بروجردی: جایگاه رهبری در ایران طوری است که کسی نمی‌تواند قدمی در مقابل ایشان بردارد

نگام ، سیاسی _ بروجردی تاکید کرده است : در ایران هیچ گام عملی بدون اذن رهبری توسط دولت برداشته نمی‌شود

سارا آکالین _ علاء الدین بروجردی، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس امروز در خصوص اظهار نظرهای اخیر در مورد تخلف حسن روحانی، رئیس جمهور و عدم مشورت وی با آیت الله خامنه ای، رهبر کشور نکته ای را عنوان کرد که گویای دخالت رهبر در همه امور است.

او در گفتگو با ایلنا صراحتا گفت: در جمهوری اسلامی ایران هیچ گام عملی بدون اذن رهبری توسط دولت برداشته نمی‌شود. طبق قانون اساسی مسئولیت سیاست‌گذاری در نظام بر عهده رهبری است و برهمین اساس هر اتفاقی به خصوص در عرصه حساس سیاست‌خارجه صورت می‌گیرد نمی‌تواند بدون اطلاع ایشان باشد.

بروجردی در خصوص اینکه گفته می‌شود ادامه برجام تحمیل به کشور ، مجلس و رهبری بود نیز گفت: معتقدم هیچ کسی نمی‌تواند ابراز کند چیزی را به رهبری تحمیل کرده است یا موضوعی به ایشان تحمیل شده است، جایگاه رهبری در ایران طوری است که کسی نمی‌تواند قدمی در مقابل ایشان بردارد. ایران در مقطعی در مقابل اروپا ضعیف بود که این به ده سال قبل از برجام برمی‌گردد.

از سوی دیگر، مجید تخت‌‌‌روانچی، معاون سیاسی دفتر رئیس‌جمهوری نیز در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا اقدامات بعدی ما در چارچوب سناریوهای سه گانه اعلامی آقای ظریف در مواجهه با خروج آمریکا از برجام خواهد بود؟ گفت: سناریوهای اعلامی آقای ظریف مربوط به زمان پیش از خروج آمریکا از برجام بود، الان با وضع جدیدی مواجهیم اما انتخاب‌‌‌های مختلفی داریم که آن را بررسی کرده‌‌‌ایم اینکه در نهایت چه گزینه‌‌‌ای را بخواهیم انتخاب کنیم منوط به تصمیم مسئولان عالی نظام است. اکنون تمرکز ما بر این است که این چند هفته، مذاکرات طبق اصولی که تعیین کردیم به کجا می‌‌‌رسد.

روانچی افزود: موضع ما بسیار روشن است و چیز عجیبی مطرح نمی‌‌‌‌کنیم. ما به تعهدات‌مان عمل کردیم اما طرف مقابل عمل نکرد؛ باید براساس آنچه برجام پیش‌‌‌بینی کرده است متناسب با تعهدات‌مان منافعی داشته باشیم که باید به آن برسیم اگر کسی هست تضمین کند، بسم الله وگرنه دیگری را اعمال می‌‌‌کنیم.

One thought on “بروجردی: جایگاه رهبری در ایران طوری است که کسی نمی‌تواند قدمی در مقابل ایشان بردارد

Comments are closed.