اخبار روز اجتماعی ؛ فیلم | روایت عضو شورای شهر تهران از سرنوشت قطعی مومیایی ری: «جنازه رضا شاه بود که همان‌جا دفن کردند»

نگام ، اجتماعی _ افزایش تلفات “قرص برنج” در کشور/تهرانی‌ها در صدر آمار خودکشی  ، ماده مخدر لاکچری برای بچه پولدارها، گرمی۷۰۰هزار تومان! و چند خبر دیگر ، از مهم ترین اخبار روز اجتماعی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

فیلم | روایت عضو شورای شهر تهران از سرنوشت قطعی مومیایی ری: «جنازه رضا شاه بود که همان‌جا دفن کردند»

خلیل‌آبادی عضو شورای شهر تهران و رئیس کمیته میراث فرهنگی پارلمان شهری درباره هویت مومیایی کشف شده در صحن حضرت عبدالعظیم(ع) توضیح داد: این مومیایی متعلق به رضاشاه بود و در همان صحن به خاک سپرده شد و مکان دقیق دفن را “مسئولان امر” می‌دانند.

 

افزایش تلفات “قرص برنج” در کشور/تهرانی‌ها در صدر آمار خودکشی

کامبیز سلطانی‌نژاد (متخصص سم شناسی و عضو هیات علمی مرکز تحقیقات پزشکی قانونی، سازمان پزشکی قانونی کشور) با اشاره به آمار مرگ و میر سال گذشته براثر استفاده از قرص برنج گفت: در سال گذشته ۶۴۰ نفر در کشور بر اثر مسمومیت با قرص برنج جان خود را از دست دادند، این رقم در مقایسه با سال قبل از آن که آمار تلفات قرص برنج در کشور، ۵۹۸ نفر بود، هفت درصد افزایش یافته است.

 

تاریخ‌نگاری نخبه‌گرا؛ رضاشاه قهرمان ملی و سازنده ایران مدرن

شعار «رضا شاه روحت شاد» که در تجمعات سال گذشته شنیده می‌شد، گویا نشان از میل شعاردهندگان به حضور قهرمانی یگانه برآمده از دل تاریخ می‌داد. اما سوژه‌ای که در ذهن شعاردهندگان ایجاد شده بود، ریشه در شکلی از تاریخ‌نگاری دارد. نوعی از تاریخ‌نگاری نخبه‌گرا که تداوم این ایده را تاکنون ممکن کرده است.

 

مدیرکل زندان‌های استان تهران:بازداشتگاه کهریزک تعطیل شده‌است/ بازدید ۱۵ قاضی از زندان‌های استان تهران

مصطفی محبی در حاشیه سی و یکمین جشن گلریزان آزادی زندانیان جرایم غیرعمد در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه گفته می‌شود، جمعیت زندان تهران بزرگ بیشتر از ظرفیت است و مشکلات بسیاری دارد، گفت: اینکه زندانی بیشتر از ظرفیت وجود دارد درست است و این مسئله هم دست ما نیست، اما این مطلب که می‌گویند مشکلات زیادی وجود دارد را قبول ندارم، زیرا تمام تلاش خود را انجام داده‌ایم تا مشکلات را به حداقل برسانیم.

 

ماده مخدر لاکچری برای بچه پولدارها، گرمی۷۰۰هزار تومان!

تونی را گرمی۴۰۰ هزار تومان می فروشند و بعضی وقت‌ها هم تا ۷۰۰ هزار تومان به خاطر تضمین اصل بودنش. بچه پولدارها و خوشگذران‌های شهر نیز تونی را که از دیلر (ساقی)‌شان گرفتند، دلاری را لول می‌کنند و این پودر سفید و شبیه نمک را می‌کشند داخل بینی. داستان، داستان اعتیاد لاکچری است، قصه بی‌دردی و داشتن درد اعتیادهای مثلا باکلاس و لوکس.داستان تونی دارد میان قشر مرفه اجتماع جدی می‌شود،‌ این قصه را در فضاهای مجازی هم گهگاه روایت می‌کنند و همین تحریکی است برای آدم‌هایی که نشسته‌اند تا مواد جدیدی عرضه شود و تست بزنند و نشئگی، ‌نو کنند.

 

تجمع دوباره کارگران هپکو در حضور گسترده نیروهای امنیتی

بنا بر گزارش‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، تجمع اعتراضی کارگران هپکو ساعت ۸ صبح دوشنبه در نزدیکی راه‌آهن شمال – جنوب اراک برگزار شد. از همان آغاز تجمع نیروهای امنیتی زیادی در محل حاضر شده بودند.کارگران هفته‌ گذشته پس از چهار روز تجمع، تا دوشنبه ۳۱ اردیبهشت به مسئولان مهلت داده بودند که به مطالباتشان رسیدگی کنند اما مسئولان کاری انجام ندادند و آن‌ها دوباره تجمع کردند.