اخبار روز فرهنگ و هنر ؛ روزنامه خراسان: تلویزیون با برنامه‌های غمناک مثل «ماه عسل»، مخاطب را به سمت ماهواره می‌کشاند

نگام ، فرهنگ و هنر _ مخالفت وزارت ارشاد با تولید فیلمی درباره آزارهای جنسی پسران توسط پوران درخشنده ، رضا امیرخانی: اچ‌آی‌وی گرفته‌ایم فکر می‌کنیم پی‎اچ‎دی داریم و چند خبر دیگر ، از مهم ترین اخبار روز فرهنگ و هنر بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

روزنامه خراسان: تلویزیون با برنامه‌های غمناک مثل «ماه عسل»، مخاطب را به سمت ماهواره می‌کشاند

خراسان نوشت: سازندگان ماه عسل سعی دارند با تحریک احساسات مخاطبان در این ماه به وسیله بازگو کردن سرگذشت مهمانان، تلنگری به وجدان ما بزنند. تلنگری که گاهی ممکن است به خطا برود و بی نتیجه بماند.بحث بر سر یک برنامه خاص نیست، این شب ها تقریبا تمام شبکه های سیما پر شده از برنامه ها و سریال های غمناک و ناراحت کننده. انگار هرکدام از تهیه کنندگان تلویزیون در مسابقه ای نانوشته تلاش می کنند بیشتر در گلوی بیننده بغض بکارند و اشک بیشتری درو کنند.

 

مخالفت وزارت ارشاد با تولید فیلمی درباره آزارهای جنسی پسران توسط پوران درخشنده

«پوران درخشنده» کارگردان سرشناس ایرانی از مخالفت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با ساخت فیلم جدیدش خبر داد؛ اثری که اذیت و آزار جنسی کودکان در ایران را به تصویر می کشد.او در جریان گفتگوهای خود با نشریات و سایت های داخلی ضمن اعلام این خبر گفت، هر چند وزارت ارشاد فیلمنامه را رد کرده است، اما به تلاش برای تولید این اثر ادامه می دهد، چرا که وقت و انرژی زیادی صرف پژوهش درباره این موضوع مهم کرده است.

درباره سریال جدید مهران مدیری چه می‌دانیم؟

شهروند نوشت: سریال ۹۰ شبی که مرتضی میرباقری، معاون سیما وعده تولیدش را داد و بعد هم توسط خود مهران مدیری مورد تأیید قرار گرفت، مجموعه‌ای است که گفته می‌شود بارها و بارها در تمام این سال‌ها صحبت تولیدش تحت عنوان برره ٢ به میان آمده؛ اما این پروژه هیچ‌گاه موفق به گذراندن موانع موجود در پیش پایش نشده است.

 

فیلیپ راث، نویسنده آمریکایی درگذشت

ادبیات آمریکا با مرگ فیلیپ راث یکی از ستون‌های اصلی خود را از دست داده است. آقای راث در هنگام مرگ ۸۵ سال داشت.یکی از دوستان فیلیپ راث به نیویورک تایمز گفته است که دلیل مرگ این نویسنده نارسایی قلبی بوده است.مهم‌ترین درون‌مایۀ آثار او را می‌توان در سرخوردگی از رویای آمریکایی، جایگاه طبقه متوسط در جامعه، شرایط انسانی، میل جنسی، دین، یهودیت، آمریکا، عشق و پیری و مرگ خلاصه کرد.

 

رضا امیرخانی: اچ‌آی‌وی گرفته‌ایم فکر می‌کنیم پی‎اچ‎دی داریم / جمهوری اسلامی چیزی برای ارائه در حوزه توسعه شهری ندارد / با نسل جدید هم‌نفس نیستم

بدون شک رضا امیرخانی برای علاقه‌مندان به رمان و داستان‌های ایرانی نامی آشنا و مورد توجه است، نویسنده‌ای که همواره دغدغه‌هایش را در قالب داستان‌هایی مخاطب پسند به نگارش درآورده است؛ از «ارمیا» و «من او» گرفته تا «قیدار» و «نفحات نفت» که هر کدام به نوعی جای خود را در دل مخاطبان پیدا کرد.«ره‌ش» عنوان تازه‌ترین اثر این نویسنده است که با نگاهی سیاسی اجتماعی به شهرنشینی و مسایل شهری در جامعه امروز ما پرداخته است. رمانی که بار دیگر شور و نشاط را به بازار کتاب بازگرداند تا شاهد صحنه زیبای صف ایستادن کتاب دوستان برای دیدار با نویسنده مورد علاقه شان و امضای «ره‌ش» باشیم.

 

«جنیفر آنیستون» در نقش نخستین رئیس جمهوری زن و همجنسگرای آمریکا بازی می کند

«جنیفر آنیستون» هنرمند مشهور آمریکایی به پروژه جدید شبکه اینترنتی «نتفلیکس» پیوست و در این سریال سیاسی-کمدی نقش نخستین رئیس جمهوری همجنسگرای آمریکا را بازی خواهد کرد.این شبکه اینترنتی با انتشار بیانیه ای رسمی خبر را تأیید کرد، این اولین همکاری نتفلیکس با جنیفر آنیستون ۴۹ ساله است.این سریال کمدی «بانوان نخست» نام دارد و توسط جنیفر آنیستون، «تیگ نوتارو»، «استفنی الین»، «ویل فرل» و «ادم مک کی» برای نتفلیکس تهیه می شود.