اعتصاب گسترده کامیونداران در اقصی نقاط کشور و پیوستن پایانه های حمل و نقل تهران و قزوین به آنها

نگام ، حقوق بشر _ صادق لاریجانی، رئیس قوه قضائیه ایران نیز در سخنان خود اعتصاب کامیون‌داران را موضوعی صنفی قلمداد کرد و از مسئولان خواست با برطرف کردن خواسته‌های صنفی اجازه ندهند این مشکلات به معضل امنیتی تبدیل شود.وی تأکید کرد که مردم باید بدانند دشمن همواره در کمین است و تلاش دارد با کوچکترین اعتراضی شروع به موج‌سواری کند.وی در ادامه افزود‌: «نیروهای انتظامی و امنیتی باید بین اعترضات موجه یک صنف،‌ که باید مشکلاتشان شنیده و حل شود،‌ با موج‌سواری منافقین و دشمنان مرزگذاری کنند.»

 

اطلاعیه کانون انجمن‌های صنفی رانندگان حمل کالا

به گفته برخی رسانه‌‌های ایران کانون انجمن‌های صنفی رانندگان حمل کالای سراسر کشور روز دوشنبه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که نمایندگان این اتحادیه با رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌‌ای کشور جلسه‌ای داشته‌ و به تصمیماتی رسیده‌اند.

از این جمله می‌توان به افزایش ۲۰ درصدی کرایه حمل کالا اشاره کرد. همچنین قرار است کارگروهی تخصصی با حضور نمایندگان اتحادیه‌ها و معاونت حمل و نقل وزارت راه وشهرسازی تشکیل شود و مشکلات شاغلان در این بخش را بررسی کند. طبق این اطلاعیه اعضای این کانون صنفی در کمیسیون اجتماعی مجلس نیز حاضر شده و خواست‌های خود را مطرح کرده‌اند.

این اطلاعیه در پایان از رانندگان معترض خواسته است با توجه به «تصمیمات گرفته شده و قول مساعد مسئولان» و به منظور «جلوگیری از سواستفاده معاندین نظام» و نیز «رفع نگرانی ملت عزیز بر تأمین مایحتاج عمومی» به روال سابق، به بارگیری و رساندن محصولات به صاحبان کالاها بپردازند. گرچه این اطلاعیه در پایان تصریح می‌کند: «بدیهی است که نمایندگان صنوف تا تحقق کامل مطالبات پیگیر موضوع هستند.»

اعتصاب گسترده در روزهای گذشته موجب کمبود بنزین در شهرهایی چون شیراز و اصفهان شد، اما همزمان گزارش‌‌هایی نشان داد که ماموران با اسکورت برخی کامیون‌ها سعی در تامین بنزین این شهرها داشتند.

​اعتصاب کارگران و اصناف مختلف در ایران طی ماه‌های اخیر افزایش یافته است.

اواخر فروردین ماه امسال نیز بازاریان و فعالان اقتصادی در بازارچه‌های مرزی غرب ایران در اعتراض به محدودیت‌های جدید برای ورود کالا به بازارچه های مرزی و بسته شدن برخی از گذرگاه‌های مرزی، دست به اعتصاب زدند.

برخی ویدئوهای منتشر شده در شبکه های اجتماعی در روز دوشنبه نشان می‌دهد اعتصابات در ‌فسا، خرم آباد ،‌کنگاورو شهرهای استان قزوین ادامه داشته است .

کم بودن کرایه حمل بار، کمیسیون‌های بالای شرکت‌های حمل و نقل، افزایش هزینه بیمه و تامین اجتماعی، افزیش بهای سوخت، و افزایش قیمت لوازم یدکی به ویژه لاستیک و روغن در پی نوسانات بازار ارز و تحویل بار در بندرها و پایانه‌ها به شرکت‌های با نفوذ، و کمبود سهمیه روزانه گازوئیل از جمله معضلاتی است که رانندگان خواستار رسیدگی به آن شده‌اند

هدایت‌الله خادمی؛ عضو کمیسیون انرژی مجلس درباره وضعیت کامیون‌داران و مشکل سوخت‌رسانی، گفت:  درصورتی که این وضعیت ادامه پیدا کند احتمال دارد تا دیگر ناوگان حمل ونقل نیز به حلقه کامیون‌داران بپیوندند و خواستار مطالبات خود شوند. همچنین وزیر راه با بیان اینکه اعتراض حق قانونی و طبیعی رانندگان است، دستور پیگیری مشکلات این صنف را صادر کرد.دولت باید نسبت به احقاق حق و حقوق رانندگان وارد عمل شود و نمی‌شود هر روز کشور با یک مشکل بزرگ دست به گریبان باشیم. چرا که این تحرکات می‌تواند مشکلات اقتصادی و اجتماعی زیادی برای کشور به همراه داشته باشد. انفعال و سکوت دولت در برابر این موضوع به نفع دولت و نظام نیست.

عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی گفت :

علی‌رغم اینکه مسئله بیمه مربوط به سازمان تأمین اجتماعی است، اما وزارت راه و شهرسازی با تشکیل جلسات سه جانبه‌ حاضر به کمک به رانندگان در این زمینه است.

عباس آخوندی اظهار کرد‌: اعتراض رانندگان و نمایندگان آن‌ها به هیچ وجه باعث ناراحتی نشده، زیرا حق اعتراض را قبول دارم و معتقدم اعتراض حق قانونی و طبیعی رانندگان است. اما باید توجه داشت که حق اعتراض با سنگ پراکنی متفاوت است و مانند گفته‌های نمایندگان رانندگان باور دارم افرادی که وسط جاده‌ها اقدام به سنگ پراکنی کردند جزو رانندگان نیستند.

وزیر راه با اشاره به اعتراض رانندگان نسبت به سهمیه سوخت بر اساس پیمایش بیان کرد: اجرای این طرح به نفع رانندگان بود، اما در صورت اثبات صحبت‌های نمایندگان رانندگان مبنی بر وجود اشکالاتی در مناطق مختلف همچون مرزها، باید با همکاری شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی بررسی و برطرف شود.

 

پایانه‌های حمل و نقل تهران و قزوین هم به اعتصاب پیوستند

با وجود این که رسانه‌های ایران در روزهای گذشته از پایان اعتصاب و اعتراض کامیون‌داران و رانندگان کامیون در شهرهای مختلف ایران خبر داده‌اند، این اعتصاب ادامه یافته و وارد هفتمین روز خود شده است.

ویدئوهایی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، نشان می‌دهد که متصدیان پایانه حمل و نقل تهران هم با تجمع و اعتراض به اعتصاب پیوسته‌اند.

همچنین از پایانه حمل و نقل قزوین هم خبر می‌رسد که شرکت‌های حمل و نقل آن دست از کار کشیده‌اند.

ویدئوهای شبکه‌های اجتماعی همچنین حاکی است که در برخی شهرها بین اعتصاب‌کنندگان و اعتصاب‌شکن‌ها درگیری‌هایی رخ داده است.

کامیون‌داران و رانندگان کامیون به گرانی لوازم یدکی، کم بودن و ثابت ماندن کرایه در سه سال گذشته و همچنین محروم ماندن رانندگان از حقوق کار مثل بیمه و بازنشستگی اعتراض دارند.

بر اساس گزارش‌ها پیوستن تانکرها به اعتصاب رانندگان کامیون‌داران حمل بار جاده‌ای باعث شده در برخی شهرها پمپ بنزین‌ها با صف‌های طویل مواجه شوند هر چند که به گفته برخی مقامات مشکل سوخت در جایگاه‌های سوخت وجود ندارد و صف‌ها بیشتر محصول نگرانی است.

عبدالهاشم حسن نیا، رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ایران گفت که با “همکاری” رانندگان “فقط دیروز، ۵۵ هزار بارنامه برای انتقال بار از بنادری همچون بندرعباس و مناطق بارخیز” صادر شده که در “اکثر آنها افزایش ۲۰ درصدی کرایه” اعمال شده است.

اما در همین حال هیات مدیره و بازرسان کانون انجمن‌های صنفی رانندگان ناوگان حمل کالا با صدور اطلاعیه‌ای از اعتصاب‌کنندگان خواست برای جلوگیری از “سوء استفاده معاندین نظام” و “رفع نگرانی ملت در تامین مایحتاج عمومی” به اعتصاب پایان دهند.

 

One thought on “اعتصاب گسترده کامیونداران در اقصی نقاط کشور و پیوستن پایانه های حمل و نقل تهران و قزوین به آنها

Comments are closed.