اخبار روز اجتماعی ؛ اعلام همبستگی کامیون‌داران سراسر کشور در پنجمین روز/این‌بار اعتراض به بالا بودن حق کمیسیون شرکت‌های باربری است

نگام ، اجتماعی _ گزارش آسوشیتدپرس از ترنس‌های ایرانی: زندگی سخت با این که فتوای تغییر جنسیت دارند ، فقر در میان شاغلان گسترش یافته/افزایش مشاغل غیررسمی خطرآفرین است و چند خبر دیگر ، از مهم ترین اخبار روز اجتماعی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

اعلام همبستگی کامیون‌داران سراسر کشور در پنجمین روز/این‌بار اعتراض به بالا بودن حق کمیسیون شرکت‌های باربری است

رانندگان کامیون در شهرهای مشهد، همدان، سقز، طبس، اسفراین، تاکستان، بوشهر، بروجن، کرمانشاه، دیوان‌دره و… برای پنجمین روز متوالی دست به اعتصاب صنفی زدند و بار دیگر همبستگی خود را با رانندگان سراسر کشور اعلام کردند.اعتراض آنها چنانکه در روزهای گذشته بارها اعلام شده است به بالا بودن حق کمیسیون شرکت‌های باربری، گران بودن قطعات و عوارضی جاده‌ها، نبود سالن اعلام بار و سیستم نوبت‌دهی، قطع یارانه حق بیمه رانندگان، بازمی‌گردد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

نماینده مجلس: بیش از ۸۰ درصد کودکان روستاهای خراسان جنوبی از مشکل پوستی رنج می‌برند

حجت الاسلام سیدمحمدباقر عبادی (نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی) در خصوص عکس‌های منتشر شده از مشکل پوستی کودکان روستای ذکری طبس مسینا که در حوزه نمایندگی اوست گفت: این روستا تنها روستایی نیست که کودکانش بدلیل کمبود آب با این مشکل روبرو هستند؛ قریب به ۴۸۰ روستا در خراسان جنوبی مشکل آب دارند و با تانکر به آنها آبرسانی می‌شود. بسیاری از قنات‌های این استان هم خشک شده است. بحران آب در این استان به حدی جدی است که بهداشت در روستاهای این استان را هم تحت تاثیر قرار داده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

گزارش آسوشیتدپرس از ترنس‌های ایرانی: زندگی سخت با این که فتوای تغییر جنسیت دارند

نهال در شرایطی در جامعه ایران زندگی می‌کند که با وجود قوانین حمایتی از آنها، هر روز برای تردد در سطح شهر، از بازخوردهایی که از دیگران می‌گیرد، هراس دارد، حضورش در محیط‌های عمومی با آزار و تمسخر همراه است و مخصوصا در محیط‌های کاری مورد تبعیض قرار می‌گیرند تا جایی که افراد ترنس مجبور به انزوا، افسردگی، فرار از خانه و حتی در مواردی خودکشی می‌شوند. نهال می‌گوید: «مردم در خیابان مرا با دست نشان می‌دهند و به همدیگر می‌گویند زن است یا مرد؟ خدا شفایش بدهد!» تمام اینها در حالی است که عمل تغییر جنسیت برای ترنس‌ها در ایران، دارای مجوز است؛ اما پذیرش اجتماعی با آنچه در قوانین آمده متفاوت است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

یک اقتصاددان :فقر در میان شاغلان گسترش یافته/افزایش مشاغل غیررسمی خطرآفرین است

علی ربیعی (وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایران) شامگاه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ از شناسایی ۱۰ میلیون کارگر که در «مشاغل غیررسمی» اشتغال دارند، خبر داد. از آنجا که براساس آخرین آمار منابع دولتی، جمعیت شاغل ایران ۲۱ میلیون و ۵۷۶ هزار نفر است، می‌توان ادعا کرد که نیمی از جمعیت شاغل ایران در مشاغل غیررسمی اشتغال دارند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

نرخ مصرف گل در بین دانشجویان از انتهای سال ۱۳۹۵ تاکنون کاهش یافته

پرویز افشار سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر با تشریح عملکرد ستاد و دستگاه‌های عضو در سال گذشته ، گفت: خوشبختانه اقدامات کارشناسی، دقیق، مبتنی بر برنامه و ایجاد حساسیت و دغدغه در ارکان نظام، دستگاه‌های اجرائی و همچنین مردم شریف ایران منجر به نتایج درخشانی در کشور شده است.وی افزود: در حالیکه اعتیاد در سراسر دنیا رو به فزونی است کشور ما نه تنها با افزایش خام عدد معتادان روبرو نبوده است بلکه ضمن مهار رشد اعتیاد شاهد کاهش ۱۵ درصدی تعداد مصرف کنندگان مستمر مواد در سال ۹۴ نسبت به سال ۱۳۹۰ بوده ایم.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

استقبال مردان از اهدای جسدشان به پزشکی قانونی/تاکنون ۴۵۰ نفر ثبت‌نام کرده‌اند

امین رادمنش (مدیربانک نسوج مرکز تحقیقات پزشکی قانونی) با اشاره به تعداد افرادی که در پی فراخوان سازمان پزشکی قانونی کشور مبنی براهدای جسد برای استفاده در مراکز آموزشی و دانشگاهی، اعلام رضایت کرده‌اند، گفت: از هفت ماه گذشته تاکنون حدود ۴۵۰ نفر ثبت‌نام کرده‌اند. تعداد زیادی از این افراد از شهر تهران و شهرهای بزرگ بودند و با هماهنگی‌هایی که ایجاد شده بود، این افراد به سازمان پزشکی قانونی مراجعه کرده و نظرشان را محضری کردند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید