مهم ترین اخبار و موضع گیری های سیاسی؛ ادعای جنجالی رحیم صفوی : خدا هم آلترناتیوی برای جمهوری اسلامی ندارد !!! ، تلاش های فراکسیون های مختلف مجلس برای گزینه های مدنظر در انتخابات آتی هیات رئیسه

نگام ، سیاسی _  ادعای جنجالی رحیم صفوی که گفته : خدا هم آلترناتیوی برای جمهوری اسلامی ندارد !!! ، تلاش های فراکسیون های مختلف مجلس برای گزینه های مدنظر در انتخابات آتی هیات رئیسه ، تاکید مهدی کروبی بر قائم مقامی منتجب نیا در حزب اعتماد ملی از مهم ترین اخبار سیاسی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید:

 

روزگار سخت لاریجانی ؛ درخواست کاندیداتوری از عارف و پزشکیان/ چه کسی پشت پرده حرکات جدید فراکسیون امید است ؟/ کارگردانی مشکوک برای مسعود پزشکیان برای ریاست مجلس/ آیا کاظم جلالی می تواند علی لاریجانی روی صندلی ریاست مجلس نگه دارد؟

شاید تا همین یک هفته پیش هم کمتر کسی انتظار تغییر در هیات رییسه مجلس، به‌خصوص در راس مدیریت قوه مقننه داشت اما حالا با نزدیک شدن به انتخابات هیات رییسه، هر روز شنیده‌ای، گمانه‌ای و بعضا خبری از احتمال رقم خوردن معادلاتی دیگر حکایت می‌کند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

خامنه ای به کدام تهدید دولت اوباما تلویحا اشاره کرد؟ ، چگونه رهبری تن به نرمش قهرمانانه داد ؟

در دیدار رهبر ایران با تعدادی از سران نظام و کارگزاران نظام ایران ، خامنه ای اشاره ای به تهدید ایران توسط دولت باراک اوباما رییس جمهور پیشین آمریکا نمود؟اما ماجرای این تهدید چه بود؟نگام برای اولین بار از این ماجرا پرده بر می دارد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

آیا لاریجانی باز هم رئیس می‌ماند؟

هم‌نظری نمایندگان فراکسیون امید و فراکسیون ولایی از اتفاقات نادر در مجلس به شمار می‌آید اما حالا گویا در یک مسئله حداقل میان برخی از اعضای این دو فراکسیون اتفاق نظر وجود دارد و آن ضعف مدیریتی علی لاریجانی در مسند ریاست مجلس شورای اسلامی است

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

سرداریحیی رحیم صفوی:خدا هم آلترناتیوی برای جمهوری اسلامی ندارد

مشاور عالی رهبری در نیروهای مسلح گفت: خداوند آلترناتیوی برای جمهوری اسلامی ندارد و در بین ۱۹۴ کشور مستقل شکل گرفته تنها حکومتی است که بر اساس آموزه‌های قرآن شکل گرفته است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

نماینده مجلس: برداشت ما این است که می‌خواهند رفع حصر صورت بگیرد ، ۸۰ نماینده از فراکسیون امید به اعمال محدودیت برای آقای خاتمی تذکر دادند

غلامرضا حیدری با اشاره به موضوع حصر بیان کرد: این موضوع که چه نهاد و یا مقامی تصمیم به انجام این امر گرفته است، جای بحث وجود دارد و تاکنون نهادی مسئولیت اتخاذ این تصمیم را برعهده نگرفته است، تا پیشتر نیز به همین اندازه هم روشن نشده بود و از یک جایی مطرح شد که شورای عالی امنیت ملی تصمیم به حصر گرفته است، اما آن‌ها هم این موضوع را نپذیرفته‌اند و این نکته از قول سخنگوی قوه قضاییه مطرح شده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

تضمین از خارجی ها برای نظامی که به ملت پشت کرده چاره ساز نیست ، تضمین در کوچه اختر است

رهبر ایران به دنبال گرفتن تضمین از خارجی ها نباشد زیرا برای نظامی که به ملتش پشت کرده و با آنها قهر است هیچ تضمینی در کار نیست.تضمین در همین نزدیکی ها و در بیخ گوش اوست.همین جا در تهران در کوی اختر و در خانه میر حسین که به دستور او سالها در حصر است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

دورخیز عارف و لاریجانی برای ریاست مجلس؟

انتخابات هیئت‌رئیسه مجلس ۹ خرداد برگزار خواهد شد؛ اخبار اولیه از قوت گرفتن کاندیداتوری عارف و رقابت وی با لاریجانی برای ریاست بر سال سوم مجلس، حکایت دارد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

صادق زیباکلام از دوم خرداد پس از ۲۱ سال می‌گوید؛دوم خرداد نقطه عطف تاریخ جمهوری اسلامی ایران است/ بعد از خرداد سال ۸۸ اصلاح‌‌طلبی پوست‌اندازی کرد

صادق زیباکلام گفت: مطالبات اصلاح‌‌طلبی ظرف دو دهه گذشته بقا و دوام داشته و اکنون ذیل عنوان دموکراسی‌خواهی مطرح می‌‌شوند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

وحشت حکومت از جام جهانی…!

وحشت از جام جهانی، از هم اکنون تمام نهادهای امنیتی غیر دولتی، قوه قضائیه و اطلاعات سپاه و حراست و امنیت انتظامی و … را گرفته است.مسابقات را قرار نیست به صورت زنده از سیما پخش کنند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

آیت الله مسعودی خمینی : جامعه مدرسین پس از رحلت امام(ره) از اهداف اولیه خود فاصله گرفت ، جامعه مدرسین بنا نبود جناحی و طرفدار فرد خاصی باشد ، افکار اعضای فعلی جامعه مدرسین ناهماهنگ است

آیت الله مسعودی خمینی اگرچه عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه است، اما به گفته خود ۱۵ سال است که در جلسات جامعه شرکت نکرده است؛ او معتقد است: تا زمانی که امام خمینی(ره) در قید حیات بودند، جامعه مدرسین دنبال رو نهضت و انقلاب امام خمینی(ره) بود، اما پس از اینکه امام(ره) از دنیا رفتند، جامعه مدرسین از مسایل اولیه خود مقداری کنار رفت، جامعه مدرسینی که از ابتدا به هیچ وجه دنبال رو یک جناح و فرد به خصوصی نبود حال هر فردی یک نفر را تعیین می کند و به همین دلیل برخی از آقایان از جمله بنده دیگر در جلسات جامعه مدرسین شرکت نمی کنیم.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

تاکید مهدی کروبی بر قائم مقامی منتجب نیا +متن نامه

مهدی کروبی : مطلع شدم جنابعالی در جلسات حزب اعتماد ملی شرکت نمی کنید، با توجه به جایگاه شما به خصوص قائم مقامی حزب و عدم حضور اینجانب، درخواست می کنم حضور فعال در کلیه جلسات از جمله شورای مرکزی داشته باشید.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

‍ جرم ها و جنایت های نابخشودنی سید محمد خاتمی

فردی که با شعار آزادی پا به عرصه انتخابات گذاشت و حالا بعد از گذشت ۲۰ سال ازآن روز دوست و دشمن برای ستایش از وی لب می گشاید.و حالا او را ممنوع التصویر می کنند.هیهات که نمیدانند خاتمی ممنوع الخروج قلب هاست.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

محمدرضا تاجیک: فرهنگ سیاسی ما کماکان غیردموکراتیک و غیرمدنی عمل می‌کند، حتی اصلاح طلبان!

روزنامه شرق به مناسبت سالگرد دوم خرداد با “محمدرضا تاجیک” تئوریسین جریان اصلاحات به گفت و گو نشسته است که مشروح آن در پی می آید

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

اسکله های غیرمجاز سپاه با تحریم های جدید،دوباره جان گرفتند

یا خروج آمریکا از برجام و برگشت تحریم ها ، کاسبان تحریم سرمست از این اتفاق دوباره کسب و کارشان رونق گرفته است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

رایزنی فراکسیون امید برای به ریاست رسیدن عارف

رییس کمیته سیاسی فراکسیون امید از افزایش فشار بر عارف برای اعلام کاندیداتوری برای ریاست مجلس خبر داد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

نگذاریم خشونت ها و بی عدالتی های حاکمان ما را به جایی برساند که خودمان بازتولید خشونت را تشویق کنیم

من می خواهم ایران فردا ایرانی باشد که هرکس از هر دین و باور و رنگ و از هر نقطه جغرافیای کشور در برابر قانون یکسان باشد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

عباس عبدی: چند ماه قبل از انتخابات خاتمی گفته بود نهایتا ۵ میلیون رای می آوریم ، اصلاح طلبان اگر از دستاوردها درس می گرفتند دچار بزرگ‌ترین اشتباه خود در انتخابات ۱۳۸۴ نمی‌شدند ، اصلاح طلبان باعث شدند بزرگ‌ترین فاجعه مدیریتی برای ۸ سال تحویل جامعه ایران شود

دوم خرداد خطای دید ساختار رسمی و حتی منتقدان را نشان داد. بنابراین در نخستین گام و بیش از هر چیز دیگر باید به حل این مشکل اقدام می‌کردند که کجای کارشان اشکال داشته است که تا این حد دچار خطا شده‌اند؟ آیا عینک خاصی بر چشم دارند؟ آیا اجازه نمی‌دهند که مردم خود را آن طور که هستند و دوست دارند در شرایط عادی نشان دهند؟ به نظر می‌رسد که عامل دوم خیلی مهم بود به همین دلیل نیز منتقدان قادر به دیدن پویایی‌های اجتماعی در بطن جامعه ایران نشدند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

وزارت ارتباطات اعلام کرد: هیچ سرور ایرانی در اختیار تلگرام نیست/هشدار درباره نصب نسخه‌های تاییدنشده تلگرام

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با توجه به انتشار برخی اخبار نادرست درباره نسخه‌های فارسی پیام‌رسان تلگرام که موجب ایجاد سردرگمی در بین کاربران شده، اطلاعیه‌ای صادر کرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

بررسی قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان؛جعفرزاده: به جای ارج نهادن، ایثارگران را از یک سری خدمات حذف می‌کنید/ لاریجانی: بازگشت به کار ایثارگران برای مقام‌های خاص ممنوع است

رئیس مجلس شورای اسلامی توضیح داد که بازگشت به کار ایثارگران در مشاغل عادی ممنوع نشده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

در صحن علنی مجلس مطرح شد؛کواکبیان: گزارش کمیسیون امنیت درباره FATF زودتر در دستور کار قرار دهید

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت:روز گذشته اعلام کردیم که کمیسیون ظرف مدت یک هفته گزارش خود را تحویل دهد و در صورتی که گزارش طی هفته آینده آماده شود آن را زودتر در دستور کار قرار می‌دهیم.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

لودریان در گفت‌وگو با یک رادیوی فرانسوی:مواضع آمریکا روحانی را تضعیف و اصولگرایان را تقویت می‌کند

وزیر خارجه فرانسه امروز با اشاره به ادعاهای همتای آمریکایی خود درباره مواجه شدن ایران با سخت‌ترین تحریم‌های تاریخ گفت: این مواضع منطقه را درخطر بزرگتری قرار می‌دهد. این تحریم‌ها دیالوگ با ایران را تسهیل نمیکند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

صفایی فراهانی: مردم از احزاب اصلاح‌طلب جلو افتادند/ باید پوست بیاندازیم/ عملکرد مجلس ششم به اصلاحات صدمه نزد

نماینده مردم تهران در مجلس ششم تاکید کرد: ما همیشه فکر می‌کنیم اصلاحات باید متولی داشته باشند. مردم از احزاب اصلاح‌طلب جلو افتادند چون واقعیت زندگی خودشان است. دلیلی وجود ندارد که تصور کنیم حتما این احزاب اصلاح‌‌طلب حاکمان پر قدرتی در جامعه می‌شوند، چه بسا گرایش‌های دیگر مردم در جامعه بروز کند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

آذری جهرمی در جمع خبرنگاران:مذاکره با تلگرام با اطلاع دادستان وقت انجام شد/ پهنای باند ویژه‌ای در اختیار تلگرام قرار داده نشده است

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه مذاکره با تلگرام مخفیانه نبوده است، تاکید کرد: مذاکرات با تلگرام با اطلاع دادستان وقت و کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه انجام گرفته است

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

واعظ آشتیانی : ظهور گفتمان جدید در ١۴۰۰

اقدامات سازمان یافته برخی از دستگاه‌های داخلی با هدف ناکارآمد نشان دادن دولت و انتقام‌گیری از ملتی که به اعتدال رأی داده بودند، باعث شد تا ناامیدی و نارضایتی در جامعه بیشتر شده و برخی از دلواپسان که از مدت‌ها پیش جایگاه اجتماعی خود را از دست داده‌ بودند، از هم‌اکنون خود را پیروز انتخابات ۱۴۰۰ دانسته و در تصورات خود برای رأی ۲۷ میلیونی مردم به آنان جشن پیروزی بگیرند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

واعظی در جمع خبرنگاران:باید اختلاف سلیقه‌ها را کنار بگذاریم/ روحانی احتمالا در مسابقات جام جهانی حضور نمی‌یابد/ سفر رئیس‌جمهور به چین طی هفته‌های آینده

رئیس دفتر رئیس‌جمهور تاکید کرد:‌ در این شرایط که مثلث آمریکا، رژیم صهیونیستی و عربستان ایجاد شده و علیه ما اقدام می‌کند، باید اختلاف سلیقه‌ها را کنار گذاشته و بر منافع ملی خود توافق کنیم. ما باید انسجام داشته باشیم تا در خارج از کشور همه بدانند که ما در ایران هم ‌نظر هستم.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

شریعتمداری در جمع خبرنگاران:اقتصاد ایران آن قدر قوی است که با توپ و تشرهای خالی اتفاقی برایش نیفتد

وزیر صنعت،‌معدن و تجارت گفت: اقتصاد ایران آن قدر قوی است که با این توپ و تشرهای خالی اتفاقی برایش نیفتد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

انتقاد شدید یک اصلاح‎طلب نسبت به جریان اعتدال؛ ائتلاف دوباره با جریانی که به ما نارو زد منطقی نیست

اسماعیل گرامی‎مقدم سخنگوی حزب اعتمادملی با تاکید براینکه اصلاح طلبان در انتخابات آتی باید به فکر ائتلاف درون جریانی باشند، گفت: نباید با جریانی که در انتخابات ریاست جمهوری اخیر به ما نارو زد دوباره ائتلاف کنیم.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

آیا آمریکا به دنبال تغییر رژیم ایران است؟

«ایرانی‌ها باید انتخاب کنند که چه نوع دولتی می‌خواهند»؛ این جمله‌ای بود که مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا روز دوشنبه در جریان سخنرانی شدیدالحن خود علیه مقامات ایران به زبان آورد و به این ترتیب گمانه‌زنی‌ها دربارۀ عزم آمریکا برای تغییر رژیم در ایران را تقویت کرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

ازخلع درجه صیادشیرازی تا علت ادامه‌جنگ پس ازفتح‌خرمشهر/ همرزم صیادشیرازی از میراث‎خواران جنگ سخن گفت که امروز دلار و سکه انباشت می‎کنند

همرزم صیادشیرازی گفت: زمانی که خرمشهر آزاد شد و روی جاده خرمشهر-اهواز آمدم، اولین احساسم این بود که حرکت روی آسفالت چقدر خوب است. ۱۹ ماه در آرزوی این بودیم که یک بار دیگر جاده آسفالت خرمشهر-اهواز را ببینیم.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

شرط فراکسیون ولایی برای ائتلاف/ به ریاست لاریجانی رای دهید!!

سخنگوی فراکسیون مستقلین ولایی (حامیان دولت) مجلس گزینه‌های این فراکسیون را برای جایگاه ریاست و نایب رئیسی مجلس اعلام کرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

ابراهیم رئیسی: روشنفکر کسی است که جامعه را بشناسد

تولیت آستان قدس رضوی گفت: ایران ظرفیت متراکمی از نیروی انسانی جوان و فرهیخته دارد؛ نباید این کشور و ظرفیت‌های عظیمش را اسیر دست برجام و غیر برجام کرد به‌گونه‌ای که با یک اخم آمریکا و اروپا جا بخوریم و احساس کنیم عرصه بر ما تنگ شده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

احمد شیرزاد : برخی اصلاح طلبان با تمام قوا محافظه کار هستند ، جریان اصلاحات تنها در چند شخصیت و یا حزب خاص خلاصه نمی شود ، مردم از اصلاحات نا امید نیستند؛ دلخورند!!

با گذشت زمان در تمامی کشورها، مردم به این نتیجه رسیده اند که روش های خشونت آمیز، ناگهانی و درخواست برای حداکثر تغییرات در حداقل مدت نه عملی است و نه موثر! و در اکثر مواقع هم روند بازگشتی خواهد داشت. شاید آخرین تجربه در این مورد، تجربه “بهار عربی” است که در اغلب کشورها نتیجه مطلوبی نداشت. مجموعاً حرکت های سیلابی اجتماعی به فرآیندهای غیرقابل بازگشت و غیرقابل کنترل منجر می شود وایجاد وظیفه و  نتیجه دهی مثبت آن نسبت به گذشته معلوم نیست.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

سردار جلالی: تلگرام بخشی از تهاجم آمریکایی‌ها به افکار عمومی است

رئیس سازمان پدافند غیرعامل گفت: رئیس جمهور آمریکا تاجر و دیوانه است و ترامپ استراتژی فردی دیوانه را انتخاب کرده تا ملت های جهان از او بترسند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

فیلتر توئیتر با حکم یک بازپرس در مشهد!

«بازپرس شهرستان مشهد در سال ۱۳۹۶ ضمن ارسال گزارشی، یک دستور قضایی به دادستان تهران ارسال و اعلام می‌کند در برخی از مواقع توئیتر در دسترس است و به دلیل اینکه این شبکه اجتماعی مسایل مجرمانه دارد، درخواست می‌کند توئیتر مسدود شود.»

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

علی تاجرنیا فعال سیاسی اصلاح‌طلب :اصلاح‌طلبی همچنان پویا و زنده است/ حتی اصولگرایان هم رو به نگرش اصلاح‌طلبی آورده‌اند/ کشور در دور دوم دولت خاتمی یکی از باثبات‌ترین شرایط را داشت

علی تاجرنیا گفت: اصلاح‌طلبی در ایران همچنان پویا و زنده است و اگر در دوم خرداد بدنه یک جریان سیاسی در کشور آغاز شد و به سطح جامعه کشیده شد اما اکنون به صورت فراگیر وجود دارد.
برای دین متن خبر اینجارا کلیک کنید
یدالله طاهرنژاد:عملکرد دولت و اتفاقات دی ۹۶ شرایط را برای اصلاح طلبان سخت کرده است
یک عضو حزب کارگزاران سازندگی درباره انتخاب مردم در خرداد سال ۷۶ گفت: دوم خرداد ۷۶ یک نطقه عطف در تاریخ سیاسی ایران بعداز انقلاب اسلامی است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

روایت مهندس بازرگان از روز‌های مقاومت خرمشهر؛ حتی مجروحان، خم به ابرو نمی‌آورند

روزنامه ایران نوشت: مطلبی در صفحه دوم روزنامه میزان به تاریخ ۱۷ مهر سال ۱۳۵۹ به قلم مهندس بازرگان نخست‌وزیر دولت موقت از روز‌های اول جنگ منتشر شده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

شمخانی : برنامه موشکی ما قابل مذاکره نیست/ به توسعه توانمندی دفاعی خود ادامه خواهیم داد/آمریکا جرات حمله به ایران را ندارد

شمخانی،دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران در گفت‌وگو با الجزیره گفت: واشنگتن جرات حمله نظامی به ایران را ندارد وسیاست تحریم‌ها شکست خورده است

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

سردار جلالی: آمریکا برجام را دو دستی چسبیده است

رئیس سازمان پدافند غیر عامل گفت: داعش بنا بر اعترافات سران آمریکا توسط آنها برای آسیب رساندن به انقلاب اسلامی به وجود آمد، اما تجارب دفاع مقدس و انتقال آن توسط سردار سلیمانی به ملت های منطقه موجب شکست این پروژه شد و ما توانستیم داعش را شکست دهیم.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

حبیب احمدزاده مطرح کرد:در سیاست اگر مانتویی هستیم به مانتویی‌ها رای می‌دهیم و اگر چادری هستیم به چادری‌ها/ما ضدجنگ‌ترین آدم‌های دنیا هستیم/ژاپنی‌ها گفتند بخشش را باید از ایرانی‌ها یاد بگیریم

سلوکی که برخی از دوستان در پیش گرفته‌اند قرنطینه دروغین است، یعنی فکر می‌کنند اگر نام یک آسیب و بدی را بیاورند یاعث ترویج آن می‌شوند. این ترسو بودن اتفاقا خودش باعث ترویج آسیب‌ها و بدی‌ها می‌شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

عضو فراکسیون امید: آقای عارف مخالف کاندیدا شدنش برای ریاست مجلس نیست!!

عضو فراکسیون امید مجلس گفت:در جلسه امروز فراکسیون امید،عارف برای کاندیدا شدن در انتخابات ریاست مجلس مخالفت نکرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

عبدالرضا هاشم‌زایی:جامعه هنوز اصلاح‌طلب است/ خودسانسوری کنیم موجب کاهش اعتماد مردم می‌شویم/ منتقد عملکرد روحانی هستم

یک نماینده اصلاح‌طلب مجلس گفت: در شرایط فعلی و با توجه به محدودیت‌هایی که وجود دارد به نظر می‌رسد باید به صورت شفاف موانعی را که موجب عدم تحقق شعارها است برای مردم تشریح کنیم.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

ابطحی:حقوق مردم، خط قرمز اصلی اصلاحات است/ هویتم را از خاتمی گرفته‌ام

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب تاکید کرد: اصلاحات خیلی جاها گفته این حرف آخر من است ولی مجبور به عقب‌نشینی شده است. حقوق مردم در معنای اصلاحات خط قرمز اصلی اصلاحات است. طبیعتا اگر داخل همین اصلاحات ۷۶ به بعد را بررسی کنیم باز مردم محور آن بودند. براندازی با اصلاحات تناقض دارد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

وزیر ارتباطات: مذاکرات با تلگرام با اطلاع دادستان وقت و کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه انجام گرفته ؛ مساله محرمانه و پوشیده‌ای نیست/ [در واکنش به اظهارات دادستان کل] توییتر در سال ٨٨ به دستور کمیته تعیین مصادیق فیلتر شده

وزیر ارتباطات گفت:‌ در زمان دولت یازدهم مذاکراتی با تلگرام در حیطه رعایت الزامات فرهنگی کشور انجام شده است که البته توافق‌هایی هم به دست آمده است و تلگرام ملاحظات ما در مورد کانال‌های غیراخلاقی یا کانال‌های مرتبط با تروریسم را لحاظ کرده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

رئیسی: نباید جامعه را اسیر دست برجام و غیربرجام کرد

تولیت آستان قدس رضوی با بیان این‌که ملت ایران در مقاطع مختلف با اتکا به خداوند متعال و سرمایه‌های انسانی خویش، برمشکلات فائق آمده و مسیر پیشرفت و تعالی را طی کرده است، گفت: نباید بر‌اساس برخی توهمات، کشور را متوقف کنیم. در حالی که جامعه ما می‌تواند گام‌های بلندی بردارد، آینده منطقه را رقم بزند، الگوی برتر شود و به اهدافی که در اسناد بالا دستی و سند چشم‌انداز آمده، برسد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

درباره سریال جدید مهران مدیری چه می‌دانیم؟

سریال نودشبی که مرتضی میرباقری، معاون سیما وعده تولیدش را داد و بعد هم توسط خود مهران مدیری مورد تأیید قرار گرفت، مجموعه‌ای است که گفته می‌شود بارها و بارها در تمام این سال‌ها صحبت تولیدش تحت عنوان برره ٢ به میان آمده؛ اما این پروژه هیچ‌گاه موفق به گذراندن موانع موجود در پیش پایش نشده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

وزیر علوم: زیباکلام هنوز بازنشسته نشده/ نام او در لیست واجدین شرایط بازنشستگی وجود دارد

وزیر علوم گفت: نکته‌ دیگر این است که به تمام دانشگاه‌ها بخشنامه شده است که همه استاد تمام‌های خود را بعد از بازنشستگی در دانشگاه حفظ کرده و اتاق کار آنها را در اختیارشان قرار دهند تا حضور این افراد با ارائه خدمات آموزشی و پژوهشی همراه باشد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

دادستان تهران:تشخیص جاسوسی متهمان با قوه قضاییه است/رییس سازمان حفاظت محیط زیست به چه مجوزی در پرونده‌های قضایی دخالت می‌کند/مبنای اظهارات وی که هیچ دسترسی و اطلاعی از پرونده قضایی نداشته است چه می‌باشد

جعفری دولت‌آبادی گفت: تحقیقات پرونده جاسوسی در پوشش فعالیت‌های محیط زیست در دادسرای تهران به زودی به پایان می‌رسد و دادستانی تهران نتیجه تحقیقات را با رعایت مقررات به استحضار عموم خواهد رساند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

تلاش اعضای فراکسیون امید؛ برای بلند کردن “عارف” از روی صندلی

طیبه سیاووشی در رابطه با برخی گمانه زنی های اخیر مبنی بر نشستن آقای عارف بر صندلی ریاست مجلس بیان کرد: بنده اطلاعی در این باره ندارم چراکه بحثی در این مورد بین اعضا صورت نگرفته است. پس از رایزنی ها و جمع بندی با سایر نمایندگان، امکان دارد ایشان بین نامزدها باشند و یا حتی اصلا نامی از ایشان برده نشود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

ناصری: اصلاحات فقط به خاطر رای‌آوری، روحانی را انتخاب کرد ، جریان اصلاحات با روحانی اتمام حجت کرده است ، روحانی حتی به تذکرات هاشمی هم توجه نمی کرد ، روحانی نسبت به روسای دولت‌های سازندگی و اصلاحات مشاوره‌پذیری کمتری دارد و شبیه احمدی نژاد عمل میکند

عضو شورای مشورتی اصلاح طلبان گفت: بنابراخبارموثقی بسیاری از انتصابات روحانی برخلاف نظر جهانگیری صورت گرفته و به نظر میرسد که روحانی از باب مشورت پذیری شبیه احمدی نژاد عمل می‌کند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

کیومرث پوراحمد : دوم خرداد ۲۱ سال پیش بهترین دوران سیاسی ایران بود ، راه ندادن زنان به ورزشگاه‌ها بدترین قانون کشور است

کیومرث پوراحمد یکی از برجسته ترین فیلمسازان کشور است. او چند وقتی است که دیگر فیلم نمی‌سازد. پوراحمد معتقد است که راه ندادن زنان به وررزشگاه‌ها موضوعی است که به هیچ وجه قابل قبول نیست. این کارگردان سینما اعتقاد دارد بهترین دوران سیاسی ایران دوم خرداد ۲۱ سال قبل بوده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

اصلاح طلبان نگران تکرار هزینه های ائتلاف با اعتدالیون و راست میانه/سخنگوی حزب اعتماد ملی: باید به فکر ائتلاف درون جبهه ای باشیم/ائتلاف دوباره با جریانی که به اصلاح طلبان نارو زد منطقی نیست

سخنگوی حزب اعتمادملی با تاکید براینکه اصلاح طلبان در انتخابات آتی باید به فکر ائتلاف درون جریانی باشند، گفت: نباید با جریانی که در انتخابات ریاست جمهوری اخیر به ما نارو زد دوباره ائتلاف کنیم.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

مبالغ هنگفت ارزی توسط چه کسانی از کشور خارج شد؟٣٠‌میلیارد دلار در سه ماه پایانی‌ سال گذشته از ایران خارج شد/ فرار سرمایه یا توطئه در داخل؟!

«٣٠‌میلیارد دلار در دو – سه ماه پایانی‌ سال گذشته از ایران خارج شد» این جمله خبرساز را محمدرضا پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفته و البته دیگر درباره آن صحبت نکرد. ادعای خروج این همه پول توسط مسافران آن هم ظرف ٣-٢ ماه درست نیست رئیس کمیسیون سرمایه گذاری اتاق ایران: این پول‌ها فرار سرمایه در شرایط مبهم اقتصاد بوده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 ایرانی‌ها در سفرهای خارجی خود چند میلیارد دلار ارز از کشور خارج می‌کنند: ۳۰ یا ۴ میلیارد دلار؟
مهرداد بائوج لاهوتی ـ عضو فراکسیون گردشگری در مجلس ـ همسو با جریانی که معتقد به تعدیل و یا کاهش سفرهای خارجی ایرانی‌ها است، به تازگی گفته است: «ایرانی‌ها برای سفرهای خارجی خود به طور متوسط سالانه حدود ۳۰ میلیارد دلار ارز از کشور خارج می‌کنند، درحالی که ورود ارز به کشور توسط توریست سالانه حدود یک میلیارد دلار است.»

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

بر خلاف ادعای کیهان و برخی رسانه های منطقه؛ محمدبن سلمان پیدا شد!!

بعد از انتشار شایعاتی درباره زخمی شدن و یا حتی مرگ ولیعهد عربستان در تیراندازی اخیر کاخ سلطنتی، رسانه‌های سعودی ادعا کردند که او در نشست شورای امور اقتصادی این کشور حضور یافته است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

آیت الله مسعودی خمینی : جامعه مدرسین پس از رحلت امام(ره) از اهداف اولیه خود فاصله گرفت/ جامعه مدرسین بنا نبود جناحی و طرفدار فرد خاصی باشد/ افکار اعضای فعلی جامعه مدرسین ناهماهنگ است

 آیت الله مسعودی خمینی اگرچه عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه است، اما به گفته خود ۱۵ سال است که در جلسات جامعه شرکت نکرده است؛ او معتقد است: تا زمانی که امام خمینی(ره) در قید حیات بودند، جامعه مدرسین دنبال رو نهضت و انقلاب امام خمینی(ره) بود، اما پس از اینکه امام(ره) از دنیا رفتند، جامعه مدرسین از مسایل اولیه خود مقداری کنار رفت، جامعه مدرسینی که از ابتدا به هیچ وجه دنبال رو یک جناح و فرد به خصوصی نبود حال هر فردی یک نفر را تعیین می کند و به همین دلیل برخی از آقایان از جمله بنده دیگر در جلسات جامعه مدرسین شرکت نمی کنیم.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

زهرا ساعی مطرح کرد:پست‌های مدیریتی میانی کشور حق نسل سوم انقلاب است/به‌کارگیری بازنشستگان مانع استفاده از نیروی جوان

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس با اشاره به نسل سوم انقلاب گفت: این نسل با توجه به تخصص‌ها و قابلیت‌ها نتوانسته حضور موثری در سطوح مدیریتی میانی کشور داشته باشد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

هیچ سندی برای جاسوسی فعالان محیط زیست وجود ندارد

عیسی کلانتری در همایش روز جهانی تنوع زیستی در تاریخ اول خرداد ماه اعلام کرد بر اساس تشخیص کمیته چهار نفره هیات دولت «فعالان بازداشت شده باید آزاد شوند چون هیچ سندی برای اثبات تهمت‌هایی که به این افراد زده شده وجود ندارد.»

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

نماینده قزوین: مجلس اطلاعی از مالکیت و هویت پیام رسان سروش و دیگر پیام رسان ها ندارد/قوه قضاییه با این همه پرونده هایی که دارد چرا به موضوع پیام رسانها ورود کرده؟!

عضو کمیته ارتباطات کمیسیون صنایع مجلس گفت: به نظر می رسد انتخاب این پیام‌رسان‌ها و عملکردشان هدفمند است و این اقدامات در فضایی باز، انجام نمی شود!

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

واکنش عراقچی به اظهارات کریمی‌قدوسی

معاون سیاسی وزیر خارجه کشورمان به اظهارات تازه یکی از نمایندگان مجلس واکنش نشان داد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

درسهای «خیزشهای اعتراضی محلی» (با تاکید بر مورد کازرون)/حمیدرضا جلائی‌پور

ایران معاصر یا ایران در یکصد سال گذشته شاهد انواع اعتراضات جمعی و جنبشهای ملی، اجتماعی، اقشاری و محلی بوده و در آینده خواهد بود. یکی از این اعتراضات جمعی و محلی اعتراضاتی است که در هنگام تقسیمات کشوری اتفاق می‌افتد که آخرین آن جنبش اعتراضی مردم کازرون بود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

محمد نعیمی پور: مشی گفتار درمانی روحانی خوب است، اما وی باید در حوزه اختیاراتش اقدامات ملموسی انجام دهد

عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت ایران گفت: یکی از مشکلات آقای روحانی این است که در ایام انتخابات، انتظارات را فوق العاده بالا برد، در حالی که در تحقق بیشتر شعارهای رئیس جمهور، نه آنکه آقای روحانی نسبت به آنها بی تفاوت باشد، بلکه در حیطه اختیارات وی نیست.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

افروغ: اعتراضات دی ماه ۹۶، بحق بود

عماد افروغ گفت: اعتراضات دی‌ماه ربطی به برجام ندارد. این اعتراضات یک اعتراض اقتصادی و بحق هم هست. شما آمارها و ارقام را نگاه کنید، به شاخص‌های نابرابری اقتصادی و شکاف طبقاتی توجه کنید، اینها به مردم منتقل می‌شوند و مردم حس می‌کنند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

در جستجوی ٣٠ میلیارد دلار گم‌شده!

«٣٠‌میلیارد دلار در دو – سه ماه پایانی‌ سال گذشته از ایران خارج شد» این جمله خبرساز را محمدرضا پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفته و البته دیگر درباره آن صحبت نکرد. ٣٠‌میلیارد دلاری که کمتر کسی حاضر شد درباره آن حرف بزند که این پول توسط چه کسانی و برای چه از ایران خارج شده است؟

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

یک جامعه شناس: بسیاری از مسئولان، دین اسلام را در غم پراکنی می بینند/ مردم ایران شاد نیستند/ هندی ها از ایرانی ها شادترند!!

امان الله قرایی مقدم مبنی بر میزان شادی اجتماعی در کشور گفت: خیلی صریح بگویم، مردم ایران شاد نیستند. باید بپذیریم شادی اساس همه چیز است؛ کشوری مثل هند مردم فقیری دارد، اما میزان شادی آن از ایران بیشتر است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

اصولگرایان ۲۱ سال بعد از دوم خرداد

دوم خرداد ۷۶ هیچ تأثیری بر گفتمان اصولگرایی یا جناح راست آن زمان نگذاشته باشد، حداقل تأثیرش این بوده که بر زمین مقتدر آن ترک انداخته است. جریان سنتی جناح راست مانند مؤتلفه و جامعه روحانیت مبارز و چهره‌های اثرگذار آن را یا به عقب رانده یا به سوی خود کشانده است. تضعیف راست سنتی و سربرآوردن جریان‌های نواصولگرا از نتایج ناخواسته دوم خرداد بود. اصولگرایی از آن زمان دچار تشتت شد و این واگرایی تا هنوز ادامه دارد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

مردم از احزاب اصلاح‌طلب جلو افتادند

این نماینده مجلس ششم با اشاره به اعتراضات دی‌ماه ابراز کرد: «در دی‌ماه با من مصاحبه کردند، گفتند خیلی‌ها این شعار را می‌دهند. گفتم اگر شما از همان‌ها بپرسید، قانون و حقوق و کرامت خود را قبول دارید؟ اگر بگویند بله، پس دنبال اصلاحات هستند. چون این هدف اصلاحات است که از خواسته مردم و حضور مردم تمکین کند. آنچه در این ‌‌‌‌۲۰۰ سال دنبال می‌کرده، همین بوده است. انتهای مشروطیت چیست؟ حکومت مردم».

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

عارف: شورای عالی انقلاب فرهنگی به فیلترینگ تلگرام ورود نکرده / چند باری بحث شد؛ موضوع را به شورای عالی فضای مجازی ارجاع دادند

رئیس فراکسیون امید گفت: شورای عالی فضای مجازی اشراف خود را بر امور حفظ کند. عارف افزود: امیدواریم شورای عالی فضای مجازی اشراف خود را بر تمامی امور مربوط به فضای مجازی حفظ کرده و تقویت کند که نیازی به احکام از نهادهای دیگر نباشد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

گفتگو با تقی آزاد ارمکی : نخبگان مهاجرت می‌کنند چون جایی برای ورود به سیستم ندارند

به گواهی آمار «سالانه ۱۸۰ هزار نفر از افراد تحصیلکرده از کشور خارج می‌شوند و هر نخبه مهاجر یک میلیون دلار از کشور خارج و به کشور میزبان وارد می‌کند».

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید