اخبار روز سلامت و پزشکی ؛ روزه دارانی که دچار سردرد می‌شوند، بخوانند؛ هشدار به زنان میگرنی/ بررسی مسائل بیماران مبتلا به «ام اس»

نگام ، سلامت و پزشکی _ با این غذاها به جنگ اضطراب بروید ،  معرفی قرص برای عفونت دندان ، ۶ روش انتقال بیماری های جنسی بدون داشتن رابطه جنسی و چند خبر دیگر ، از مهم ترین اخبار روز سلامت و پزشکی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

روزه دارانی که دچار سردرد می‌شوند، بخوانند/ هشدار به زنان میگرنی

یک متخصص مغز و اعصاب گفت: یک توصیه بسیار مهم این است که خانم های مبتلا به میگرن به هیچ وجه نباید از قرص جلوگیری از بارداری جهت ایجاد فرصت برای گرفتن روزه در تمام ماه استفاده کنند چون احتمال ایجاد لخته در عروق مغز و سکته مغزی را به شدت بالا می برد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

بررسی مسائل بیماران مبتلا به «ام اس»

مبتلا شدن به بیماری به دو دسته کلی تقسیم بندی می‌شود. فرد در کوتاه مدت دچار بیماری یا فرد در طولانی مدت متوجه بیماری در سیستم بدن خود می‌شود. در هر دو این مراحل عدم محافظت از بدن نقش اساسی دارد اما در زندگی امروزی گریزی از بروز برخی بیماری‌ها نیست.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

با این غذاها به جنگ اضطراب بروید

واژه ای است به معنای طیف وسیعی از اختلالات شامل عصبی بودن، ترس، دلهره و نگرانی. برخی افراد حالت کلی اضطراب را قبل از یک چالش مانند امتحان و یا یک مصاحبه کاری تجربه می کنند و این حالت عادی می باشد اما در برخی دیگر این حالت به قدری شدید و طولانی می باشد که بر سلامت و کیفیت زندگی وی اثر می گذارد.اضطراب بسته به نوع و شدت آن می تواند در اصطلاحات دیگر به کار برده شود مانند بی طاقتی، تنش، هیجان، آشوب، عصبانیت، نگرانی، هراس، وحشت و حمله.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

علائم کبد چرب ، علل ، درمان و راه های مقابله با کبد چرب که باید بدانید!

همه ما درباره بیماری کبد چرب شنیده ایم. نظر به این که کبد، یکی از حیاتی ترین عضوهای بدن است، ناسالم بودن آن مشکلاتی جدی برای ما به وجود خواهد آورد. اما این بیماری درمان خاصی ندارد، بلکه انتخاب یک سبک زندگی سالم و مناسب و رعایت مستمر آن، بهترین راه برای پیشگیری و درمان کبد چرب می باشد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

معرفی قرص برای عفونت دندان

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که صبح از خواب بیدار شوید و در آینه با صورتی ورم کرده مواجه شوید. اگر چه ممکن است در ابتدا وحشت‌زده شوید اما به لطف پیشرفت علم دندانپزشکی جای نگرانی وجود ندارد، چرا که می‌توانید با مراجعه به نزدیکترین دندانپزشکی و معاینه شدن توسط دندانپزشک تحت درمان دارویی قرار بگیرید. عفونت دندان از مشکلاتی است که به دلایل مختلفی می‌تواند ایجاد شود. گاه تنها وجود کمی آلودگی کافی است تا ریشه دندان شما دچار آبسه شود. گاه این آبسه‌ها با دندان درد همراه هستند و گاهی هم بدون درد بوده و تنها ایجاد تورم می‌کنند. بنابراین چنانچه دندان درد شما به دلیل عفونت دندان یا عصب کشی دندان باشد باید در اسرع وقت به پزشک مراجعه کرده و مشکل را رفع کنید.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

۶ روش انتقال بیماری های جنسی بدون داشتن رابطه جنسی

حتما با بیماری های جنسی STD آشنایی دارید. اولین تصوری که با شنیدن نام این بیماری در ذهنتان می آید این است که از طریق تماس جنسی منتقل می شود ولی رفتارهای پرخطر غیر جنسی هم می تواند باعث انتقال این بیماری ها شود.به گفته دکتر کریستین جانسون Christine Johnston، متخصص بیماری هرپس یا تبخال تناسلی و استادیار دانشکده بیماری های عفونی داشنگاه واشنگتن، مراجعین من همیشه می پرسند که آیا احتمال انتقال هرپس از طریق وان حمام یا توالت فرنگی هتل وجود دارد؟ نکته اصلی این است که بدانید ویروس هرپس و بسیاری از بیماری های جنسی دیگر در فضای باز زنده نمی ماند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید