اخبار روز فرهنگ و هنر ؛ کیهان: بهروز وثوقی مظلوم‌نمایی می‌کند/ او که با اشرف رابطه داشت، ۴ ماه قبل از انقلاب از ایران رفت / کیهان: آقای صداوسیما! خجالت می‌کشید پاسخ بدهید که چرا ناصر ملک‌مطیعی را سانسور کردید؟ / شهاب حسینی به آمریکا کوچ می‌کند؟

نگام ، فرهنگ و هنر _ جایزه جشنواره کانادایی برای بازیگر زن ایرانی ، اعتراض برخی از هنرمندان به شرایط کشور با رد دعوت ضیافت افطار حسن روحانی ، پست اینستاگرامی تند وتیز حمید فرخ نژاد :اون سلبریتی چون خبر از دردی می ده که تو خوشت نمیاد،بی سواده؟ و چند خبر دیگر ، از مهم ترین اخبار روز فرهنگ و هنر بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

کیهان: بهروز وثوقی مظلوم‌نمایی می‌کند/ او که با اشرف رابطه داشت، ۴ ماه قبل از انقلاب از ایران رفت

کیهان نوشت: بهروز وثوقی یکی از بازیگران فاسد و فراری سینمای طاغوت طی پیامی برای مراسم ختم ناصر ملک مطیعی با بیانی مرثیه‌وار اظهار داشت: «من بهروز هستم، بهروز وثوقی شما، ۴۰ سال است که دور از وطن و دور از مردمم هستم و بعد از ۴۰ سال، صدایم بین مردمم پخش می‌شود، آن هم در خانه وطنم…»مظلوم‌نمایی وثوقی در این پیام که متاسفانه در خانه سینما پخش می‌شد، به‌گونه‌ای بود که گویا وی را از این کشور به زور بیرون کرده و تبعید نموده‌اند. این درحالی است که براساس اسناد و شواهد تاریخی بهروز وثوقی چند ماه پیش از پیروزی انقلاب، اموالش را فروخته و از ایران فرار می‌کند. اینکه چرا وی مانند بسیاری از هم‌پالکی‌هایش همچون ناصر ملک مطیعی و محمد علی فردین در ایران نماند را خود فردین طی گفت‌و‌گویی سالها پیش بیان کرده که در کتابی به نام «سینمای فردین به روایت محمد علی فردین» چاپ شده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

کیهان: آقای صداوسیما! خجالت می‌کشید پاسخ بدهید که چرا ناصر ملک‌مطیعی را سانسور کردید؟

کیهان نوشت: پس از فوت ناصر ملک‌مطیعی یکی از بازیگران سینمای قبل از انقلاب و به‌خصوص در مراسم ختم وی، این مسئله مطرح شد که چرا ملک‌مطیعی ممنوع‌التصویر بوده است؟ چرا هیچگاه خبر و عکس و تصویری از وی یا فیلم‌هایش از تلویزیون پخش نشد و حتی چندی پیش که به مناسبتی، دو شبکه تلویزیونی، وی را برای برنامه‌های خود دعوت کرده و مصاحبه‌هایی با او ضبط کردند، چرا هرگز آن مصاحبه‌ها پخش نشد؟این سؤالات همراه پرسش‌های مشابه دیگر وقتی برجسته می‌شود که رسانه ملی اخبار درگذشت و مراسم ختم ملک مطیعی را پخش کرده، گفتار و تصاویری از وی به همین مناسبت روی آنتن برد و حتی وی را «آقای بازیگر» نامید!

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

جایزه جشنواره کانادایی برای بازیگر زن ایرانی

اسکندری این جایزه را برای فیلم نیمه بلند «کمیکال» به عنوان اولین تجربه کارگردانی اشکان مستی در حوزه فیلمسازی دریافت کرد.در کنار ستاره اسکندری، الی ترینگو از اتریش و بلانکا ویوانکوس از ایالات متحده آمریکا، کاندیدای دریافت این جایزه بودند.این جشنواره به صورت ماهیانه آثار را به رقابت می‌گذارد و آثار ایرانی در کنار فیلم‌هایی از کشورهای دانمارک، روسیه، امریکا، آلمان، کانادا، ایتالیا، نیوزیلند و غیره در بخش های مختلف حضور دارند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

شهاب حسینی به آمریکا کوچ می‌کند؟

حسینی می‌گوید به ژانر سینمای عارفانه علاقه دارد که به اعتقاد او دری به دنیای دیگر می‌گشاید. او ادعا می‌کند غنای فکری در فیلم‌های سینمای جهان کمتر شده و فیلم‌ها چیزی برای عرضه ندارد و در برابر آن از گنج ایرانی می‌گوید.اما مهمترین سخنان شهاب حسینی جایی است که می‌گوید به‌عنوان یک توریست به آمریکا نیامده، بلکه یک فرهنگ ٢هزارو۵٠٠ ساله را به این‌جا آورده است: از غرب فلسفه بار می‌زنیم می‌آوریم شرق و از شرق بار می‌زنیم می‌آوریم غرب. او از تاسیس یک کمپانی فیلمسازی در آمریکا می‌گوید: دوست دارم ادامه فعالیتم را روی این طرف متمرکز کنم.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

اعتراض برخی از هنرمندان به شرایط کشور با رد دعوت ضیافت افطار حسن روحانی

ضیافت های افطاری رئیس جمهور که پیش از این با انتشار تصاویر چهره های سینما و تلویزیون و موسیقی خبرساز می شد، حالا با رد دعوت تعدادی از چهره های شناخته شده سر و صدا کرده است.حسن روحانی، رئیس جمهور ایران که در هر دو دوره انتخاباتی خود از حمایت تعداد زیادی از هنرمندان ایرانی برخوردار بود، حالا با انتقادهای آنها روبرو شده است. ضیافت های افطاری رئیس جمهور که پیش از این با انتشار تصاویر چهره های سینما و تلویزیون و موسیقی خبرساز می شد، حالا با رد دعوت تعدادی از چهره های شناخته شده سر و صدا کرده است.بازیگران در شبکه های اجتماعی با هشتگ # ما_به_افطاری_نخواهیم_رفت، از دلایل رد دعوت رئیس جمهور گفته اند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

پست اینستاگرامی تند وتیز حمید فرخ نژاد :اون سلبریتی چون خبر از دردی می ده که تو خوشت نمیاد،بی سواده؟

پست اینستاگرامی تند وتیز حمید فرخ نژاد :اون سلبریتی چون خبر از دردی می ده که تو خوشت نمیاد،بی سواده؟

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید