اخبار روز سلامت و پزشکی ؛ بهترین غذاها و بدترین غذاهای سحری در ماه رمضان

نگام ، سلامت و پزشکی _ علائم سکته مغزی در مردان چیست؟ ، خوردن این نوشیدنی در هر روز ۹ دقیقه به عمر شما می افزاید  و چند خبر دیگر ، از مهم ترین اخبار روز سلامت و پزشکی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

بهترین غذاها و بدترین غذاهای سحری در ماه رمضان

اینکه چه غذایی هایی برای سحری ماه مبارک رمضان بخوریم یا نخوریم، تاثیر زیادی بر سلامتی ما دارد. انتخاب بهترین غذاهای مناسب سحری در ماه رمضان تفاوت چشمگیری در سطح انرژی شما ایجاد می کند و از افت قند خون، فقدان انرژی، تغییرات خلقی و سردرد یا میگرن جلوگیری می کند.در حالت ایده آل، بهترین وعده سحر باید سرشار از مواد مغذی و کم حجم باشد و دارای ترکیبی از پروتئین با کیفیت، سبزیجات آبدار و آب (یا جوشانده گیاهی) باشد.

 

علائم سکته مغزی در مردان چیست؟

گروهی از محققان در مطالعه‌ای در سال ۲۰۰۹ تفاوت‌ها در چگونگی تاثیر سکته مغزی بر مردان و زنان را بررسی کردند و دریافتند شایع‌ترین علائم در مردان شامل موارد زیر است:مشکل در حفظ تعادل، ضعف در یک سمت بدن و بی‌حسی در سمت دیگر بدن.زنان بیشتر دچار علائمی همچون احساس گیجی، سر درد و تغییر در وضعیت روانی می‌شوند هر چند ممکن است این علائم در مردان نیز ظاهر شود. همچنین از آنجایی‌که علائم سکته مغزی در مردان شناخته شده‌تر است، تشخیص سریع‌تر انجام شده و زمان بین سکته و درمان کاهش می‌یابد.

 

خواب آلودگی فصل بهار را با این روش ها از بین ببرید

از ویژگی‌های عجیب و غریب فصل بهار، خواب آلودگی و زود خسته شدن است! خواب‎آلودگی و خستگی، دلایل زیادی دارد؛ از کمبود یک سری ویتامین‏‌ها و مکمل‌ها گرفته تا کم‎خونی و بیماری‎های قندی و تنفسی؛ برای همین بهترین و اولین کار مراجعه به پزشک است.اما اگر خستگی شما شامل دلایل بالا نمی‎شود و صرفا از نوعِ زود خسته شدن‌های بهاری است، می‎توانید با تغییر شیوه خورد و خوراک، حال و روزتان را بهتر کنید.

 

خوردن این نوشیدنی در هر روز ۹ دقیقه به عمر شما می افزاید

نتایج دو مطالعه که به تازگی انجام شده است نشان می‌دهد که نوشیدن فقط یک فنجان قهوه در روز خطر مرگ زودهنگام به ویژه مرگ ناشی از مشکلات گوارشی را به اندازه چشمگیری کاهش می‌دهد.بر اساس نتایج این دو مطالعه که توسط دانشگاه‌های ایمپریال لندن و سوترن کالیفرنیا انجام شده است، خطر مرگ زودهنگام در افرادی که در طول ۱۶ سال هر روز تنها یک فنجان ۳۵۰ میلی لیتری قهوه مصرف می کردند، ۱۲ درصد و در افرادی که روزی سه فنجان قهوه مصرف می کردند ۱۸ درصد کاهش یافته است.

 

خواص و عوارض هندوانه ابوجهل

هندوانه ابوجهل میوه‌ای تلخ‌مزه است که در فارسی با نام‌های خربزه روباه، کدوی تلخ و سیب تلخ و در عربی با نام‌های حنظل، مراره الصحاری و علقم و در فرهنگ اچمی‌زبان‌های جنوب ایران به نام خزَرَ (تلفظ: Khazara) نام برده شده‌است.هندوانه ابوجهل از راسته کدوئی‌ها (Cucurbitales) از تیره کدو (Cucurbitaceae)، از سرده سیترولوس (Citrullus) بوده و نام علمی آن Citrullus colocynthis است. مصرف آن باعث کولیت شدید شده و به علت مواد سمی خطرناک است.

 

قرص تاموکسیفن برای زنان، درمان سرطان پستان

به طور تقریبی، ۹ نفر از هر ۱۰ زن، درمان پیشگیرانه سرطان را به علت عدم اعتماد به دارو، ترس از عوارض جانبی و اعتقاد بر این که ابتلا به این بیماری در سرنوشت شان بوده رد می کنند و این امر می تواند خطر ابتلا به سرطان سینه را افزایش دهد.تاموکسیفن که یکی از داروهای سرطان سینه است از سال ۲۰۱۳ برای زنانی که به دلیل سابقه خانوادگی دارای ریسک بالای ابتلا به سرطان سینه هستند تجویز شده و می تواند شانس ابتلا به سرطان را به یک سوم کاهش دهد.اما مطالعات انجام شده توسط محققان بریتانیایی نشان داده است که شش نفر از هر ۷ زن، این درمان را رد می کنند.