اخبار روز علم و تکنولوژی ؛ هواوی سورپرایز بزرگی برای مردم دارد!

نگام ، علم و تکنولوژی _ قدیمی ترین شی آسمانی منظومه شمسی شناسایی شد  ، پیشگیری از متداول‌ترین نوع سرطان در کودکان و چند خبر دیگر ، از مهم ترین اخبار روز علم و تکنولوژی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

هواوی سورپرایز بزرگی برای مردم دارد!

صنعت گوشی های هوشمند با سرعت زیادی در حال پیشرفت است و همین موضوع، تولید کنندگان را مجبور می کند تا بخش تحقیق و توسعه (R&D) خود را با فشار روبرو کنند تا از دنیای فناوری عقب نمانند. سرمایه گذاری هواوی در زمینه خلاقیت و نوآوری را می توان غیر منتظره دانست. این کمپانی به نظر می رسد که در برخی موارد از رقبای گردن کلفت خود مانند سامسونگ و اپل پیشی گرفته است، اما هنوز برای نوآوری و ابتداعات جدید راه درازی را پیش رو دارد.

تلاش محققان پژوهشگاه نفت برای ازدیاد برداشت از مخازن با کمک امواج ماکروویو

رییس گروه سیالات پژوهشگاه صنعت نفت با بیان اینکه در گروه سیالات پژوهشگاه صنعت نفت دو پروژه را دنبال می‌کنیم، افزود: “استفاده از امواج فراصوت و امواج ماکروویو برای افزایش برداشت از میادین نفتی” و “حذف رسوبات درون چاه با استفاده از امواج” از جمله پروژه‌هایی است که در این گروه در دستور کار قرار دارد.وی با بیان اینکه تکنولوژی امواج، کاربردهای فراوانی در زمینه حذف گوگرد از نفت خام و همچنین شکستن هیدروکربورهای سنگین به سبک به منظور ارتقای کیفیت نفت خام یافته است، اظهار کرد: علاوه بر آن از این فناوری برای از بین بردن رسوبات دیواره چاه مانند رسوبات معدنی، آسفالتینی و وکس نیز قابل استفاده است.

قدیمی ترین شی آسمانی منظومه شمسی شناسایی شد

ک شهاب سنگ بیگانه که به طور معکوس دور سیاره مشتری مدار می زند به عنوان نخستین ساکن دائمی منظومه شمسی شناخته شده است. دانشمندان معتقدند این شهاب سنگ از منظومه دیگری به اینجا آمده است.

 

ال جی Q7 و Q7 پلاس مجهز به نمایشگر بدون حاشیه معرفی شد

کمپانی ال جی از سه گوشی هوشمند جدید رونمایی کرد. ال جی Q7 و Q7 پلاس به همراه Q7 آلفا از نمایشگر بدون حاشیه بهره می برند.پس از انتشار چندین گزارش ال جی از محصولات جدید خود از سری Q رونمایی کرد. گوشی ال جی Q7 و Q7 پلاس به همراه Q7 آلفا در کره جنوبی معرفی شدند (ال جی Q7 در گیک بنچ حضور پیدا کرد؛ پردازنده هلیو P10 و ۴ گیگابایت رم). در حال حاضر قیمت این محصولات از سوی ال جی مشخص نشده است.

 

پژوهشگران انگلیسی دنبال می‌کنند؛پیشگیری از متداول‌ترین نوع سرطان در کودکان

تاکنون بررسی‌های بسیاری موفق شده‌اند سرنخ‌های امیدوارکننده‌ای در مورد بیماری لوسمی در کودکان ارائه دهند و اکنون، پژوهشگران باور دارند این بیماری قابل پیشگیری است.داده‌های این بررسی نشان می‌دهند ” لوسمی حاد لنفاوی” (ALL)، ترکیب یک جهش ژنتیکی و قرار گرفتن در معرض یک عفونت متداول پس از زندگی سالم در اولین سال عمر است.

 

ایجاد بافت جدید در مغز با یک هیدروژل قابل تزریق

اگرچه مغز، عضو عجیبی در بدن است اما ضعف‌های خودش را دارد. برای مثال، پس از آسیب ناشی از جراحت یا سکته، باید برای ترمیم خود تلاش کند.اکنون، پژوهشگران ” دانشگاه کالیفرنیا، لس‌آنجلس “(UCLA)، نوعی هیدروژل قابل تزریق ابداع کرده‌اند که می‌تواند با کمک به ایجاد بافت مغز، فیبرهای عصبی و رگ‌های خونی جدید، بافت سالم را به ترمیم آسیب ترغیب کند.