اخبار روز سلامت و پزشکی ؛ نشانه‌های کم‌ کاری تیروئید در نوزادان و کودکان

نگام ، سلامت و پزشکی _ پاکسازی روده و معجزه سلامتی بعد از آن! ، رابطه اختلال در ریتم شبانه‌روزی و مشکلات روانی / شب‌ها تکان اضافی نخورید و موبایل هم خاموش و چند خبر دیگر ، از مهم ترین اخبار روز سلامت و پزشکی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

نشانه‌های کم‌ کاری تیروئید در نوزادان و کودکان

،آزاده فهیمیان ، در ارتباط با کم کاری تیروئید در نوزادان و کودکان اظهارداشت: نشانه‌ها و علائم کم‌ کاری تیروئید در نوزادان وکودکان کم سن و سال از کودکان و بزرگسالان متفاوت است و اگر کمبود ید در دوران بارداری بسیار زودهنگام باشد نوزاد ممکن است با مشکلاتی مواجه شود.
وی اضافه کرد: اختلال شدید رشد، پف صورت، ناتوانی ذهنی و فلج مغزی از نشانه های نوزادانی است که در دوران جنینی با کمبود ید مواجه شده اند.

مشکلات روده‌ی بزرگ هر سال در بیش از ۱۰۰۰۰۰ نفر به جراحی کولوستومی منجر می‌شود. برخی متخصصان مراقبت‌های بهداشتی درمانی می‌گویند یک فرد متوسط بین ۵ تا ۲۰ پوند ماده‌ی زاید انباشته‌شده را برای حدود ۷۰ ساعت در روده‌ی بزرگ خود دارد، در حالی که دستگاه گوارش سالم باید خوراکی را در کم‌تر از ۲۴ ساعت گوارش کند. در نتیجه شاید تا ۸۰ درصد بیماری‌ها و ناراحتی‌هایی که آدم‌ها از آن رنج می‌برند با روده‌ی بزرگ سمی در ارتباط باشد. بخشی از مشکل ناشی از آن است که امروزه رژیم غذایی ما فاقد فیبر طبیعی و آنزیم‌ها است و قند تصفیه‌شده‌ی بسیار زیادی دارد.

 

دیابت، بی‌ اختیاری ادرار می‌آورد

رئیس انجمن نورویورولوژی ایران درباره علت بی‌اختیاری ادرار در زنان اظهار کرد: بی اختیاری ادرار در زنان به سن، تعداد زایمان‌ها، هورمون‌های بارداری یا پیش یائسگی بستگی دارد. همچنین وجود بیماری‌هایی همچون پارکینسون، دیابت، دیسک‌های کمر و ضایعات نخانی نیز می‌تواند سبب بروز بی‌اختیاری ادرار در زنان شود، درحالی که بدون هیچ بیماری زمینه‌ای نیز می‌توانیم شاهد بروز این مشکل باشیم.

 

سفیده تخم مرغ یکی از بهترین ماسک های طبیعی برای پوست است. سفیده تخم مرغ یک بوتاکس کننده فوق العاده، سفید کننده، جوانساز و … برای پوست است. با این مطلب همراه شوید تا با خواص فوق العاده سفیده تخم مرغ برای پوست آشنا شوید.سفیده تخم‌مرغ یک منبع عالی سرشار از پروتئین، موادمعدنی و ویتامین‌های مختلف است.

 

خون تیره اول پریود، طبیعی است؟

خون قاعدگی :حیض معتدل ، حیضی است که از نظر مدت ، کیفیت معتدل باشد که سبب تندرستی و صلاح زنان است .حیض معتدل در هرماه یکبار اتفاق می افتد اگر بیشتر و یا کمتر از یکبار باشد معتدل و طبیعی نیست و عامل ایجاد بیماری هاست .

زمان شروع قاعدگی :اولین زمان شروع قاعدگی از نظر ثابت بن قره ۱۰ سالگی وآخرین زمان آن ۱۴ سالگی است . اولین زمان یائسگی ۳۵ سالگی و آخرین زمان آن حدود ۶۰ سالگی است. کمترین ایام پریود دو روز و بیشترین آن هفت روز است .

 

رابطه اختلال در ریتم شبانه‌روزی و مشکلات روانی / شب‌ها تکان اضافی نخورید و موبایل هم خاموش

طبق تازه‌ترین یافته‌ها افرادی که در طول ٢۴ ساعت استراحتی دارند که با فعالیت منقطع می‌شود در معرض تجربه اختلالات خلقی قرار می‌گیرند و سطوح پایین شادی و حس فزاینده انزوا را تجربه می‌کنند.