اهداف خطرناک سخنگوی غیررسمی بخش تندروی سپاه

مهدی مهدوی آزاد

 

جواد کریمی قدوسی عملاً سخنگوی غیررسمی بخش های تندروی سپاه است.

فرمانده سابق بسیج خراسان رضوی بوده و بارها محرمانه ترین اسرار حکومت را به نفع سپاه پاسداران افشا کرده است.

معروف ترینش اسفند پارسال که پاسخ فوق سری حسن روحانی به رئیس ستاد کل نیروهای مسلح را افشا کرد که گفته بود حاضر به افزایش بودجه سپاه نیست.

یا مهرماه ۹۵ که اختلافات جواد ظریف با قاسم سلیمانی بر سر حسین امیرعبداللهیان و سیاست های جمهوری اسلامی در خاورمیانه را علنی کرد.

در اوایل پیروزی دونالد ترامپ هم کوشید تلاش های وزارت خارجه برای ارتباط گیری با دستیاران آقای ترامپ را نقش بر آب کند.

افشاگری جدید او درباره FATF و درخواست اروپا از ایران برای تصویب لایحه مبارزه با تامین مالی تروریسم نیز از این روند جدا نیست.

افشاگری تازه کریمی قدوسی در واقع جزیی از منازعات حاد پشت پرده بر سر آینده برجام است.

یک طرف این منازعه ائتلاف لاریجانی – روحانی است که ظاهراً می کوشد برجام را با حمایت اروپا ادامه داده و تا نوامبر ۲۰۲۰ که انتخابات ریاست جمهوری آمریکاست زمان بخرد.

طرف دیگر اما سپاه پاسداران است که می داند سیبل اصلی فشارها و تحریم های جدید آمریکاست و با تصویب لوایحی مثل تامین مالی تروریسم یا اجرای دستورالعمل های کارگروه اقدام مالی (FATF) در ایران، عملاً در گوشه رینگ گرفتار خواهد شد.

هدف ظاهراً یک چیز است: به هم زدن بازی پیش از آن که با تشدید تحریم های بین المللی و وخامت اوضاع اقتصادی در ایران، سیاست های پرهزینه سپاه در افکار عمومی با چالشی جدی تر مواجه شده و این نهاد به عنوان علت العلل اوضاع وخیم کشور شناخته شود…

 

نگام ، ناگفته های ایران ما