اخبار روز فرهنگ و هنر ؛ پرستویی: چه کسی اجازه پخش‌ برنامه ناصرخان‌ را نداد؟ / ابوالفضل پورعرب: خسته شده‌ام از بس شنیدم که من ایدز دارم

نگام ، فرهنگ و هنر _ مراسم تشییع ناصر ملک‌مطیعی؛ انتقاد از صدا و سیما و پخش پیام بهروز وثوقی ، کتاب اریک وویار فارسی شد / شاهکار برنده گنکور ۲۰۱۷ در ایران  و چند خبر دیگر ، از مهم ترین اخبار روز فرهنگ و هنر بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

پرستویی: چه کسی اجازه پخش‌ برنامه ناصرخان‌ را نداد؟ /کیمیایی: من به ناصرخان تعظیم می‌کنم / گلایه‌های فرزند ملک‌مطیعی از صداوسیما

امروز یکشنبه ۶ خرداد پیکر ناصر ملک‌مطیعی از ساختمان شماره ۲ خانه سینما به سوی بهشت‌زهرا تشییع شد.در مراسم تشییع پیکر ناصر ملک‌مطیعی که بامداد شنبه ۵ خرداد در ۸۸ سالگی درگذشت، بسیاری از چهره‌های نام‌آشنای سینمای ایران از مسعود کیمیایی تا مهناز افشار و فرامرز قریبیان حضور پیدا کردند.علی دهکردی یکی از حاضران در این مراسم به چهل سال دوری ملک‌مطیعی از سینما اشاره کرد و گفت: «او به ما یاد داد که سکوت بُرنده‌ترین سلاح است.»‌

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

ابوالفضل پورعرب: خسته شده‌ام از بس شنیدم که من ایدز دارم

بازیگر سریال «زیرزمین» درباره ستاره بودنش در عرصه سینما و تلویزیون اظهار کرد: ستاره شدن ربطی به فضای مجازی و صحبت‌های خود فرد ندارد. بازیگر کارش بازی کردن است و فیلمی را بازی می‌کند. این مردم هستند که تصمیم می‌گیرند چه کسی ستاره شود و ستاره شدن یک بازیگر فقط و فقط به مردم مربوط است. دوستانی که الان ستاره سینما و تلویزیون هستند خیلی سختی کشیدند و فقط با صرف بازی کردن، ستاره نشدند. این را هم بگویم در آسمان سینمای ایران ستاره وجود ندارد. همچنین خود من هم هیچ‌وقت ستاره نبودم و فقط بازیگر بودم. سوپراستار و ستاره بودن باید تعریف ‌شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

باز آفرینی مرگ ‘حمید اشرف’ در نمایشگاه عکس لندن

فوتو لندن یکی از رویدادهای مهم جهان عکاسی است که از ماه می ۲۰۱۵ در شهر لندن برگزار می شود. این رویداد با توجه به موقعیت لندن به عنوان شهری با فرهنگ جهانی، خود را به مثابه نمایشگاهی جهانی و در خور این شهر و جامعه پویای عکاسی آن مطرح کرده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

نتفلیکس، به مقام با ارزش ترین شرکت صنعت سرگرمی در جهان رسید

گرایش روزافزون کاربران به شبکه اینترنت برای تماشای فیلم و سریال‌های تلویزیونی، به جهشی بالای ۸۰ درصد در ارزش سهام نتفلیکس در سال ۲۰۱۸ انجامید. ارزش کل سهام این شرکت نسبتا نوبنیاد، روز پنج‌شنبه گذشته به ۱۵۳ میلیارد دلار بالغ شد و از شرکت‌های مقتدری مثل «والت دیزنی» و «کامکست» بالاتر رفت.کارشناسان سهام، رویگردان شدن تدریجی خانوارها به قطع شبکه‌های کابلی را عامل اصلی افزایش کاربران نتفلیکس می‌دانند که هفته گذشته اعلام شد شمار آنها، از مرز ۱۲۵ میلیون خانوار در سراسر دنیا فراتر رفته است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

کتاب اریک وویار فارسی شد / شاهکار برنده گنکور ۲۰۱۷ در ایران

رمان “صورت جلسه” اثر اریک وویار که جایزه گنکور ۲۰۱۷ به آن تعلق گرفت به فارسی برگردانده شد. این رمان را فاطمه قهرمانی فارسی کرده است.”صورت‌جلسه” داستان پشت پرده اتفاقاتی است که در سال ۱۹۳۸ منجر به الحاق اتریش به آلمان شد. وویار در هنگام دریافت جایزه گنکور گفته بود: “هدف ادبیات روایت داستان‌هایی است که مهم و حتی تهدیدآمیز هستند. این داستان‌ها، فرم‌هایی از اکتشاف هستند که برای خواندن و نوشتن اهمیت ویژه‌ای دارند. برای من ویرایش داده‌های گردآوری‌شده، هم‌معنی داستان است.”این جایزه را پیش از او نویسندگان شهیری نظیر مارسل پروست، سیمین دوبووار یا پارتیک مودیانو؛ نوبلیست سال ۲۰۱۴ از آن خود کرده بودند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

مراسم تشییع ناصر ملک‌مطیعی؛ انتقاد از صدا و سیما و پخش پیام بهروز وثوقی

پیکر ناصر ملک‌مطیعی ستاره سینمای ایران با حضور گسترده مردم و تعداد زیادی از هنرمندان در مقابل یکی از ساختمان‌های خانه سینما در مرکز تهران تشییع شد.در این مراسم صدای بهروز وثوقی، ستاره دیگر سینمای ایران و همکار قدیمی ناصر ملک‌مطیعی پخش شد که می‌گفت ناراحت است که بعد از چهل سال که صدایش در ایران شنیده می‌شود، باید با غم و اندوه از دست دادن “یک برادر” با مردم صحبت کند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید