اخبار روز ترکیه ؛ یلدریم: نوسانات قیمت ارز نتیجه برخی سفته بازی ها در آستانه انتخابات است

نگام ، ترکیه _ شرکت هوانوردی و صنعت هوافضای ترکیه یکی از بهترین‎ها در میان ۱۴ هزار شرکت‌ تدارکاتی بوئینگ ، هالک بانک ترکیه جریمه از سوی آمریکا را تکذیب کرد و چند خبر دیگر ، از مهم ترین اخبار روز ترکیه بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

یلدریم: نوسانات قیمت ارز نتیجه برخی سفته بازی ها در آستانه انتخابات است

نخست وزیر ترکیه طی سخنانی در نشست معارفه نامزدهای نمایندگی حزب عدالت و توسعه از استان ازمیر، اظهار داشت که نوسانات قیمت ارز در روزهای اخیر، نتیجه برخی سفته بازی ها در آستانه انتخابات است.وی افزود: منبع آن را می‌دانیم، اما باید بگویم که هر کاری که انجام دهید بازهم موفق نخواهید شد. در گذشته نیز موفق نشدید و اکنون نیز موفق نخواهید شد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

شرکت هوانوردی و صنعت هوافضای ترکیه یکی از بهترین‎ها در میان ۱۴ هزار شرکت‌ تدارکاتی بوئینگ

اسماعیل دمیر، مستشار صنایع دفاعی ترکیه در گفت‌وگو با خبرنگار آناتولی در زمینه اهداف صنعت هوانوردی کشور اظهار داشت: شرکت هوانوردی و صنعت هوافضای ترکیه یکی از بهترین‎ها در میان ۱۴ هزار شرکت‌ تدارکاتی بوئینگ است و با جایزه ای که دریافت کردیم اعتماد به صنعت هوانوردی کشور بار دیگر اثبات شد.وی در ادامه تصریح کرد: صنعت هوانوردی ترکیه یکی از شرکت های پیش رو در زمینه تولید قطعات است. این شرکت تصمیم دارد تا در آینده به یک بازیگر مهم در زمینه طراحی و مهندسی در سطح جهانی تبدیل شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

هالک بانک ترکیه جریمه از سوی آمریکا را تکذیب کرد

«شکایت هالک بانک از گردانندگان حساب های اجتماعی و رسانه های دیداری و چاپی که به دروغ اخباری مبنی بر جریمه سنگین هالک بانک از سوی سازمان های مسئول آمریکا را منتشر کرده اند، با استناد به قانون بانکداری و قانون بازارهای مالی به دادستانی ارائه شده است. شکایت از افراد و رسانه هایی که چنین اخباری را منتشر کنند، ادامه خواهد داشت.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

تبریک اردوغان به علت پیروزى جریان صدر در انتخابات عراق

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه طی تماس تلفنی با مقتدى صدر موفقیت ائتلاف سائرون به رهبرى او در کسب بیشترین میزان آرا در انتخابات پارلمانی را تبریک گفت.اردوغان در این گفتگو ابراز امیدواری کرد نتایج این انتخابات که پس از شکست داعش در تاریخ ۱۲ مه صورت گرفته است، توام با خیر و برکت برای مردم عراق باشد.وی ضمن تاکید بر اهمیت اتحاد و برابری عراق برای ترکیه، در مورد تشکیل دولت در پی این انتخابات به الصدر آرزوی موفقیت کرده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

اظهارات پوتین در مورد خرید S-400 و F-35 از سوی ترکیه

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در دیدار با مدیران خبرگزاری های مطرح جهان در حاشیه «همایش بین المللی اقتصادی سنت پترزبورگ» که متین موتان‌اوغلو، معاون مدیر عامل و سردبیر خبرگزاری آناتولی نیز در آن شرکت داشت، گفت که ترکیه به عنوان عضوی از ناتو حق برخورداری از سیستم دفاع هوایی اس ۴۰۰ را دارد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

انتشار آمار مربوط به مبارزه با تروریزم از سوی ستاد مشترک ارتش ترکیه

در عملیات نظامی نیروهای مسلح ترکیه علیه سازمان تروریستی پ ک ک بین روزهای ۱۸-۲۴ می در دیاربکر، ماردین، سییرت و شمال عراق، ۴۹ تروریست از پای درآورده شد. ستاد مشترک ارتش ترکیه آمار مربوط به مبارزه با تروریزم را منتشر کرد. بر اساس این داده ها، در عملیات ضد تروریستی در داخل کشور ۴۹ تروریست از قدرت عمل ساقط شده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید