اخبار روز اجتماعی ؛ عضو شورای شهر سرپل ذهاب : مهاجرت ۳۰ درصد از مردمِ سرپل ذهاب به کرمانشاه/توقف ساخت و ساز خانه‌ها به دلیل نبود اعتبار/ هنوز نمی‌دانیم پول‌های جمع‌آوری شده کجا هزینه شده است!

نگام ، اجتماعی _ مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر مطرح کرد:وجود چهار میلیون و هفتصدهزار خانوار روستایی فاقد بیمه در کشور  ، استفاده از فیلترشکن در کافی نت ها جرم است  و چند خبر دیگر ، از مهم ترین اخبار روز اجتماعی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

عضو شورای شهر سرپل ذهاب :مهاجرت ۳۰ درصد از مردمِ سرپل ذهاب به کرمانشاه/توقف ساخت و ساز خانه‌ها به دلیل نبود اعتبار/ هنوز نمی‌دانیم پول‌های جمع‌آوری شده کجا هزینه شده است!

سید مجتبی جاسمی (عضو شورای شهر سرپل ذهاب)  در پاسخ به این سوال که سرانجام کمک‌های مردمی برای زلزله زدگان کرمانشاه چه شد؟ گفت: از کمک‌های مالی جمع‌آوری شده توسط مردم تاکنون چیزی به داخل و حتی خارج از شهر ورود پیدا نکرده است. ما هم متوجه هیچ گونه ساخت‌وساز با پول‌هایی که توسط مردم جمع‌آوری شده نشده‌ایم، همه اینها در حد صحبت بوده است.

 

رسمی و شوکه‌کننده؛ رشد ۲۴درصدی تلفات تصادفات‌ نوروز ۹۷/آمار پزشکی قانونی: در نوروز ۹۷ به طور متوسط روزانه ۵۱.۷ نفر در جاده‌ها جان خود را از دست داده‌اند

بالاخره سازمان پزشکی قانونی آمار رسمی تلفات جاده‌ای در نوروز سال ۹۷ را اعلام کرد. آماری که شوکه کننده است و جزییات آن نشان می‌دهد، در نوروز امسال (۲۵ اسفند۹۶ الی ۱۵ فروردین۹۷)، یک هزار و ۳۴ نفر، یعنی به طور متوسط روزانه ۵۱.۷ نفر در حوادث رانندگی کشته شده‌اند که این تعداد نسبت به متوسط روزانه زمان مشابه سال گذشته (۴۱.۶ نفر)، ۲۴.۲ درصد افزایش یافته است.

 

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر مطرح کرد:وجود چهار میلیون و هفتصدهزار خانوار روستایی فاقد بیمه در کشور

محمدرضا واعظ‌مهدوی پزشکی است که در زمانه‌ای که درمانگران روز به روز بیشتر از سوگندهای خود دور شده و به‌سوی تجاری‌سازی هرچه بیشتر پیشه‌شان گام برمی‌دارند، با تکیه به عدالت و آرمان‌های انقلابیون چپ مسلمان، فعالیت‌های علمی-پژوهشی خود و هم‌زمان مسئولیت خطیر خود در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر به عنوان مدیرعامل را پیش می‌برد. از ابتدای انقلاب تاکنون، وی مسئولیت‌های بسیار زیادی در حوزه مدیریت و برنامه‌ریزی کشوری داشته‌است.

 

استفاده از فیلترشکن در کافی نت ها جرم است

سید مهدی میرمهدی با اشاره به شدت گرفتن استفاده از فیلترشکنها طی این روزها اظهار کرد: رئیس پلیس جدید اماکن نیروی انتظامی آئین‌نامه ممنوعیت استفاده از VPN و فیلترشکن در کافی‌نت ها را به اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران اعلام کرده است و ما نیز به‌تبعیت از آن برای این واحدهای صنفی ابلاغ کرده‌ایم.رئیس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران افزود: البته چنین آئین‌نامه و دستورالعملی پیش از سال نیز وجود داشت اما گمان می‌کنم با توجه به افزایش میزان استفاده از وی‌پی‌ان در مواجهه با انسداد یکی از پیام‌رسانهای خارجی، این آئین‌نامه به‌جهت تأکید ابلاغ شده است.

نارضایتی کارگران مراکز درمانی علوم پزشکی گیلان از حقوق دریافتی

تعدادی از کارگران شاغل در بیمارستانها و مراکز درمانی علوم پزشکی گیلان در تماس با خبرنگار ایلنا می‌گویند: دست‌کم حدود ۴۰۰ نفر هستیم که تحت عنوان بهیار، کمک‌بهیار، خدماتی و غیره در مراکز درمانی علوم پزشکی گیلان مشغول کاریم که درآمد برخی از ما کارگران نزدیک به حداقل‌ حقوق است و دریافتی ماهانه‌مان کفاف معاش زندگی‌مان را نمی‌دهد.

 

محسن‌هاشمی: مخالفت فرمانداری با افزایش بیش از ۱۲.۵ درصد نرخ کرایه تاکسی‌ها

محسن هاشمی در تشریح مصوبات شصت و پنجمین جلسه علنی شورای شهر تهران گفت: نخستین دستور جلسه امروز ادای سوگند محمد علی افشانی شهردار جدید تهران بود و پس از انجام مراسم تحلیف کار خود را در شهردار تهران آغاز کردند.وی درباره رد مصوبه افزایش نرخ کرایه تاکسی و اتوبوس توسط هیات انطباق فرمانداری تهران، گفت:‌ نامه فرمانداری تهران به شورای شهر ارسال شده و این موضوع در کمیسیون حمل و نقل در حال بررسی است و در روز سه شنبه هفته آینده در صحن شورا مورد بررسی قرار خواهد گرفت. پیشنهاد فرمانداری تهران این است که کرایه‌ها از ۱۲.۵ درصد بیشتر افزایش پیدا نکند.