اخبار روز بین الملل ؛ اف بی آی: ایران به حملات سایبری جدید دست خواهد زد / تاکید بر سرکوب و تبعیض علیه نوکیشان مسیحی و بهاییان در ایران در گزارش سالانه آزادی ادیان وزارت امور خارجه آمریکا

نگام ، بین الملل _ دومین شرکت بزرگ نفتی روسیه «پروژه‌های مربوط به ایران را متوقف کرد» ، «ایران در مذاکره با کشورهای اروپایی حاضر به برقراری آتش‌بس در یمن شد» و چند خبر دیگر ، از مهم ترین اخبار روز بین الملل بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

اف بی آی: ایران به حملات سایبری جدید دست خواهد زد

اف بی آی در بیانیه ای به شرکت های آمریکایی می گوید: «ارزیابی اف بی ای این است که در واکنش به خروج دولت آمریکا از برنامه جامع اقدام مشترک، فعالین سایبری در جمهوری اسلامی ایران می توانند به طور بالقوه با استفاده از طیفی از عملیات کامپیوتری از اسکن کردن شبکه ها برای یافتن نقاط آسیب پذیر تا پاک کردن داده ها علیه شبکه های مستقر در آمریکا حملات سایبری انجام بدهند.»

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

تاکید بر سرکوب و تبعیض علیه نوکیشان مسیحی و بهاییان در ایران در گزارش سالانه آزادی ادیان وزارت امور خارجه آمریکا

گزارش سالانه آزادی ادیان وزارت امور خارجه آمریکا با حضور مایک پومپئو، وزیر امور خارجه این کشور روز سه‌شنبه ۸ خرداد/ ۲۹ می‌ منتشر شد. این گزارش در ۶ صفحه (از صفحه ۴۴ تا ۵۰) به وضعیت آزادی ادیان در ایران پرداخته و درباره سرکوب نوکیشان مسیحی و بهاییان در ایران ابراز نگرانی کرده. بر اساس این گزارش در ایران دو نوع رفتار در زمینه آزادی ادیان وجود دارد. ‌یکی در مورد ادیان به رسمیت شناخته شده در قانون اساسی و دیگری در مورد ادیانی که به رسمیت شناخته نشده‌اند. بهاییان و آنها که به آیین مسیحیت می‌گرایند (نوکیشان مسیحی)، در دسته دوم جای می‌گیرند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

خبرنگار روس به ضرب گلوله در کی‌یف کشته شد

پلیس می گوید که آرکادی بابچنکو خبرنگار روس در خانه اش در شهر کی‌یف پایتخت اوکراین هدف شلیک گلوله قرار گرفته و جان باخته است.بنابه گزارش ها آقای بابچنکو ۴۱ ساله را همسرش در خانه پیدا کرد و او هنگام انتقال به بیمارستان در آمبولانس درگذشت.آقای بابچنکو بعد از انتشار نوشته هایی درباره سقوط یک هواپیمای نظامی روسیه در سال ۲۰۱۶ تهدید به مرگ شد و کشورش را ترک کرد.او قبلا به عنوان مجری در شبکه تلویزیونی “ای تی آر” اوکراین کار کرده بود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

کاخ سفید: پومپئو با مقام بلندپایه کره شمالی دیدار می کند

کاخ سفید روز سه شنبه هشتم خردادماه اعلام کرد که مایک پومپئو، وزیر امور خارجه آمریکا این هفته با کیم یونگ-چول، معاون کمیته مرکزی حزب «کارگر» حاکم بر کره شمالی در خصوص دیدار سران دو کشور مذاکره خواهد کرد.این در حالی است که دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا ساعاتی پیشتر از سفر این مقام ارشد کره شمالی برای گفت وگو در مورد اجلاس سران دو کشور به نیویورک خبر داد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

دومین شرکت بزرگ نفتی روسیه «پروژه‌های مربوط به ایران را متوقف کرد»

خبرگزاری رویترز می‌گوید لوک‌اویل، دومین شرکت بزرگ نفتی روسیه، روز سه‌شنبه هشتم خرداد ماه، اعلام کرد به‌دلیل نگرانی‌های ناشی از بازگشت تحریم‌های آمریکا، فعلا قصد ندارد پروژه‌های مربوط به ایران را دنبال کند.به گزارش رویترز یک مقام رسمی لوک‌اویل در جریان یک کنفرانس تلفنی گفته «با در نظر گرفتن رخدادهای اخیر، احتمالا خیلی زود است که بشود گفت برنامه ما در قبال ایران چیست. در این مقطع، عملا، همه‌چیز را متوقف کرده‌ایم».

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

«ایران در مذاکره با کشورهای اروپایی حاضر به برقراری آتش‌بس در یمن شد»

رویترز به نقل از دیپلمات‌های آگاه ایرانی و اروپایی گفته که در مذاکره ایران با کشورهای اروپایی بر سر پایان دادن به بحران یمن پیشرفت‌های قابل توجهی به‌دست آمده و ایران حاضر شده در جهت آتش‌بس تلاش کند تا بحران انسانی در یمن برطرف شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید