اخبار روز ترکیه ؛ واکنش تند وزیر اتحادیه اروپای ترکیه به اقدام آلمان / اردوغان: برخی‌ به دنبال ایجاد فساد در ترکیه هستند ولی تلاششان بی فایده است/ بلیطهای کنسرت شاکیرا در استانبول، ۱۵۵۵ لیره ترک میباشد

نگام ، ترکیه _ اردوغان: مبارزه ترکیه با مشکلاتی که آرامش منطقه را برهم می‌زند ادامه دارد ، خطوط اصلی نقشه راه همکاری ترکیه-آمریکا در زمینه تامین امنیت و ثبات در منبچ مشخص شد و چند خبر دیگر ، از مهم ترین اخبار روز ترکیه بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

واکنش تند وزیر اتحادیه اروپای ترکیه به اقدام آلمان

عمر چلیک، وزیر اتحادیه اروپا و مذاکره کننده ارشد ترکیه در یک پیام توییتری با انتقاد از صدور مجوز برگزاری میتینگ از سوی دولت آلمان برای هواداران گروه‌های تروریستی اظهار داشت که صدور مجوز برای برگزاری این میتینگ با دموکراسی و قانون همخوانی ندارد.چلیک با تاکید بر اینکه هواداران گروه تروریستی با اجازه دولت آلمان به انجام تظاهرات پرداخته، افزود: “ترور جنایت علیه بشریت است. کسانی که اجازه این تظاهرات‌ها را می‌دهند نمی‌توانند ادعای مبارزه با جنایت علیه بشریت بکنند”.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

اردوغان: برخی‌ به دنبال ایجاد فساد در ترکیه هستند ولی تلاششان بی فایده است

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در گردهمایی مردم در شهر ارزروم اظهار داشت: از دلار و یورو فاصله بگیرید و به جای ارز خارجی به لیر روی آورید. این توطئه را با هم خنثی خواهیم کرد.اردوغان در ادامه تصریح کرد:«برخی‌ به دنبال ایجاد فساد در ترکیه هستند. لابی های سودجو به کشور ما فشار وارد می‌کنند. ولی تلاش آن‌ها بی‌فایده است و نتیجه نخواهد داد.با روسیه در خصوص تخفیف ۱۰,۲۵ درصدی قیمت گاز وارداتی از روسیه به کشورمان به توافق رسیدیم. بر اساس این توافق روسیه تفاوت تخفیف از خرید دو ساله، یک میلیارد دلار به کشورمان پرداخت خواهد کرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

بلیطهای کنسرت شاکیرا در استانبول، ۱۵۵۵ لیره ترک میباشد

فروش بلیطهای کنسرت شاکیرا که پس از ۱۱ سال به ترکیه خواهد آمد، آغاز شد.قیمت بلیطهای این کنسرت، ۱۵۵۵ لیره ترک میباشد.این هنرمند کلمبیایی که دارای ۱۲ جایزه گرمی میباشد، در چهارچوب تور “ال دورادو”، به استانبول خواهد آمد.قیمت بلیطهای این خواننده، به اندازه پایه حقوق یک کارمند میباشد.کنسرت شاکیرا در وودافون پارک که دارای ظرفیت ۴۰ هزار تن میباشد و روز ۱۱ جولای برگزار خواهد شد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

اردوغان: مبارزه ترکیه با مشکلاتی که آرامش منطقه را برهم می‌زند ادامه دارد

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در ضیافت افطاری با اعضای تشکیلات پلیس استانبول سخنرانی کرد.سخنان رئیس جمهور ترکیه در نشست مذکور به شرح زیر است:- وجود تشکیلات پلیس توانمند برای کشورمان نه یک ترجیح بلکه امری ضروری است. زیرا ترکیه از نظر تهدیدات امنیتی در جغرافیای بسیار متفاوتی قرار دارد.- با مشکلات متعددی از جمله تروریسم، مهاجرت نامنظم، تجارت مواد مخدر و قاچاق انسان که امنیت جهانی را تهدید می کند، مواجه هستیم. مبارزه خود با این مشکلات که تهدیدی برای کشور، امنیت و آرامش منطقه به شمار می رود را ادامه می دهیم.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

جاذبه های طبیعی بزرگترین تالاب ترکیه در استان بورسا

دلتای کوجاچای و تالاب کاراجابک در استان بورسای ترکیه که تحت حفاظت اداره عمومی حفاظت از طبیعت و پارک های ملی وابسته به وزارت جنگلداری و امور آب کشور قرار دارد، با تنوع زیست محیطی توجه دوستدار طبیعت را جلب می کنند.تالاب کاراجابک بزرگترین در ترکیه است که نظیر آن در اروپا وجود ندارد.دلتای کوجاچای با اتصال آبهای جاری مرمره جنوبی تشکیل شده و در نزدیکی شهرستان کاراجابک بورسا به مرمره می پیوندد. در اطراف این دلتا پوشش گیاهی ویژه‌ای وجود دارد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

خطوط اصلی نقشه راه همکاری ترکیه-آمریکا در زمینه تامین امنیت و ثبات در منبچ مشخص شد

خطوط اصلی نقشه راه گروه کاری ترکیه-ایالات متحده آمریکا با موضوع سوریه که در آنکارا تشکیل جلسه داد مشخص شد. وزارت امور خارجه ترکیه اعلام کرد، گروه کاری ترکیه-آمریکا روز گذشته با هدف ادامه مذاکرات دو کشور در زمینه سوریه و دیگر موضوعات همکاری در آنکارا ترتیب یافت. در این بیانیه آمده  است، خطوط اساسی نقشه راه همکاری طرفین در زمینه تامین امنیت و ثبات در منبچ مشخص شد. مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه و مایک پمپئو همتای آمریمایی اش جهت ارزیابی پیشنهادات گروه کاری در چهارم ژوئن دیدار خواهند کرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید