اخبار روز اجتماعی ؛ سرنوشت عمارت زیبایی که «ناصرالدین‌شاه» در یکی از زیباترین روستاهای جاده چالوس بنا کرد/ تصاویر

نگام ، اجتماعی _ پلیس تهران حساب بانکی ۴ هنرپیشه و فوتبالیست معروف را مسدود کرد ، وزارت بهداشت: قارچ «آمانیتا ویروسا» عامل مسومیت‌های اخیر بود / این قارچ شبیه قارچ‌های خوراکی است و در کنار آنها می‌روید / برخی سموم با کباب، آب پز، سرخ و بخارپز کردن هم از بین نمی‌روند  و چند خبر دیگر ، از مهم ترین اخبار روز اجتماعی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

سرنوشت عمارت زیبایی که «ناصرالدین‌شاه» در یکی از زیباترین روستاهای جاده چالوس بنا کرد/ تصاویر

از صدور دستور ناصرالدین شاه تا ساخت کاخ سه سال زمان لازم بود اما از آن به بعد شاه قاجار هر سال مراسم آشپزان در این کاخ به راه می‌انداخت. «اعتمادالسلطنه» در کتاب خاطرات خود در این‌باره می‌نویسد: هر سال در یک روز معین ناصرالدین شاه به اتفاق وزرا و رجال و شاهزادگان و دیگر نزدیکان خود به شهرستانک می‌آمد و مراسم مخصوص آشپزان را به راه می‌انداخت.

 

پلیس تهران حساب بانکی ۴ هنرپیشه و فوتبالیست معروف را مسدود کرد

این روزها برخی سلبریتی‌ها بیش از هر خیریه دیگری توجه مردم را برای کمک به نیازمندان جلب می‌کنند. این سلبریتی‌ها یک پست غم‌انگیز از حال و روز نیازمندی که قصد کمک به او را دارند، می‌نویسند و در انتها شماره حساب خود را قرار می‌دهند و به همین راحتی و بدون هیچ مجوزی، پول‌های کلانی را به جیب می‌زنند.

خروج شبانه ۴۸ دستگاه ماشین‌آلات بافنده ایران پوپلین در سکوت مسئولان/تلاش کارگران بی‌نتیجه ماند

براساس اطلاعاتی که از سوی منابع خبری کارگری بدست آمده است؛ شب گذشته قرار بود یک محموله شامل  ۴۸ دستگاه ماشین‌آلات بافنده شرکت ایران پوپلین توسط چندین دستگاه تریلی به خارج از کشور منتقل شود که کارگران سهامدار کارخانه پس از اطلاع از این ماجرا با برپایی تجمع مانع این کار می‌شوند و در نهایت با بی‌توجهی به اعتراض کارگران؛ محموله بار تریلی‌ها از کارخانه به خارج از آن منتقل می‌شود.

 

وزارت بهداشت: قارچ «آمانیتا ویروسا» عامل مسومیت‌های اخیر بود / این قارچ شبیه قارچ‌های خوراکی است و در کنار آنها می‌روید / برخی سموم با کباب، آب پز، سرخ و بخارپز کردن هم از بین نمی‌روند

در اطلاعیه سازمان غذا و دارو آمده است: « با توجه به علایم گزارش شده، قارچ عامل مسمومیت هموطنان‌مان از جنس و گونه Amanita virosa می‌باشد که تا حدودی به قارچ‌های خوراکی شباهت داشته و می‌تواند در کنار آنها در محل رویش وجود داشته باشد.

 

بازار داغ فیلترشکن‌ها در شهر؛بیشترین متقاضیان نصب فیلترشکن چه کسانی هستند/ اشتغال‌زایی جدید برای موبایل فروشی‌ها!

از روزی که فیلتر تلگرام اجرا شد، بازار فیلترشکن‌ها داغ‌تر از هر زمان دیگری است. نگاهی به آمارهای جست‌وجوی گوگل هم نشان می ‌هد که در حدود ۲۰ روزی که از فیلتر تلگرام می‌گذرد، ایرانی‌ها واژه‌های مرتبط با «فیلترشکن» را بیشتر ‌از سایر واژه‌ها جستجو کرده‌اند.فروشگاه گوگل این لیست را با توجه به کشور و منطقه سکونت کاربران، طبقه‌بندی کرده و اعلام می‌کند که ساکنان هر کشور در ۲۴ ساعت گذشته چه اپلیکیشن‌هایی را بیشتر دانلود کرده‌اند. Google Play  هم نشان می‌دهد که در حدود سه هفته اخیر ایرانی‌ها به نصب فیلترشکن‌ها توجه ویژه‌ای نشان داده‌اند.

رییس ستاد دیه کشور : تعداد زندانیان حوادث کار به حدود ۱۰۰ نفر رسید/تاثیر نوسانات بازار ارز بر افزایش آمار محکومان جرائم غیرعمد

اسدالله جولایی؛ رییس ستاد دیه کشور درخصوص افرادی که در سال ۹۶ با کمک ستاد دیه از زندان آزاد شده‌اند، گفت: سال گذشته ده هزار و ۶۷۹ نفر با کمک مردم خیر از زندان آزاد شدند که به تفکیک جنسیت ۱۰ هزار و ۳۴۹ مرد و ۳۳۰ خانم بودند. مبلغ کل بدهی این تعداد رقمی بالغ بر ۹۷۲ میلیارد تومان بود که در فرآیند رسیدگی ۳۶۹ میلیارد تومان را رضایتمندانه گذشت کردند.