اخبار روز علم و تکنولوژی ؛ تلگرام بلاک چین Telegram Blockchain چیست؟

نگام ، علم و تکنولوژی _ معرفی دانشمند ایرانی بعنوان چهره پیشرو در “درمان‌های میکروسکوپی ایمپلنت” ، بیماری اوتیسم با یک آزمایش ساده قابل شناسایی است و چند خبر دیگر ، از مهم ترین اخبار روز علم و تکنولوژی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

تلگرام بلاک چین Telegram Blockchain چیست؟

در تلگرام بلاک چین امکان استفاده از ارزهای دیجیتال و همچنین انجام تبادلات مالی فراهم خواهد بود و همین ماجرا نیز می‌توانند موجب جالب به نظر رسیدن این نسخه از تلگرام شود.تلگرام بلاک چین در واقع همان تلگرامی ست که از آن با نام شبکه باز تلگرام نام می‌برند. از آنجا که در نوشتاری دیگر به شبکه باز تلگرام اشاره کرده‌ام، در اینجا سخن درازی نمی کنم و مستقیماً شما را برای اطلاعات بیش‌تر در باب شبکه باز تلگرام به لینک Telegram Open network ارجاع می‌دهم.

 

معرفی دانشمند ایرانی بعنوان چهره پیشرو در “درمان‌های میکروسکوپی ایمپلنت”

دکتر بهنام شکیبایی، مبدع ایرانی “روش‌ها و ابزارآلات جدید جراحی‌های میکروسکوپی ایمپلنتولوژی” در سایت جدید “کنفرانس جهانی ایمپلنتولوژی” که امسال در لس‌آنجلس آمریکا، از اول تا سوم نوامبر برگزار خواهد شد، به عنوان چهره پیشرو این علم جدید در دنیا معرفی شد.

 

سامسونگ گلکسی جی ۸ معرفی شد

سامسونگ گلکسی جی ۸ از بدنه‌ای با جنس پلی کربنات برخوردار است و یک نمایشگر ۶ اینچی سوپر آمولد با وضوح +۷۲۰p بر روی قاب جلویی آن نقش بسته است. مغز متفکر آن یک تراشه ۱۴ نانومتری اسنپدراگون ۴۵۰ بوده و یک باتری بزرگ و عالی ۳۵۰۰ میلی‌آمپر ساعتی نیز وظیفه‌ی تامین انرژی مورد نیاز گوشی را فراهم می‌کند. برای یک محصول میان رده با مشخصات سخت افزاری کم مصرف، حضور چنین باتری می‌تواند نویدبخش ساعت‌ها یا حتی روزها گذراندن بدون نیاز به شارژ مجدد باشد.

 

با تلاش دانشمندان بوستون؛ بیماری اوتیسم با یک آزمایش ساده قابل شناسایی است

گروهی از محققین در بیمارستان کودکان بوستون و دانشگاه بوستون موفق به کسب موفقیت بزرگ در تشخیص زود هنگام اختلال طیف اوتیسم (ASD) شده اند. مطالعه جدید آنها نشان می دهد که به سادگی اندازه گیری فعالیت مغز کودک از طریق الکتروانسفالوگرام (EEG) در اوایل سه ماهگی می تواند به طور دقیق احتمال ابتلا کودک به ASD را پیش بینی کند.

 

ویژگی تگ کردن به جیمیل اضافه شد

گوگل در جریان کنفرانس توسعه دهندگان موسوم به Google I/O 2018 از تغییرات و تحولاتی که در سرویس‌ها و گجت‌های هوشمند مختلف خود سخن گفت که یکی از این تحولات عظیم به سرویس پست الکترونیک جی میل مربوط می‌شود.این قابلیت ذکر نام کاربری افراد مورد نظر یا (mention) کردن آن‌ها با استفاده از کاراکتر @ در پلت‌فرم جی‌میل است. با بهره‌مندی از این قابلیت جدید، کاربران جی‌میل قادر خواهند بود به راحتی آدرس ایمیل افراد موردنظر و مخاطبان خود بیابند و نام آنها را تگ (tag) کنند.

 

تبدیل بقایای مواد غذایی به انرژی الکتریکی

کار با این سیستم پایدار بسیار ساده است و در مقایسه با سایر روش ها نیاز به نگهداری کمتری دارد و حداکثر کارآیی و امنیت را در اختیار می گذارد.نکته قابل توجه این است که این سیستم قادر است حدود ۸۰ درصد از ضایعات مواد غذایی را به یک شیره غنی از مواد غذایی تبدیل کند که می توان آن را در یک فرآیند دیگر به کود مایع مورد نیاز برای کشاورزی و باغبانی تبدیل کرد.