اخبار روز علم و تکنولوژی ؛ آیفون ۲۰۱۹ با لنز سه گانه عرضه می‌شود / ابداع ماشین لباسشویی جیبی! +تصاویر

نگام ، علم و تکنولوژی _ اوربیت، گوشی هوشمند زیبا و انعطاف‌پذیر ، ابداع سامانه‌ای که افراد را از روی راه رفتن شناسایی می‌کند ، نرم افزار تشخیص چهره حیوانات برای نجات جانشان و چند خبر دیگر ، از مهم ترین اخبار روز علم و تکنولوژی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

آیفون ۲۰۱۹ با لنز سه گانه عرضه می‌شود

استفاده از دوربین دارای سه لنز در آیفون تصویربرداری پیشرفته را با استفاده از آیفون ممکن می کند و تهیه عکس هایی با عمق میدانی متفاوت و حتی سه بعدی را امکان پذیر می سازد.علاوه بر این از دوربین دارای لنز سه گانه در آیفون می توان برای تعیین فاصله میان آیفون و هر شی استفاده کرد. سیستم شناسایی سه بعدی موجود در این دوربین جدید می تواند در حوزه واقعیت افزوده نیز به کار گرفته شود و انبوهی از برنامه ها و نرم افزارهای جانبی واقعیت افزوده بر همین اساس طراحی خواهد شد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

ابداع ماشین لباسشویی جیبی! +تصاویر

پیدا کردن زمان برای شستن لباس‌ها در خانه به اندازه کافی دشوار هست، اما این دشواری در هنگام سفر بیشتر هم می‌شود.دستگاهی به نام “سونیک سوک”(Sonic Soak) طراحی شده است که حکم یک ماشین لباسشویی کوچک و قابل حمل را دارد.لباس‌ها، به ویژه لباس‌های نازک و ظریف و همچنین طلا و جواهرات، مسواک، کارد و چنگال، وسایل کودک، میوه، سبزیجات و اساسا هر چیز دیگری را می‌توان با آن به یک تشت آب انداخت تا با استفاده از امواج فراصوت آنها را تمیز کند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

اوربیت، گوشی هوشمند زیبا و انعطاف‌پذیر

یک کمپانی سازنده گوشی‌های هوشمند به نام اوربیت (Orbit) از گوشی جدید و هوشمندی رونمایی کرده است که مرزهای طراحی گوشی‌های هوشمند امروزی را جابجا کرده و قابلیت‌های جدیدی به صنعت گوشی هوشمند اضافه کرده است.تلفن همراه هوشمند جدید اوربیت علاوه بر ویژگی‌هایی که گوشی‌های هوشمند دیگر می‌توانند داشته باشند، از روند یکسان طراحی این تلفن‌های همراه خارج شده است و به آن دوربینی اضافه کرده است که در هر حالت روشن است و تصویر پشت تلفن همراه را در صفحه نمایش گوشی نشان می‌دهد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

ناسا تور مجازی به فضا راه‌اندازی کرد

ناسا یک وبسایت جدید راه اندازی کرده است که شما را به دنیا ماوراء منظومه شمسی می‌برد.این وبسایت که “Exoplanet Travel Bureau” نام دارد افراد را قادر می‌سازد تا یک سفر مجازی به سیارات دور دست داشته باشند و شرایط مختلف جوی مانند حضور و فقدان اتمسفر را مشاهده کنند.این وبسایت افراد را قادر می‌سازد تا یک دید ۳۶۰ درجه‌ای نسبت به محیط اطراف داشته باشند. در حالی که فضاپیماها هنوز به اندازه کافی به سطح سیارات فرا خورشیدی نزدیک نشده‌اند، داده‌های مأموریت‌های کپلر و هابل دانشمندان را قادر ساخته است تا درک کنند که چه شرایطی در این دنیای بیگانه وجود دارد. با استفاده از این اطلاعات، هنرمندان ناسا تصاویر خیره کننده‌ای را ایجاد کرده‌اند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

نرم افزار تشخیص چهره حیوانات برای نجات جانشان

“ردیابی” یکی از بخش‌های مهم تلاش برای حفظ حیات وحش است. پیش از این و در روشی سنتی، محافظان محیط زیست با استفاده از دستگاه‌های ردیابی، حیوانات را دستگیر کرده و نشانه گذاری می‌کردند تا حیوان را زیر نظر بگیرند و از آنها محافظت کنند. علاوه بر آن ممکن است این سیستم‌ها باعث ایجاد استرس، آسیب‌های جسمی و حتی “مرگ” حیوان شوند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

ابداع سامانه‌ای که افراد را از روی راه رفتن شناسایی می‌کند

شاید تا به حال پیش آمده باشد که بدون نیاز به دیدن چهره یک فرد، وی را از روی نحوه راه رفتنش بشناسید. در واقع راه رفتن نیز یک نوع هویت است و هر کس طرز راه رفتن خودش را دارد.به همین علت، دانشمندان اکنون یک سیستم مبتنی بر هوش مصنوعی ایجاد کرده‌اند که مردم را از طریق راه رفتنشان شناسایی می‌کند.این سیستم جدید تایید بیومتریک ابداع شده توسط محققان دانشگاه منچستر و دانشگاه مادرید، از مردم می‌خواهد که به طور عادی روی یک پد فشاری که روی زمین پهن شده است، راه بروند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید