اخبار روز سلامت و پزشکی ؛ نشانه‌های اولیه ایدز در مردان / رژیم پاکسازی کبد / نشانه هایی که می گویند شما افسرده هستید

نگام ، سلامت و پزشکی _ عوارض قند و شکر برای بدن ، آیا از عنبرنسارا میتوان در دوران بارداری استفاده کنید؟ و چند خبر دیگر ، از مهم ترین اخبار روز سلامت و پزشکی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

نشانه‌های اولیه ایدز در مردان

مطالعات نشان داده که این ویروس در مردان شایع‌تر از زنان است. همچنین با کمک داروهای آنتی رتروویرال، افراد آلوده به ویروس HIVمی‌توانند بدون اینکه ویروس را به دیگران منتقل کنند به زندگی ادامه دهند. علائم ابتدایی این ویروس در مردان به طور معمول نامشخص است. همچنین نشانه‌های اولیه آن قابل تحمل است و اغلب با آنفلوآنزا یا دیگر بیماری‌های خفیف اشتباه گرفته می‌شود. در عین حال مردان این علائم را جدی نمی‌گیرند و مراجعه پزشک را به زمان پیشرفت بیماری موکول می‌کنند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

رژیم پاکسازی کبد

عملکرد اصلی کبد حذف مواد مضر، از جمله اکسیدان ها، از بدن است. همچنین، کبد مسئولیت از بین بردن هورمون های اضافه را بر عهده دارد و بر همین اساس عمکلرد ضعیف این اندام می تواند موجب بروز آکنه و سندرم پیش از قاعدگی دردناک شود.سطوح قند خون نیز توسط کبد متعادل می شود. زمانی که این کار به درستی صورت نگیرد با احساس خستگی بیشتر و افزایش وزن مواجه خواهید شد. در برخی موارد، این شرایط می تواند به بیماری دیابت منجر شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

نشانه هایی که می گویند شما افسرده هستید

از روی نشانه های زیر می توانید تشخیص دهید که آیا مبتلا به افسردگی هستید یا خیر.احساس خستگی می کنید.هر روز از لحظه ای که از خواب بیدار می شوید احساس خستگی و کمبود انرژی می کنید حتی اگر برنامه های روزانه تان تغییری نکرده باشد.احساس بی ارزش بودن می کنید.احساس می کنید آدم مفیدی نیستید و حتی فکر خودکشی هم به سرتان می زند. هیچ ترسی از مرگ ندارید چون هیچ نکته باارزشی در زندگی تان نمی بینید.مشکل حافظه و تمرکزچیزهایی مهمی مثل اسم یک فرد یا شماره تلفن او را فراموش می کنید. گوش دادن به سخنان و خواندن کتاب برای شما چالش بزرگی است چون نمی توانید به آن چیزی که می گذرد تمرکز کنید.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

عوارض قند و شکر برای بدن

همانطور که می‌دانید شکر برای سلامت روح و روان شما مضر است اما روش‌های دیگری برای راضی نگه داشتن افرادی که عاشق شیرینی هستند نیز وجود دارد.شکی نیست که شکر می تواند مضرات زیادی برای سلامتی داشته باشد به خصوص اگر بیش از حد مورد استفاده قرار گیرد. هنوز هم ۷۵ درصد از آمریکایی ها بیش از حد مواد شیرین مصرف می کنند.مضرات و اثرات منفی این ماده بر روی سلامت جسمی به خوبی در مطالعات مختلف نشان داده شده است. به همین خاطر است که افراد برای کاهش وزن و کاهش خطر ابتلا به بیماری های مختلف باید مصرف شکر خود را کاهش دهند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

آیا از عنبرنسارا میتوان در دوران بارداری استفاده کنید؟

امروزه استفاده از دود عنبرنسارا تحت عنوان پشکل ماده الاغ در بین مردم شیوع بالایی پیدا کرده است. عمدتا از دود حاصله از این ترکیب طبیعی حیوانی در درمان برخی از بیماریهای ویروسی و میکروبی، زخم‌های عفونی از جمله زخم پای دیابتی، بیماری‌های آلرژیک، تسکین علائم سرماخوردگی و درمان بعضی از تومورها و کیست‌های خوش‌خیم خصوصا کیست‌های تخمدان و عفونت واژن استفاده می‌شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

مصرف لیمو ترش با چای ممنوع است

آب لیمو از نوشیدنی هایی است که خوردن آن توصیه می شود، زیرا خواص و فواید بی شماری برای سلامتی دارد، از جمله کاهش وزن، تقویت دستگاه ایمنی بدن، پاک سازی دستگاه گوارش، کم کردن التهابات بدن، افزایش نیروی بدن، تأثیرگذاری مثبت بر فرآیند متابولیسم و سوخت و ساز بدن و…اما اگر نکاتی را در مصرف آب لیمو در نظر نگیریم، ممکن است مضراتی برایمان داشته باشد. لیمو ترش با چای ممنوع است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید