مهم ترین اخبار و موضع گیری های سیاسی ؛ حضور چهره های شاخص اصلاح طلب در افطار رهبری ، تنش در کنگره «اعتماد ملی» ؛ «گروه فشار» یا دعوا بر سر غنائم شهرداری تهران؟

نگام ، سیاسی _ حضور چهره های شاخص اصلاح طلب در افطار رهبری ، تنش در کنگره «اعتماد ملی» ؛ «گروه فشار» یا دعوا بر سر غنائم شهرداری تهران؟ ، کنایه های صریح سخنگوی هیات رئیسه مجلس به دلواپسان برجام ، از مهم ترین اخبار سیاسی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید:

 

معصومه ابتکار: پرونده بازداشتی‌های محیط زیست به زودی بسته می‌شود/ لایحه ازدواج دختران بی اذن پدر، بدون مشورت با معاونت زنان تهیه شد

فت‌وگو با معصومه ابتکار این مزیت را دارد که به واسطه جایگاه کنونی و پیشین او، تقریبا می‌توان تمام سوالاتی که دغدغه این روزهاست را با او مطرح کرد؛ از دختران خیابان انقلاب گرفته و موضوع حجاب اجباری گرفته تا بازداشت فعالان محیط زیستی و سهمیه زنان در کابینه. ابتکار امیدوارانه و با خوش‌بینی پاسخ سوالات را می‌دهد: سهمیه زنان در کابینه بیشتر می‌شود، لباس ملی مشکل حجاب را حل می‌کند، فعالان محیط زیستی آزاد می‌شوند، مدیران زن رییس دانشگاه‌ها می‌شوند و … جملاتی که همگی در بستری از خوش‌بینی تعریف می‌شوند. نمی‌دانیم آیا خودش به اینهمه خوش‌بینی اعتقاد دارد یا سعی در امیدوار نگاه داشتن دیگران دارد!

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

یار خاتمی میهمان بیت شد؛محمدعلی ابطحی؛ چهره خاص افطاری رهبری/ دعوت ساده یا حضوری معنادار؟
بسیاری از افرادی که افطاری رهبر انقلاب با مقام‌های نظام را دیدند، از ترکیب خاص مهمانان آن ابراز شگفتی کردند. از آیت‌الله رئیسی که از مشهد به تهران آمده بود و در کنار اسحاق جهانگیری نشسته بود تا اعضای زن شورای شهر تهران که کم کم پوشیدن مانتو در دیدارهای رهبری را تبدیل به اتفاقی معمولی کردند تا شعارهای مرگ بر آمریکای ظریف که بارها در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته شد و در نهایت حضور محمود احمدی‌نژاد در کنار زاکانی و فدایی که شاید خبر از تغییرات آینده جریان اصولگرایی می‌داد.
برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

اعلام همبستگی کامیون‌داران سراسر کشور در پنجمین روز/این‌بار اعتراض به بالا بودن حق کمیسیون شرکت‌های باربری است

رانندگان کامیون در شهرهای مشهد، همدان، سقز، طبس، اسفراین، تاکستان، بوشهر، بروجن، کرمانشاه، دیوان‌دره و… برای پنجمین روز متوالی دست به اعتصاب صنفی زدند و بار دیگر همبستگی خود را با رانندگان سراسر کشور اعلام کردند.اعتراض آنها چنانکه در روزهای گذشته بارها اعلام شده است به بالا بودن حق کمیسیون شرکت‌های باربری، گران بودن قطعات و عوارضی جاده‌ها، نبود سالن اعلام بار و سیستم نوبت‌دهی، قطع یارانه حق بیمه رانندگان، بازمی‌گردد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

در دیدار روحانی با شهردار تهران چه گذشت؟

رئیس جمهور در دیدار شهردار جدید تهران، همکاری و هماهنگی همه دستگاه‌ها و نهادهای مدنی را برای خدمت رسانی به مردم و توسعه کشور ضروری خواند و بر تداوم حمایت های اصولی دولت از طرحهای توسعه ای شهرداری تهران تاکید کرد.
برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

گروه فشار کنگره حزب اعتمادملی را به هم نزد، حامیان حضرتی و منتجب‎نیا با هم دعوا کردند

روز گذشته در دومین کنگره حزب اعتماد ملی، درگیری و تنش بین اعضای حزب بالاگرفت و زمان تعیین شورای مرکزی به تاریخ دیگری موکول شد. هرچند در ابتدا برخی در توئیتر مدعی شدند که عده‌ای تحت عنوان “گروه فشار” به جلسه حزب حمله کرده‌اند، اما ساعتی بعد کانال “اعتمادیون” وابسته به اعضای حزب اعتماد ملی چنین نوشت که “درحالی که عده‌ای به‌دلیل منافع خود به‌بهانه حفظ دبیرکلی مهدی کروبی قصد تمدید حضور خود در شورای مرکزی را داشتند شنیده‌ها حاکی از آن است که مهدی کروبی در حصر فرم کاندیداتوری شورای مرکزی را پر کرده بود اما این افراد مانع برگزاری انتخابات شورای مرکزی شدند و سعی داشتند با قیام و قعود شورای مرکزی فعلی اعتمادملی را ابقا نمایند که با مخالفت رسول منتجب‌نیا و نماینده وزارت کشور روبه‌رو شد و عملاً این کنگره ناتمام ماند”.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

حسن روحانی: ورود روحانیت به جناح بندی های سیاسی، اشتباه و بی نتیجه است/پرونده بسیار پیچیده PMD را حل و فصل کردیم/شرایطی که امروز در آمریکا وجود دارد نیز دائمی نیست/ معلوم نیست در انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره چه اتفاقی بیفتد

حجت الاسلام حسن روحانی شامگاه شنبه و در دیدار صمیمی با جمعی از علما و روحانیون با تشریح برنامه های دولت گفت: دولت برای اداره جامعه و عدالت اجتماعی به اقشار ضعیف توجه ویژه داشته و دارد و در طول ۵ سال گذشته، دریافتی حقوق بگیران و مستمری بگیران بیش از تورم افزایش یافته است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

اصل ماجرای تنش در کنگره حزب «اعتماد ملی» چه بود؟ / «گروه فشار» یا دعوا بر سر غنائم شهرداری تهران؟

ماجرای حزب «اعتماد ملی» در رسانه ها نشان می دهد که به وضوح دعوا، دعوای ‏داخلی بوده و در این بین، امثال محمدجواد حق شناس برای رد گم کنی، آن را به گروه های فشار نسبت دادند. این حزب در سال های اخیر، به حاشیه رانده شده بود اما پس از انتخاب محمدعلی افشانی، یکی از اعضای این حزب، به عنوان شهردار تهران، موضوع برای اعضای ‏قدیمی تر حزب کمی فرق کرد.‏ از همین رو، اعضایی که تاکنون بیشترین نقش و اثرگذاری در جهت دهی به حزب را داشته اند، مانند حق شناس، ترجیح می دادند روند رهبری و مدیریت و فضای حزب به همین شکل کنونی باقی بماند تا آنها اثرگذاری ‏پیشین خود را داشته باشند
برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

انتخاب «دبیرکل دائم» جامعه روحانیت مبارز، یک سال طول می‌کشد

حجت‌الاسلام حسین ابراهیمی عضو جامعه روحانیت مبارز، با اشاره به انتخاب دبیرکل این تشکل اظهار داشت: بر اساس تغییرات در ساختار اساسنامه جامعه روحانیت مبارز، آیت‌الله موحدی کرمانی، همواره دبیری شورای جامعه روحانیت را به عهده خواهد داشت که وظیفه‌اش سیاستگذاری‌ است. در کنار این شورا، زیرمجموعه‌ای ایجاد شده که دبیرکل آن، کارهای اجرایی را انجام خواهد داد؛ این دبیرکل توسط منتخب مجمع عمومی که شامل اعضای تهران و سایر استان‌هاست، انتخاب می‌شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

نماینده مجلس: فراکسیون امید می خواهد عارف کاندیدای ریاست مجلس شود

جلال میرزایی روز شنبه در گفت وگو با ایرنا درباره آخرین وضعیت بررسی نامزدهای انتخابات هیات رییسه مجلس در فراکسیون امید گفت: اعضای فراکسیون امید به عنوان تشکیلاتی که نمایندگی جریان اصلاح طلبی را در درون مجلس بر عهده دارد، بر اساس قواعد کار تشکیلاتی، برای هیات رییسه کاندیدای خود را دارد و مطمئنا نظر هواداران ما همین خواهد بود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

جواد لاریجانی: کسانی که آلوده به فتنه ۸۸ و ۷۸ هستند، نباید دلواپس دموکراسی باشند/ دولت باید خود را از “تلگرام‌بازی” فارغ کند

جواد لاریجانی با بیان اینکه چهار زمینه باید مورد حمایت دولت با جدیت و با میدان‌داری نیروهای باسواد و جوان و پرتحرک باشد، مورد نخست را “تکمیل شبکه داخلی باسرعت، ارزان و قابل اعتماد” برشمرد و توضیح داد: مقصود من زیرساخت است که البته باید افراد، شرکت‌ها و مؤسسات روی این زیرساخت شبکه‌های اجتماعی و دسترسی‌ها را شکل دهند. این شبکه‌ها کاملاً داخلی است و در مقابل نفوذ باید بسیار هشیار باشند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

عزت‌الله یوسفیان ملا نماینده آمل در مجلس مطرح کرد؛علی لاریجانی تا زمانیکه در مجلس است رئیس خواهد ماند/ تغییرات در هیات رئیسه مجلس در حد یک منشی و کارپرداز خواهد بود/ بخش‌ نظارتی هیات رئیسه ضعیف است

عزت‌الله یوسفیان ملا نماینده آمل در مجلس و عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس به ارزیابی عملکرد هیات رئیسه پرداخت و گفت: هیات رئیسه مجلس به نسبت اختیاری که دارد خوب عمل کرده است. منتها در بخش‌های نظارتی باید برای حفظ حرمت نمایندگان در قبال دستگاه‌های دیگر تلاش بیشتری شود و در این بعد هیات رئیسه ضعیف عمل کرده است.او ادامه داد: در کل همه نمایندگان از هیات رئیسه راضی هستند و اگر قبولشان نداشته باشند به آنها رای نمی‌دهند. آن‌ها زحمت می ‌کشند اما شرایط کشور به گونه‌ای است که در برخی موارد که لازم است از نمایندگان حمایت شوند متاسفانه این حمایت انجام نمی‌شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

کنایه های صریح سخنگوی هیات رئیسه مجلس به دلواپسان برجام؛ اینکه بگوییم از فلانی انقلابی تر هستم، یک اشتباه محاسباتی است/ اختلافات را باید با منطق و استدلال رفع کرد نه یقه‌گیری/در مقطع فعلی نیازمند انسجام ملی و وحدت بین جریانات سیاسی هستیم/ممکن است برخی به دنبال بهره برداری انتخاباتی از فضای فعلی باشند /اینکه می گویند برجام در عرض ۱۰ دقیقه تصویب شد دروغ محض است

دلواپسان این روزها میدان را برای خود مناسب دیده اند انچنان سودای فتح ساختمان میدان بهارستان و خیابان پاستور را در سر دارند که از هر روزنه ای استفاده می کنند تا خود را کارآمدتر از دولت نشان دهند؛ انها از یک سو برجام را در سیبل خود قرار داده اند و از طرفی دیگر با تاختن به لوایح سه گانه دولت درباره fatf باز قدم در راه فضاسازی گذاشته اند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

دعوت از چهر‌ه‌های شاخص اصلاح‌طلب در مراسم افطاری رهبری/ اکثر وزرای دولت اصلاحات دعوت شده بودند

یک منبع آگاه که نخواست نامش فاش شود گفت: امسال در مراسم افطاری رهبری از بسیاری از چهره‌‌های اصلاح‌طلب دعوت شده بود.یک منبع آگاه از دعوت بعضی از چهره‌های شاخص اصلاح‌طلب در مراسم افطاری رهبری خبر داد.این منبع آگاه که نخواست نامش فاش شود  گفت: «امسال در مراسم افطاری رهبری از بسیاری از چهره‌‌های اصلاح‌طلب دعوت شده بود.»

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

کریمی‎قدوسی، عضو جبهه پایداری: ۳۰۰ مدیر دوتابعیتی داریم / دست‎خط لاریجانی در تایید گزارش دوتابعیتی‎ها را دارم

جواد کریمی قدوسی نماینده مردم مشهد با اشاره به تهیه گزارش تحقیق و تفحص از مدیران دوتابعیتی و دارای گرین کارت اظهار داشت: یکی از اقداماتی که در تحقیق و تفحص انجام شده، گرفتن استعلام از خود سازمان‌ها و دستگاه‌های دولتی بوده است؛ لذا به تک‌تک دستگاه‌ها از طرف کمیته تحقیق و تفحص نامه نوشته شد تا افراد دوتابعیتی دستگاه را از طریق حراست یا راه دیگر به ما معرفی کنند. همچنین خواسته شده است تا اسامی مدیران و سلسله مراتب آنها را بصورت به‌روز و با مشخصات کامل و کد ملی در اختیار ما قرار دهند، چرا که قرار است ما این موارد را به جایگاه‌های دیگر ارائه کرده و استعلام کنیم. تنها جایی که تاکنون جواب نداده، نهاد ریاست جمهوری بوده است، وگرنه همه وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها، مراکز علمی و دانشگاهی به ما پاسخ داده‌اند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

دادگاه انقلاب: اتهام پرونده جدید «نازنین زاغری» امنیتی است / اعتراض متهمان «پرونده حمله تروریستی به مجلس و حرم امام» به حکم اعدام

نازنین زاغری تبعه ایرانی ــ انگلیسی است که ۱۵ فروردین سال ۱۳۹۵ توسط نیروهای سازمان اطلاعات سپاه کرمان در فرودگاه امام خمینی(ره) دستگیر و به کرمان منتقل شد. سپاه ثارالله کرمان ۲۶ خرداد سال ۹۵ طی اطلاعیه‌ای از این دستگیری به‌عنوان دستگیری یکی از سرشبکه‌های اصلی وابسته به بیگانگان که مأموریت‌های مختلفی در راستای تحقق اهداف شوم دشمنان نظام انجام داده بود، یاد کرد و در این باره توضیح داد: «وی با عضویت در شرکت‌ها و مؤسسات بیگانه در طراحی و اجرای پروژه‌های رسانه‌ای و سایبری با موضوع براندازی نرم نظام مقدس جمهوری اسلامی مشارکت داشته است. نامبرده یکی از سرشبکه‌های اصلی مؤسسات معاند بوده که تحت هدایت و حمایت سرویس‌های رسانه‌ای و جاسوسی دولت‌های بیگانه فعالیت‌های مجرمانه خود را طی سالیان گذشته انجام داده است».

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

چهارشنبه؛ انتخابات رییس و هیات رییسه مجلس

نمایندگان مجلس شورای اسلامی چهارشنبه هفته جاری سومین انتخابات برای انتخاب رییس و هیات رییسه خود را در دستور کار دارند. نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این هفته میزبان سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای پاسخ به سوال غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی نماینده رشت در مجلس هستند.
برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت کشور:مسائل جمعه شب کنگره حزب اعتماد ملی هیچ ارتباطی به وزارت کشور نداشت

سید رمضان شجاعی کیاسری رئیس مرکز اطلاع رسانی و امور بین الملل وزارت کشور با اشاره به جلسه صبح امروز ۵ خرداد ماه شورای معاونین وزارت کشور گفت: در این جلسه، رحمانی فضلی وزیر کشور براساس گزارش ارائه شده از سوی سازمان امور اجتماعی کشور، ناظر بر تعدد حضور اتباع غیرقانونی خارجی در کشور و مشکلات ایجاد شده برای هر دو کشور از این رهگذر، دستور داد، همه تدابیر لازم برای پیشگیری کامل از ورود اتباع خارجی غیرمجاز به کشور به کار گرفته شود. وزیر کشور در این راستا همچنین تاکید کرد، با همکاری وزارت خارجه اتباع خارجی غیرمجاز حاضر در کشور، شناسایی و به کشور خود عودت داده شوند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید