه رضایت ندارند.

نوه موسس کشور قطر: عربستان صلاحیت حفاظت از کعبه را ندارد

نوه پایه گذار کشور قطر در مطلبی با انتقاد شدید از ‘سلمان بن عبد العزیز’ پادشاه عربستان، نوشت: کسی که مسجد الاقصی را به دشمن می فروشد، نمی تواند قابل اعتماد برای حفاظت از کعبه باشد.
سیدمحمد حسینی، عضو ارشد جبهه مردمی نیروهای انقلاب اعلام کرد که جلسات اتاق فکر جمنا از سرگرفته شده است.
کاظم صدیقی در نمازجمعه تهران گفت: برجام قصه پرغصه‌ای است که از ابتدا دنیای غرب کلاه گشادی را برای ایران آماده کرده بود، برجام یک باج‌گیری بود برای رفع تحریم‌ها در حالی که ما خلافی نکرده بودیم.
نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان‌رضوی گفت: ۳ کشور اروپایی می‌گویند حق با ایران است اما تضمین نمی‌دهیم، این بیانگر جاهلیت و از بین رفتن انسانیت است.
لباس های مشکی و بغض‌های در گلوی اهالی محله حاج آقا طباطبایی، همه از یک واقعیت تلخ حکایت دارد؛ استاد اخلاق دیگر بین ما نیست.
معاون دادستان کل کشورگفت: فعالیت صنفی در بستر تلگرام ممنوع است و واحد های صنفی و کسب و کارهای اینترنتی فعالیت های خود را به شبکه های اجتماعی داخلی منتقل کنند.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: زمانی ایران متهم به جامعه ای غیر قابل گفت و گو، مذاکره و اهل و جنگ و خشونت بود. اما ایران با مذاکره با ۶ قدرت بزرگ دنیا و توافق با آنها، توانست از خود دفاع کرده و خود را به جهانیان بشناساند.
حمیدرضا حاجی‌بابایی، رییس فراکسیون ولایی مجلس می‌گوید که آیین‌نامه داخلی مجلس همه مسئولیت‌ها را به رییس مجلس داده و سایر اعضای هیات رئیسه نیز از مسئولیت زیادی برخوردار هستند، این در حالی است که نمایندگان به شدت محدودند.

علی شکوری راد، دبیرکل حزب اتحاد ملت ایران : برجام شاهکار بود / اصلاح طلبان عاقلانه‌ترین کار را حمایت از دولت می دانند

از سخنانش بوی گلایه می‌آید؛ می‌گوید اصلاح‌طلبان، نه سال ۹۲ و نه سال ۹۶ دنبال سهم خواهی نبودند و چون عقل ایجاب می‌کرد، از حسن روحانی حمایت کردند و حالا هم حکم عقل می‌گوید از دولت حمایت شود. با این همه گلایه‌مند است و با خنده می‌گوید با این که الان به اندازه پیش احساساتش همراهی نمی کند، اما از حمایت از روحانی هیچ وقت پشیمان نبوده و نیست.

پیش بینی الله کرم از انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰؛ اصلاح طلبان انتخابات را به اصولگرایان واگذار خواند کرد

حسین الله کرم معتقد است: اصلاح طلبان انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم و مجلس یازدهم را به اصولگراها واگذار می کنند و مولفه اصلی نیز عدم صداقت آنها خواهد بود.