تغییر شکل فحشا در تهران؛ از توزیع کارت تا ارائه خدمات جنسی با عنوان ماساژور

نگام ، اجتماعی _ یکی از این شهروندان خارجی که کارشناس برجسته ترافیک و مدرس این حوزه در دانشگاه ایلینوی شیکاگو بوده و برای شرکت در کنفرانسی بین المللی به تهران سفر کرده بود در خصوص مشاهدات عینی خود از یکی از خیابان های تهران به اسم شهرک غرب چنین می گوید:راننده هایی دیدم که سعی در سوار کردن خانمهایی با پوشش نامناسب داشتند و به این منظور ویراژ می دادند،دنده عقب می گرفتند و پشت سر خود صف طویلی از ترافیک را راه می انداختند که شک ندارم تاثیر آن در گره خوردن ترافیک کمتر از پارامترهای دیگر نیست.

محمد صالحی _ در سال های اخیر روش جدیدی برای فحشا در خیابان های تهران رواج پیدا کرده که پیش از این به شکل دیگری صورت می گرفت.پیش از این در طول سالهای متمادی زنان و دخترانی که در تهران دنبال فحشاء بودند،مشتریان خود را در خیابان می یافتند.به این صورت که با آرایش غلیظ و پوشیدن لباسهای تنگ و غیرمتعارف در حاشیه خیابان به انتظار ایستاده و مشتریان خود را از بین خودروهای متعددی که برایشان توقف می کردند، برمی گزیدند.

روشی که برای شهروندان تهرانی عادی بود و آنها می دانستند زنانی که با چنین شکل و شمایلی در حاشیه خیابان ایستاده و خودروها برایشان توقف می کنند،دنبال مسائل جنسی هستند و تا ۱۰ سال گذشته ابتدای تخت طاووس شناخته شده ترین پاتوق این افراد در تهران بود و زنان و مردانی که دنبال مسائل جنسی بودند،در این نقطه مشتریان خود را انتخاب می کردند.اما به مرور این مکان در مرکز پایتخت به نقاط دیگری در غرب شهر تغییر یافت و باز در نقاط جدید شیوه انتخاب مشتریان جنسی همانند سابق بود و زنان این بار در حاشیه خیابان های عریض غرب به انتظار مشتریان خود می ایستادند.

موضوعی که همچنان برای شهروندان عادی بود ولی برای مسافران و توریست های خارجی غیرعادی و عجیب بنظر می رسید.به گونه ای که حضور زنان با شکل و شمایل غیرمتعارف در حاشیه خیابان و توقف چندباره خودروها به کرات از سوی خارجی ها مورد سوال قرار می گرفت.
یکی از این شهروندان خارجی که پرسش خود را در جریان یک مصاحبه عنوان می کند،کارشناس برجسته ترافیک و مدرس این حوزه در دانشگاه ایلینوی شیکاگو بود که برای شرکت در کنفرانسی بین المللی به تهران سفر کرده بود.
او در خصوص مشاهدات عینی خود از یکی از خیابان های تهران به اسم شهرک غرب چنین می گوید:راننده هایی دیدم که سعی در سوار کردن خانمهایی با پوشش نامناسب داشتند و به این منظور ویراژ می دادند،دنده عقب می گرفتند و پشت سر خود صف طویلی از ترافیک را راه می انداختند که شک ندارم تاثیر آن در گره خوردن ترافیک کمتر از پارامترهای دیگر نیست.
این کارشناس ترافیک تاکید می کند در هیچ کدام از کلانشهرهای بزرگ دنیا که برای ترافیکشان مدل داده و پروژه اجرایی کرده چنین صحنه ای ندیده و این رفتار ترافیکی شهروندان تهرانی را چندش آورتر از تضییع حقوق دیگران در رانندگی می داند.کمااینکه رانندگان تهرانی نیز بارها از این اتفاق گله کرده و حتی گاه در خیابان ها ویراژ و توقف بیشتر برخی رانندگان برای سوار کردن زنان فوق به درگیری های لفظی بین رانندگان می انجامد.
به این دلیل و بسیاری دلایل دیگر که از جمله آنها می توان به ترس زنان مورد بحث از رویت شدن توسط اقوام و آشنایان اشاره کرد،در سال های اخیر شیوه جدیدی برای انتخاب مشتریان جنسی رواج پیدا کرده که کاملا متفاوت از روش سابق است.

توزیع کارت در پاتوق های خاص

در سال های اخیر زنان و دخترانی که در تهران دنبال فحشاء و مسائل جنسی هستند،اقدام به چاپ کارت ویزیت کرده اند که آن را شبانه در برخی پاتوق های خاص توزیع می کنند.
البته توزیع این کارتها به پاتوق های خاص محدود نمی شود و گاه در ترافیک سنگین برخی خیابان های تهران این دختران را می بینی که کارتهای ویزیت خود را به رانندگانی که خودروهای شیک و گران قیمت دارند،می دهند.
شماره تماسی که در این کارتها نوشته می شود اغلب شماره های ارزان قیمت ایرانسل هست که احتمال دارد بصورت دوره ای تغییر پیدا کند.

لیسانس شیمی که به عنوان ماساژور سکس می فروشد

یکی از کسانی که با توزیع کارت در خیابان های تهران،مشتری جذب می کند، دختری است جوان که لیسانس شیمی دارد و آنطور که برای یکی از مشتریان مرد خود تعریف کرده پس از اخراج از شرکت محل کارش به این شیوه روی آورده است.
این دختر جوان که در آپارتمانی در خیابان پونک اقامت دارد،عنوانی که روی کارت خود نوشته،خود را ماساژور معرفی کرده است.اما کنار ماساژ به ارائه سکس نیز می پردازد.
مشتری مرد این دختر جوان که خود اعتراف می کند حالا یکی از مشتریان ثابت اوست و هفته ای یک بار با او تماس تلفنی گرفته و به منزلش دعوت می کند،می گوید:آبان ماه ۹۵ بود که در ترافیک شدید چمران،این خانم جوان که سوار بر پرایدی سفید بود،موازی خودروی من قرار گرفت و از من خواست شیشه خودرو را پایین دهم و بدون هیچ توضیحی کارت ویزیتش را به من داد.
او توضیح می دهد:روی کارت نوشته بود “ماساژ در منزل” و کنار آن شماره تلفن ایرانسل بود که دو روز بعد وقتی تماس گرفتم گفت در ازای یک تا دو ساعت،۱۵۰ هزار تومان دریافت می کند.
او در ادامه می گوید:این خانم وقتی به خانه ام آمد شروع کرد به ماساژ دادن و گفت که آن را از یک ماساژور تایلندی در استخر یاد گرفته و بعد بلافاصله خود موضوع سکس را مطرح کرده و گفت کنار ۱۵۰ هزار تومان پول ماساژ ۵۰ هزار تومان دیگر نیز بابت این موضوع دریافت می کند و از آن زمان تا کنون مرتب از طریق تلفن او را به خانه دعوت و او نیز به طور توامان کارهای فوق را برایم انجام می دهد.
این مشتری مرد که ۶۲ سال دارد و بازنشسته یکی از نهادهای مهم است،تعریف می کند که خانم مورد بحث از او خواسته شماره اش را در اختیار دیگر دوستانش نیز قرار دهد و او نیز شماره او را در اختیار چند دوست خود از جمله یک مهندس عمران قرار داده است که این مهندس عمران نیز در آپارتمانی در جنت آباد تهران هفته ای یک بار او را برای خدمات جنسی توام با ماساژ دعوت می کند. این مشتری مرد به نام محمدرضا.ر در هر نوبت ۲۰۰ هزار تومان بابت ماساژ و خدمت جنسی به دختر ماساژور پرداخت می کند.

فحشاء زیر پوست ماساژ

فارغ از صحبت های این مورد خاص موضوع قابل توجه در خصوص شیوه جدید دختران و زنان تهرانی برای پیدا کردن مشتری تبلیغ با عنوان “ماساژ” است و به اسم ماساژور با مشتریان خود رابطه جنسی برقرار کرده و پول می گیرند. مبلغی که در مصداق بالا ۲۰۰ هزار تومان بود و در دیگر مصادیق گفته می شود ممکن است از این رقم بیشتر و یا حتی به ۸۰ هزار تومان کاهش یابد.
بنابراین زنانی که در تهران دنبال مسائل جنسی و متعاقب آن درآمدزایی از این روش هستند، در روش جدید به جای حضور در حاشیه خیابان که در اصطلاح عامیانه به تابلو شدن آنها منجر می شود، کارتهای ویزیت تهیه و آن را بین رانندگان توزیع می کنند که بنظر می رسد کم دردسرتر از شیوه سابق باشد.
هرچند در شیوه سابق حضور زنان در حاشیه خیابان برای پیدا کردن مشتریان خودرو سوار قبح اجتماعی را به دنبال داشت و شهروندان آنها را با انگشت نشان می دادند که به شیوه علنی دنبال کارهای کثیف هستند اما حالا در شیوه جدید مشتریان مرد بدون هیچ شرمی شماره تماس این زنان را حتی در اختیار دوستان خود نیز قرار می دهند و مسئله عجیب این است که اغلب این افراد،تحصیلکرده و دارای مشاغل خوبی هستند که جدا از خانه ای که در آن با خانواده زندگی می کنند،آپارتمان هایی مخفی از دید خانواده نیز دارند که در آنها با زنان مورد بحث حضور می یابند و البته در سالهای اخیر برخی هم که چنین مکانی را در اختیار ندارند به اجاره ساعتی و روزانه آپارتمان هایی برای اهداف مشابه می پردازند.

One thought on “تغییر شکل فحشا در تهران؛ از توزیع کارت تا ارائه خدمات جنسی با عنوان ماساژور

Comments are closed.