اخبار روز حقوق بشر ؛ جلسه رسیدگی به وضعیت دانش آموزان شین آباد با فشار برخی نهادها لغو شد

نگام ، حقوق بشر _ وقوع ۳ هزار مورد کودک آزاری در سال گذشته به تایید اورژانس اجتماعی رسیده است ، بیست و پنجمین روز اعتصاب غذای روح الله مردانی، معلم زندانی در اوین و چند خبر دیگر ، از مهم ترین اخبار روز حقوق بشر بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

جلسه رسیدگی به وضعیت دانش آموزان شین آباد با فشار برخی نهادها لغو شد

“آقایان حسین احمدی نیاز وکیل دانش آموزان شین آباد، اجلال قوامی فعال حقوق بشر، باسط شیخ احمدی و ئامانج محمدپور از فعالان مدنی قرار بود امروز در جلسه رسیدگی به آخرین وضعیت دانش آموزان شین آباد شرکت کنند، اما خودرویی که حامل این افراد بود در ورودی شهر پیرانشهر توسط نیروهای لباس شخصی متوقف شد و به مدت یک ساعت در خصوص حضورشان در این شهر بازجویی شدند”.

 

وقوع ۳ هزار مورد کودک آزاری در سال گذشته به تایید اورژانس اجتماعی رسیده است

حبیب الله مسعودی فرید معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور در گفتگو با خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: “در حال حاضر یکی از ۱۹ کارگروه تقسیم کار ملی، کارگروه مختص آسیب‌های کودکان و نوجوانان است”.

 

اعتصاب غذای جمیل جمال، تبعه عراق در زندان سنندج

جمیل جمال، شهروند کرد تبعه عراق و مقیم سنندج که شش ماه پیش هنگام عبور غیرمجاز از مرز هورامان بازداشت و به حبس محکوم شده بود، همزمان با پایان مدت محکومیت اش در اعتراض به عدم آزادی‌اش بیش از ده روز است که در اعتصاب غذا به سر می‌برد.

 

دو تن از معترضان عرب در اهواز با تودیع قرار وثیقه آزاد شدند

دو تن از شهروندان عرب ساکن شهر اهواز که در فروردین‌ماه سال جاری در اعتراض به سیاست نادیده گرفتن شهروندان عرب ایرانی توسط رسانه‌های دولتی به عنوان قسمتی از سیاست‌های “تبعیض آمیز و حذفی” حکومت ایران بازداشت شده بودند طی روز گذشته با تودیع وثیقه به صورت موقت تا زمان پایان دادرسی آزاد شد.

 

تداوم بازداشت محمد حبیبی، عضو کانون صنفی معلمان در زندان تهران بزرگ

محمد حبیبی فعال صنفی و عضو هیئت مدیره کانون صنفی معلمان استان تهران، در تاریخ ۲۰ اردیبهشت ماه در جریان تجمع معلمان مقابل سازمان برنامه و بودجه همراه با تعداد دیگری از معلمان توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از تکمیل مراحل بازجویی به زندان تهران بزرگ منتقل شد. علیرغم آزادی سایر معلمان و صدور قرار وثیقه، این فعال صنفی همچنان در بازداشت به سر می‌برد.

 

بیست و پنجمین روز اعتصاب غذای روح الله مردانی، معلم زندانی در اوین

روح الله مردانی معلم و دانشجوی دانشگاه تهران، مورخ ۲۸ بهمن ماه سال گذشته به بهانه حضور در تجمعات اعتراضی دی ماه بازداشت و به زندان اوین منتقل شده است. آقای مردانی از تاریخ ۴ اردیبهشت ماه سال جاری در اعتراض به بازداشت و بلاتکلیفی خود در اعتصاب غذا به سر می‌برد.